Prognozės nelinksmos: brangs ir vanduo

Dalintis:

Karo Ukrainoje sukeltas brangymetis įsisuko ne tik į degalines ir elektros skaitiklius, netrukus brangs ir kitos paslaugos – praneša strateginių savivaldybės įmonių vadovai. Apie artėjantį šilumos brangimą Tauragės šilumos tinklų vadovas Audrius Arcišauskas prabilo dar birželį. Tas pats laukia ir savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Tauragės vandenys“ paslaugos vartotojų – šiuo metu vandens brangimas kaip tik skaičiuojamas.

Kad artėjantį šildymo sezoną Tauragės šilumos tinklų tiekiama šiluma kainuos daugiau, šios bendrovės direktorius Audrius Arcišauskas neabejoja ir tam ruošiasi. Šildymas, pasak jo, gali brangti keliasdešimt procentų. Tačiau kaip praneša Valstybinė energetikos reguliavimo taryba, kaip bebūtų keista, pastarąjį mėnesį šilumos kaina Tauragėje sumažėjo apie 5 proc. Už šildymą vasarą gyventojai, žinoma, nemoka, nes ši paslauga neteikiama, tačiau kainuoja karštas vanduo. Šilumos kaina vartotojams perskaičiuojama kas mėnesį.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos duomenimis, 1 kWh Tauragės šilumos tinklų pagamintos šilumos liepos mėnesį kainuoja 5,91 ct. Birželį kainavo 6,25 ct. Rugpjūčio mėnesio kaina bus skelbiama kito mėnesio viduryje. Šiuo metu pagal pagamintos šilumos kainą Tauragė rikiuojasi 6-oje vietoje šalyje, mažesnė negu Tauragėje kaina šiuo metu – Kauno ir Klaipėdos miestuose, šių rajonų savivaldybėse bei Utenoje. Brangiausia šilumos kilovatvalandė šiuo metu – Trakuose, kainuoja net 12,67 ct.

Geriamojo vandens kaina niekada tokio ažiotažo, kaip šilumos, nekėlė. Iš vandentiekio bendrovės vietos politikai niekada nereikalavo, kad jos tiekiamas geriamasis vanduo būtų vienas pigiausių šalyje. Šiuo metu „Tauragės vandenys“ pagal geriamojo vandens kainą iš maždaug 40 šalies tiekėjų rikiuojasi 22-oje vietoje. 1 kub. m geriamojo vandens su apskaitos veikla tauragiškiams kainuoja 2,35 Eur (be PVM). Brangiausias vanduo – Anykščių vartotojams (4,08 Eur/kub. m), pigiausias – Kaune (1,27 Eur).

Nuo birželio 1-osios „Tauragės vandenims“ vadovaujantis Tadas Pauparis sako, kad vandens pabrangimo išvengti nepavyks. Bazinė vandens kaina perskaičiuojama kartą per trejus metus, papildomo koeficiento įkainis – kasmet.

– Kaip tik dabar perskaičiuojame bazinį vandens įkainį. Šiemet sueina jau treji metai ir privalome tą padaryti. Žinoma, perskaičiuotą kainą pirmiausia tvirtins Tauragės rajono savivaldybės taryba, po to – Valstybinė energetikos reguliavimo taryba. Jau dabar matome, kad kaina kils, – konstatavo „Tauragės vandenų“ vadovas.

Paprašytas detalizuoti, kiek procentų maždaug vanduo gali brangti ir kada tai atsitiks, bendrovės vadovas konkretesnių skaičių įvardyti nedrįso.

– Kol kas negaliu įvardyti, kol neturime konkrečių skaičiavimų. Tačiau manau, kad brangiau už vandenį gyventojams gali tekti mokėti jau šį rudenį ar žiemą. Brangimą lems pakilusi elektros kaina, nes elektra mums lemia didžiausias sąnaudas, – sakė T.Pauparis.

Ilgametį „Tauragės vandenų“ vadovą Eduardą Anulį poste pakeitęs T.Pauparis patikino, kad jau spėjo įsigilinti į strateginės Tauragės įmonės veiklą. Paklaustas, ar planuoja didesnių pakeitimų, galbūt taupymo sumetimais mažins etatų, T.Pauparis garantavo, kad artimiausiu metu tikrai ne, bet ateityje visko gali būti. Esą vidinių nesklandumų įmonėje yra.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą