Renkamos įmonių valdybos: kodėl ne tauragiškiai?

Dalintis:

Savivaldybės valdoma UAB „Tauragės vandenys“ turi naują valdybą iš mažai kuo su Taurage susijusių asmenų. Trims atstovams bus mokamas atlygis, savivaldybės darbuotojai valdyboje dirbs už dyką. Kodėl į savivaldybės įmonių valdybas skiriami ne tauragiškiai ir kuo jie pranašesni už vietos specialistus?

Dirbs 3 valdybos

Gegužės gale baigėsi trijų savivaldybės kontroliuojamų bendrovių – Tauragės butų ūkio, „Tauragės vandenų“ ir Tauragės autobusų parko valdybų kadencijos. Dviejose įmonėse naujos valdybos nebus steigiamos, o „Tauragės vandenų“ naujai sudarytai valdybai savivaldybė nusprendė mokėti algas.

Anot savivaldybės administracijos direktorės Gintarės Rakauskienės, „Tauragės vandenims“ valdyba būtina, mat bendrovė yra strateginė, o jos pardavimo pajamos ir veiklos pobūdis esąs itin reikšmingas.

– Valdybos nariams keliami gana aukšti reikalavimai. Rekomenduojama valdybos nariams mokėti darbo užmokestį, – birželį savivaldybės tarybos nariams sakė G.Rakauskienė.

Lig šiol valdybų nariams atlygis nebuvo mokamas, tačiau pelningai metus baigusios įmonės valdybai galėjo išmokėti tantjemas (premijas iš uždirbto pelno). Pelningai praėjusius metus baigė Tauragės butų ūkis, „Dunokai“, „Tauragės vandenys“ ir Tauragės autobusų parkas. Visos šios bendrovės, išskyrus UAB „Tauragės vandenys“, valdybų nariams išmokėjo tantjemas.

Tauragės būtų ūkio valdybos nariams teko po 600 eurų, „Dunokų“ – po 900 eurų, Tauragės autobusų parko – po 800 eurų.

Šiemet valdybos dirbs tik 3 savivaldybės kontroliuojamose įmonėse. „Dunokų“ valdybos kadencija baigsis kitų metų balandį, Tauragės šilumos tinklų – 2023 metų birželį, o naujai suburta „Tauragės vandenų“ valdyba dirbs ketverius metus.

Atrinko ne vietinius

Savivaldybės administracijos direktorės Gintarės Rakauskienės pasirašytame įsakyme skelbiama, kad UAB „Tauragės vandenys“ valdyba sudaroma iš 5 narių: tai savivaldos atstovai Genovaitė Pukelytė ir Tadas Pauparis bei 3 specialistai iš šalies: Mindaugas Nevardauskas, Vaidotas Balynas ir Mantas Švažas.

Mindaugas Nevardauskas. TK archyvo nuotrauka

Paklaustas, kodėl valdyboje, be savivaldos atstovų, daugiau nėra tauragiškių, mero Dovydo Kaminsko patarėjas Kasparas Bertašius atsiuntė G.Rakauskienės paaiškinimą:

„Administracija valdybos narių atrankos procedūras vykdė vadovaudamasi patvirtintais teisės aktais. Kaip ir visuose savivaldybės organizuojamuose konkursuose gali dalyvauti visi asmenys, nepaisant jo amžiaus, lyties ar gyvenamosios vietos. Todėl atrankoje galėjo dalyvauti visi susidomėję asmenys. Atrinkti tie asmenys, kurie atitiko keliamus kvalifikacinius reikalavimus. Gyvenamoji vieta nebuvo ir negalėjo būti įtraukta, kaip toks reikalavimas“.

Valdybos nariams, ne valstybės tarnautojams, kas ketvirtį bus mokamas 800 eurų atlygis.

Buvęs direktorius: „Sentimentų Tauragei nėra“

Į „Tauragės vandenų“ valdybą paskirtas M.Nevardauskas tauragiškiams puikiai žinomas. Kaunietis trejus metus vadovavo Tauragės šilumos tinklams, buvo ir Tauragės butų ūkio direktoriumi. G.Rakauskienės pasirašytame įsakyme skelbiama, kad M.Nevardauskas turi kompetencijos inžinerijos srityje. Šiuo metu jis dirba generaliniu Alytaus šilumos tinklų direktoriumi. 2015-aisiais su Liberalų sąjūdžio sąrašu kandidatavo į Kauno rajono savivaldybės tarybą.

– Buvo skelbimas ir sudalyvavau. Turiu nemažai patirties įvairiose valdybose. Sentimentų Tauragei nėra. Čia tiesiog darbas. Turiu patirties ir įdomių projektų. Dabartinėje įmonėje esame padarę įvairių pertvarkų ir manau, kad mano patirtis leis prisidėti prie geresnio darbo, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo M.Nevardauskas.

Jis bent jau kol kas jokių pokyčių įmonės veikloje neplanuoja inicijuoti.

– Kai bus valdybos posėdžiai, kai įsigilinsime į įmonės veiklą, tada ir galvosime apie pokyčius. Už darbą gausime nedidelį užmokestį, bet apie tai, ar apsimokės važinėti į Tauragę, nesvarsčiau. Gyvenime yra žinių vaikščiojimo principas. Kažkiek tu atneši žinių, kažkiek pasisemi ir turi geriausią rezultatą. Ne viskas yra pinigais matuojama, – sakė naujasis „Tauragės vandenų“ valdybos narys, daugiau nepriklausąs jokiai šalyje veikiančios bendrovės valdybai.

Su Mantu Švažu ir Vaidotu Balynu susisiekti nepavyko. Pastarasis turi ilgametės patirties įmonių valdybose, dalyvavo Lietuvos automobilių kelių direkcijos valdybos veikloje, „Klaipėdos vandens“ stebėtojų taryboje.

Genovaitė Pukelytė. TK archyvo nuotrauka

Tauragės savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė patvirtino, kad yra paskirta į „Tauragės vandenų“ valdybą, bet kol kas oficialių dokumentų nepasirašė.

– Spalio 22-ąją numatytas pirmasis valdybos posėdis. Iki to turime pasirašyti sutartis ir tik tada pradėsime darbą. Aš ir anksčiau esu buvusi vienos įmonės valdyboje, prieš daugiau nei 15 metų. Iš visų naujų valdybos narių pažįstu tris: Tadą Pauparį, Architektūros ir geodezijos skyriaus vedėją, ir M.Nevardauską. Su kitais susipažinsiu valdyboje, – sakė G. Pukelytė.

Ji taip pat patvirtino, kad abu su T.Paupariu pinigų už darbą valdyboje negaus.

– Esame valstybės tarnautojai ir atlygis už darbą valdybose mums nepriklauso, – sakė specialistė.

UAB „Tauragės vandenys“ valdyba sudaryta 4-ių metų kadencijai. Šiuo metu bendrovė turi sudaryti sutartis su valdybos nariais ir pradėti darbą. Savivaldybės teigimu, valdyba atrinkta vadovaujantis Kandidatų į valstybės ar savivaldybės įmonės, valstybės ar savivaldybės valdomos bendrovės ar jos dukterinės bendrovės kolegialų priežiūros ar valdymo organą atrankos aprašu.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą