Ragina susimokėti žemės mokestį

Dalintis:

Valstybinė mokesčių inspekcija skelbia, kad žemės savininkams mokestis už 2020 metus jau yra suskaičiuotas. Jį susimokėti privalu iki lapkričio 16 dienos.

Privačios žemės savininkams už 2020 metus mokėtinas žemės mokestis ir išsamios deklaracijos įkeltos į VMI Elektroninio deklaravimo sistemą http://deklaravimas.vmi.lt. Kaip informuoja VMI, mokesčio sumas gyventojai taip pat gali sužinoti ir prisijungę prie Mano VMI sistemos www.vmi.lt/manovmi ar paskambinę telefonu 1882. Lietuvoje apie 408 tūkst. registruotų Mano VMI ir EDS naudotojų, kurie yra nurodę savo e.pašto adresą sistemose, gaus pranešimus apie jiems suformuotą deklaraciją. Tie žemės savininkai, kurie nėra VMI e.paslaugų naudotojai, žemės mokesčio deklaracijų artimiausiu metu sulauks klasikiniu paštu. Žemės mokestį reikia sumokėti iki lapkričio 16 d.

„Šiais metais Tauragės rajono savivaldybėje yra apie 15 tūkst. žemės savininkų, tačiau ne visiems šį mokestį šiemet reikės sumokėti. Įvairios lengvatos pritaikytos beveik 5 tūkst. mokesčio mokėtojų, todėl žemės mokesčio deklaracijos pasieks 10,1 tūkst. žemės savininkų“, – pranešime spaudai cituojama Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė, pridurdama, jog žemės savininkai suskaičiuotą žemės mokestį gali pasitikrinti ir jį sumokėti prisijungę prie Mano VMI.

Planuojama, jog į Tauragės rajono savivaldybės biudžetą šiemet bus sumokėta apie 420 tūkst. eurų: apie 387,4 tūkst. eurų sumokės gyventojai ir apie 32,8 tūkst. eurų – įmonės.

Žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Pažymėtina, kad VMI žemės mokestį apskaičiuoja pagal Registrų centro pateiktas žemės sklypų mokestines vertes ir pagal kiekvienos savivaldybės tarybos individualiai nustatytus žemės mokesčio tarifus, kurie gali svyruoti nuo 0,01 iki 4 proc.

Žemės mokestį galima sumokėti ne tik bankuose (VMI atsiskaitomoji sąskaita atidaryta daugelyje šalies bankų), bet ir pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose įstaigose. Mokant žemės mokestį už kitą asmenį, mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą, kuris yra 3011. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo iki birželio 30 d., o įsigiję po liepos 1 d. – žemės mokestį pradės mokėti nuo kitų metų.

Visą aktualią informaciją apie žemės mokestį ir kaip jį sumokėti gyventojai gali sužinoti apsilankę VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt, taip pat VMI „Youtube“ seminare: Kaip sužinoti savo žemės mokestį?. Į dažniausiai užduodamus klausimus VMI specialistė atsako VMI „Spotify“ tinklalaidėje, kurią rasite čia. O kilus papildomiems klausimams, galima kreiptis į deklaracijoje nurodytą konsultantą, parašyti žinutę į VMI Facebook ar paskambinti bendruoju numeriu 1882.

Gyventojai, kurie yra registruoti Mano VMI, informaciją, susijusią su žemės mokesčiu, galės gauti automatiniu pranešimu paskambinę numeriu 1882 ir paspaudę „1“. Ši paslauga veiks ir ne darbo metu bei leis sužinoti norimą informaciją nelaukiant eilėje, kol konsultantas atsilieps. Identifikuoti Mano VMI vartotojai šiuo būdu galės sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą, įmokos kodą ir terminą, iki kada ją reikia apmokėti.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą