Pritarė – Tauragėje įrengs dvi naujas sankryžas

Dalintis:

Aiškėja, kiek iš viso kainuos Tauragės mažojo aplinkkelio įrengimas. Antradienį sušaukto savivaldybės tarybos posėdžio metu įvardyta preliminari suma – 6 milijonai eurų. Maža to, kad aplinkkelis funkcionuotų, Tauragės mieste būtina įrengti 2 naujas sankryžas, šie darbai pareikalaus dar mažiausiai 750 tūkstančių eurų.

Antradienio posėdyje savivaldybės taryba, nors ir pasiginčijusi, pritarė dviejų naujų sankryžų Tauragės mieste įrengimo projektams. Šių darbų finansavimas kris ant savivaldybės pečių, nors keliai, kuriose sankryžos atsiras, priklauso Kelių direkcijai. Finansuoti sankryžų įrengimą, kaip informavo meras Dovydas Kaminskas, Lietuvos kelių direkcija atsisakė. Todėl, anot rajono vadovo, niekur nedingsi – „nuo aplinkkelio neužskrisim ant kelio“, teks arba mokėti pačiai savivaldybei, arba ieškoti, kas projektą parems. Socialdemokratas Vaclovas Karbauskis nepraleido progoms valdantiesiems priminti, kad vykdydama tokį didžiulį projektą, juo labiau jam brangstant, savivaldybė susidurs su rimtomis finansinėmis problemomis, o rajono biudžetas – ne guminis.

Viena – šviesoforinė – sankryža bus įrengta Gedimino gatvėje, kita – žiedinė – planuojama Dariaus ir Girėno gatvėje, tarp „Simeks“ ir „Iksfera“ įmonių. Sankryžų įrengimo darbai preliminariai kainuos apie 750 tūkstančių eurų. Iš kur juos savivaldybė gaus, kol kas neaišku – jei finansavimo iš šalies nebus pritraukta, sankryžas gali tekti įrengti rajono biudžeto lėšomis.

Kaip tarybos nariams pristatydamas šio sprendimo projektą aiškino savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Faustas Sragauskas, sankryžas įrengti būtina, nes kitaip negalės funkcionuoti naujasis Tauragės miesto apvažiavimas, kurio statybos planuojamos jau kitąmet. Paprastai – naujosios sankryžos sužiedins Tauragės aplinkkelį.

Paaiškėjo, kad kartu su naujosiomis sankryžomis aplinkkelio projektas kainuos apie 7 milijonus eurų. Socialdemokratai stebėjosi, kodėl per kelerius metus projektas taip pabrango – prieš metus jį pristatant visuomenei skelbta, kad aplinkkelis kainuos apie 4 mln. eurų.

– Ima pyktis, kai matai gražius filmukus ir patikinimą, kad projektas kainuos 4 milijonus eurų, o dabar kaina išaugo beveik dvigubai. Sumos plaukioja milijonais, gerai, kad valdiški pinigai, tai gali plaukioti. Tokių kainų kilimo tikrai nėra arba mažiau girtis reikia, – replikavo socialdemokratas Darius Petrošius.

Į opozicijos nario priekaištus meras D.Kaminskas nenutylėjo – esą kiekvienas turi savo nuomonę, o sumas iš anksto nustatyti sunku.

– Bet tai labai svarbus Tauragei projektas, – patikino rajono vadovas.

Kad projektas svarbus, vienbalsiai pritarė visa posėdyje dalyvavusi taryba, nors opozicijai kilo dar daugybė klausimų: aplinkkelis ir naujosios sankryžos – tik pirmasis šio milijoninio projekto etapas, turintis būti įgyvendintas iki 2025 metų. Antrasis etapas – viaduko statybos su nuovažomis į Gedimino gatvę. Kiek kainuos šie darbai ir kada bus įgyvendinti, šiandien dar savivaldybė atsakymų neturi.

Pirmojo etapo darbai – aplinkkelio statybos bus finansuojamos iš Europos Sąjungos remiamo projekto „Tauragė plius“ lėšų su savivaldybės prisidėjimu. Savivaldybės atstovai žada, prieš pradedant darbus, išsamiai informuoti apie jų eigą Žalgirių mikrorajono ir visos Tauragės gyventojus bei įmones, nes milijoniniai statybos darbai miestiečiams sukels nemenkų nepatogumų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą