Pristatyta policijos komisariato veiklos ataskaita

Dalintis:

Pristatytoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato veiklos ataskaitoje skelbiama, kad praėjusiais metais Tauragės rajono keliuose žuvo 3 žmonės. Tai vienu mažiau nei 2019 metais, kai žuvo 4 žmonės. Lietuvos automobilių kelių direkcija taip pat analizavo žuvusių pėsčiųjų duomenis ir nustatė, kad itin dažnai keliuose žūva vyresni nei 61 metų pėstieji, einantys be šviesą atspindinčių elementų.

Vakar Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininkas Marius Draudvila pristatė 2020 metų veiklos ataskaitą. Joje pranešama, kad 2020 metais įskaitinių eismo įvykių buvo tiek pat, kiek ir 2019 metais – 45. Tačiau rajono keliuose žuvusių būta mažiau – pernai žuvo 3 žmonės, o užpernai – 4. Visgi siekiama, kad būtų pasiektas ir išlaikytas 2018 metų rodiklis, kai Tauragės rajono keliuose pavyko išvengti žūčių.

Pranešama, kad keliuose sužeista mažiau žmonių – 2020 metais eismo nelaimėse sužaloti 52 asmenys, o 2019 – 65.

Tauragės AVPK viršininkas M.Draudvila ataskaitos pristatymo metu taip pat informavo, kad 2020 metais saugiausia savaitės diena vairuoti buvo penktadienis, o nesaugiausia – šeštadienis. Tokia statistika paskelbta skaičiuojant įskaitines eismo nelaimes, mat šeštadieniais Tauragės AVPK teritorijoje per 2020-uosius metus užfiksuotos 23 nelaimės, o penktadieniais – 6.

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) taip pat analizavo žūtis keliuose, rinko statistinius duomenis. Pranešama, kad sudarytas žuvusio pėsčiojo Lietuvos valstybiniuose keliuose paveikslas. Gauti duomenys rodo, kad dažniausiai tai yra vyresnis nei 61-erių metų vyras, rudenį ar žiemą, tamsiu paros metu einantis nepašviestu keliu užmiestyje, be šviesą atspindinčių elementų. Net patikslintas ėjimo laikas – penktadienis tarp 18 ir 21 val. Toks paveikslas gautas įvertinus 2018–2020 metų eismo įvykių duomenis.

Pranešime spaudai LAKD taip pat paskelbė, kad stebimi duomenys rodo, jog keliuose žmonių žūva vis mažiau. 2019 metais žuvo 16 proc. mažiau nei 2018 metais. O lyginant 2020-uosius su 2019-aisiais, žuvusiųjų buvo 13 proc. mažiau. Visgi pėstieji ir toliau išlieka pažeidžiamiausia eismo dalyvių grupė. O tikru išbandymų laikotarpiu keliuose tampa rudens ir žiemos mėnesiai, kai pėstieji tampa sunkiau matomi, dažnai neturi šviesą atspindinčių elementų.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą