Vietos verslas savivaldybės prašo paramos infrastruktūrai šalia įmonių ir būsimųjų statybų gerinti. Trečiadienį savivaldybės taryba patenkino trijų įmonių prašymus – bendrovėms „Sensus Oil“, GBY ir „Gonas“ prisidedant į privačių kotedžų kvartalą bus atvestas vandentiekis, paklotas asfaltas automobilių stovėjimo aikštelėje ir išasfaltuota dalis gatvės. Preliminariais duomenimis, savivaldybės biudžetui ir bendrovei „Tauragės vandenys“ tai kainuos apie 133 tūkstančius eurų. Keletas opozicijos narių šią savivaldybės paramą pavadino perdėtu prielankumu verslui, meras mano atvirkščiai – kad ne savivaldybė, o verslas jai padeda.
Trečiadienį taryba patenkino bendrovės „Sensus Oil“ prašymą – ši bendrovė Tauragės miesto Jūros skersgatvyje ruošiasi statyti 44 kotedžus. Prieš keletą mėnesių „Sensus Oil“ jau sulaukė palankaus savivaldybės tarybos sprendimo – už biudžeto lėšas, taip pat su įmonės prisidėjimu, bus išasfaltuota gatvė šalia būsimųjų kotedžų. Dabar „Sensus Oil“ savivaldybės paprašė finansuoti pusę sumos, reikalingos į naujuosius kotedžus įvesti vandentiekį ir buitinių nuotekų tinklus. Bendra šių darbų sąmata – apie 71 tūkst. Eur. Prašomą finansuoti dalį per pusę iš savo biudžetų dalytųsi savivaldybė ir jos kontroliuojama bendrovė „Tauragės vandenys“.
Būtent šis klausimas dar labiau supriešino valdančiąją daugumą ir opoziciją – pastarieji suabejojo, ar verslui būtina taip nuolaidžiauti: vos paprašo pinigų ir duoda. Socialdemokratas Viktoras Kovšovas kolegas tarybos narius-verslininkus net išvadino kapitalistais. V.Kovšovo nuomone, verslas turėtų geriau apsiskaičiuoti savo investicijas.
– Šiuo ir kitais dviem klausimais mano pozicija nevienareikšmiška. Statomi 44 butai, gražu, jie, matyt, bus skirti aukštesnei negu vidutinė gyventojų klasei. Bet tai verslo projektas. Iš to šita įmonė daro biznį. Įtakoti butų kainos mes neturime jokios galimybės. Kitas aspektas – pagal mūsų patvirtintą tvarką prie gatvių asfaltavimo prisideda tik verslas, nors tvarkoje yra įvardinta, kad gali prisidėti ir gyventojai. Praktika realiai rodo, kad mūsų gyventojai neturi pinigų, jie nedalyvauja šitoj skatinimo programoj, kai prie infrastruktūros gerinimo galima prisidėti ir savo lėšomis. Iš šitų projektų didžiausią naudą turės tik verslas, kuris neatpigins nei savo produkcijos, nei savo paslaugų. Nuo šių klausimų priėmimo aš susilaikysiu, – kalbėjo V.Kovšovas, pasigedęs antikorupcinio paramos verslui klausimų vertinimo.
Valdančiųjų narys Darius Stankus politiniam oponentui atkirto, kad „daliai socialdemokratų verslas yra kažkoks baubas“.
– Mano žiniomis, buvo daugiau gyventojų, kurie bandė ta tvarka pasinaudoti, bet ne visada pavyksta rasti kompromisą, nes atsiranda keli, kurie nepritaria projektui, todėl projektas gali neįvykti. Manau, kad tvarka yra teisinga ir gera. Daliai socialdemokratų verslas yra kažkoks baubas ir dėmė. Jums atlyginimą irgi mokėjo tie patys verslininkai, nes yra mokami mokesčiai, o iš tų mokesčių mokami atlyginimai, – socialdemokratui paaiškino D.Stankus ir patarė pabandyti pačiam sukurti nors vieną darbo vietą.
Nepartinis Robertas Piečia pastebėjo, kad savivaldybė, be šių trijų projektų, kai juridiniai ar fiziniai asmenys prie miesto infrastruktūros gerinimo pageidauja prisidėti savo lėšomis, yra pažadėjusi finansuoti dar 4 – Jūros skersgatvio, Pulko ir Linų gatvių asfaltavimą bei Verslininkų gatvės apšvietimo įrengimą.
– Jei šiandien patvirtinsim tuos tris objektus, turėsim 7. Bendra suma artėja prie pusės milijono eurų, kodėl niekas nevyksta? Tie pirmi keturi projektai jau senokai patvirtinti, – stebėjosi tarybos narys.
Klausimą pristatęs savivaldybės Statybos skyriaus specialistas Faustas Sragauskas patikino, kad darbai pamažu juda – pasirašius sutartis su pareiškėju, per pusę metų jis turi parengti techninį projektą. „Sensus Oil“ tokį projektą dėl Jūros skersgatvio asfaltavimo jau yra pateikęs, ruošiamasi skelbti rangos konkursą, Verslininkų gatvės apšvietimo įrengimo darbų konkursas jau įvykęs, o kitų techninių projektų kol kas savivaldybė negavo, todėl ir darbai nejudantys.
Automobiliais prekiaujanti bendrovė GBY savivaldybės prašė išasfaltuoti maždaug 3000 kv. m įvažiavimą į bendrovės aikštelę Sandėlių gatvėje (bendra projekto vertė – 103 tūkstančiai Eur; GBY prisidėtų 30 proc. projekto vertės, likusią sumą – apie 70 tūkst. Eur turės atseikėti savivaldybė), o žuvies perdirbimo bendrovė „Gonas“ – dalį Ližių gatvės, kuria naudojasi įmonės darbuotojai ir klientai (projekto vertė per 35 tūkst. Eur; „Gonas“ prie gatvės asfaltavimo pridėtų 7000 Eur savų lėšų). Ližių gatvėje dėl itin prastos dangos yra įsmukęs ir ratus sulaužęs ne vienas įmonės „Gonas“ automobilis.
Dėl pastarųjų dviejų įmonių prašymų politinių ginčų nebekilo. Nors ir nevienbalsiai, visi trys sprendimai tarybos balsų dauguma patvirtinti.