fbpx

Rekomendacijos ir taisyklės patekus į raudonąją zoną

Dalintis:

Penktadienio vakarą Sveikatos apsaugos ministerija vadovaudamasi išaugusiu sergančiųjų COVID-19 skaičiumi, Tauragės rajono savivaldybę įtraukė į didžiausios rizikos raudonąją zoną. Tauragės epidemiologai perspėja – laukti oficialaus karantino nereikia, kaukes viešose erdvėse rekomenduojama dėvėti jau dabar.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu, ragina tauragiškius tiek lauke, tiek uždarose vietose būti su kaukėmis ir saugoti save, bei aplinkinius.

– Privalomas kaukių dėvėjimas yra tik paskelbus oficialųjį karantiną, bet mes nebeturime ko laukti. Susirgusiųjų skaičiai sparčiai didėja, atsekame jau ne visus užsikrėtimo atvejus. Kaukės gali apsaugoti ne tik jūsų, bet ir aplinkinių sveikatą. Prašu visų epidemiologų vardu įsiklausyti į rekomendacijas ir jas vykdyti, – pirmadienio rytą „Tauragės kurjeriui“ sakė NVSC Tauragės departamento vadovė. Pasak specialistės, oficialų karantiną Vyriausybė raudonosiose zonose paskelbti turėtų jau šį trečiadienį.

– Svarstoma tuos pačius ribojimus įvesti jau ir geltonosiose zonose. Galimi ir griežtesni suvaržymai visos Lietuvos mastu. Šiai dienai jau 32 savivaldybės perkopė raudonosios zonos ribas, – sakė G.Masiulionienė.

Žemiau pateikiame Vyriausybės patvirtintą rekomendacijų į raudonąją zoną patekusioms savivaldybėms aprašą. Rekomendacijų siūloma laikytis iki tol, kol savivaldybėje bus paskelbtas karantinas. Paskelbus karantiną, dalis rekomendacijų tampa privalomomis, o jų nesilaikantiems, gresia baudos.

Rekomendacijos viešojo ir privataus sektoriaus atstovams:

* darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu arba daliniu nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje. Privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą;

* privalomi higienos ir srautų valdymo bei apsaugos priemonių dėvėjimo reikalavimai.

Rekomendacijos švietimo įstaigoms:

* rekomenduojama ugdymo ar vaikų priežiūros procesą organizuoti nuotoliniu būdu visuose arba dalyje bendrojo ugdymo tarpsnių;

* privalomi higienos ir srautų valdymo bei apsaugos priemonių dėvėjimo reikalavimai;

* draudžiamas vaikų neformalusis švietimas;

* aukštojo mokslo studijos, profesinis mokymas, neformalusis suaugusiųjų švietimas organizuojamas nuotoliniu būdu.

Sveikatos priežiūra:

* paslaugų teikimas organizuojama vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. birželio 17 d. įsakymu Nr. V-1504 „Dėl Asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo esant Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtai valstybės lygio ekstremaliajai situacijai organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“;

* draudžiamas ligonių lankymas, išskyrus nustatytas išimtis.

Renginiai:

* draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai bei susibūrimai.

Prekyba, pramogų parkai, laisvalaikis:

* draudžiamas arba ribojamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas (galimos išimtys, kai nustatyti kiti reikalavimai).

* parduotuvių, kioskų ir kitų prekybos vietų patalpose, teritorijose ir (ar) šalia jų ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų (toliau – pirkėjas) srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.

Kaukės:

* rekomenduojamos viešose uždarose ir (ar) atvirose vietose, visuose susibūrimuose.

Gyventojų judėjimas:

* ribojamas keliavimo tarpmiestinio, priemiestinio ir miesto reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumas – keliautojams leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 m atstumu (netaikoma transportui, kuris savivaldybės teritorijoje važiuoja be sustojimų);

* rekomenduojama riboti judėjimą dėl nebūtinų priežasčių;

* viešose vietose būti ne didesnėmis nei 2–5 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, laikytis ne mažesnio kaip 2 m atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų (netaikoma laidotuvėms).

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą