Prievolė darbo vietose dėvėti kaukes įstaigų neišgąsdino

Dalintis:

Nuo šios savaitės įvesta prievolė ir darbo vietose, jei jose dirba du ir daugiau žmonių, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes ar respiratorius. Tačiau tiek Tauragės savivaldybės administracijos, tiek kitų valstybės institucijų atstovai tikina, kad saugumo buvo paisoma ir iki šio Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymo.

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, jog siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą valstybės institucijos ir savivaldybės, taip pat jų valdomos įmonės privalo užtikrinti, kad darbuotojai bendro naudojimo patalpose ir darbo vietose, tai yra kabinetuose ar kitose patalpose, kuriose dirba daugiau nei po vieną, dėvėtų nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Tai numatyta operacijų vadovo sprendime. Šiuo sprendimu papildytos valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių darbo vietų būtinosios sąlygos.

Tačiau „Tauragės kurjerio“ kalbintas Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Raimondas Matutis patikino, kad ir iki šios prievolės visi darbuotojai laikėsi saugos reikalavimų, kad tik nesusirgtų ir nereikėtų izoliuoti visos pamainos, o dar blogiau – dviejų. Tokiai rizikai tarnyba vis dėlto pasiruošė – planus ir darbo grafikus parengė įvairiems atvejams. Pasak R.Matučio, ugniagesiai-gelbėtojai dirba dėvėdami apsaugines veido kaukes. Su veido kaukėmis tarnybos darbuotojai dirba ir kabinetuose, jei kabinete – ne vienas darbuotojas, nors dažniausiai dirbama pakaitomis. Nebeliko įprastų rytinių perdavimų vienai pamainai baigus darbą, kitai atėjus. Skirtingų pamainų darbuotojai įeina ir išeina pro skirtingas duris. Ir pats tarnybos viršininkas sakė vengiantis kontaktų su darbuotojais. Būtent todėl, kad neturėjo kontaktų su kolegomis, niekam nereikėjo izoliuotis, kai jis vieno pirmadienio rytą pasijuto blogai ir paaiškėjo, kad serga koronavirusu.

Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas įsitikinęs, kad jo vadovaujamos įstaigos darbuotojai elgiasi atsakingai.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Marius Draudvila taip pat patikino, kad apsaugos priemonių buvo laikomasi ir iki ministerijos nurodymo. Toks buvo generalinio policijos komisaro nurodymas. Kaip organizuoti darbą karantino metu, komisariatas praktikos įgijo dar pavasarį. Darbuotojai, kabinetuose dirbantys po du, dėvi kaukes, automobiliuose taip pat, be to, stengiamasi nemaišyti patruliuojančių porų, kad jei kas susirgtų, virusas neišplistų. Šiuo metu koronavirusu serga 2 Tauragės policijos komisariato pareigūnai.

Ar pareigūnai kabinetuose išties dirba dėvėdami kaukes, anot komisariato vadovo, jų sąmoningumo reikalas, tačiau jis įsitikinęs, kad niekas nenori nei sirgti, nei būti saviizoliacijoje. Izoliacijoje praleisti 10 dienų ir atlikti koronaviruso testą teko pačiam M.Draudvilai, kai grįžo iš užsienio, kur buvo išvykęs darbo reikalais.

Anot M.Draudvilos, dalis policijos komisariato darbuotojų, kurių darbas susijęs su dokumentų rengimu, jei tik įmanoma, dirba iš namų. Be to, kai kurie techniniai sprendimai – specialios programėlės patruliuojantiems pareigūnams leidžia darbą atlikti supaprastintu būdu, greičiau.

Nauja prievolė kabinetuose dėvėti kaukes, panašu, ne ką pakeis ir Tauragės rajono savivaldybės administracijos darbe. Anot savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Tomo Raulinavičiaus, jau du ar net tris mėnesius savivaldybės administracijos darbuotojų darbas organizuojamas taip, kad kolegos kuo mažiau kontaktuotų vienas su kitu. Jei kabinete dirbdavo dviese, o dauguma taip ir dirbo, tai pastaruoju metu dirba nuotoliniu būdu, pakaitomis. Jei savivaldybės administracijos darbuotojams tenka susitikti su kolegomis, jie dėvi kaukes.

– Nesu koridoriuje susitikęs darbuotojo be veido kaukės, – patikino savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Nuotoliniu būdu šiuo metu dirba apie 40 proc. savivaldybės administracijos darbuotojų.

Pasak T.Raulinavičiaus, nuotoliniu būdu organizuoti darbą sudėtingiau seniūnijose. Seniūnai jau yra išsakę pageidavimus gauti veido kaukių darbuotojams.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą