fbpx

Rezervatas baiminasi – iš ko maitins kurtinius?

Dalintis:

Vakar Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato feisbuko paskyroje pasirodė nerimastinga žinutė – esą ar tik pritrūkus lėšų neteks rezervato specialistams po Karšuvos girią minti dviračiu? Saugomų teritorijų specialistus išgąsdino faktas, kad nuo šiol papildomų lėšų skyrimo per Valstybinių saugomų teritorijų tarnybą nebebus.

„Keturi varomi ir skubėjimas patikrinti lizdavietes. Kiekvienai jų galioja apsauga, stabdanti miško kirtimą tam tikru spinduliu. O šiemet pirmi metai, kai Aplinkos ministras saugomoms teritorijoms nubraukė visas lėšas, reikalingas gamtiniams tyrimams. To dar nebuvo – apskritas nulis! Kitą kartą po Karšuvos girią teks minti dviračiu?“ – tokia nerimastinga žinutė pasirodė Viešvilės rezervato feisbuko paskyroje.

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vyriausiasis inspektorius Saulius Bartminas „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad kasmet rezervatas ir kitų saugomų teritorijų atstovai ruošdavo projektus papildomoms lėšoms gauti ir siųsdavo juos Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai. Tačiau šiemet, panašu, to nebus ir direkcijų specialistai sunerimo.

– Taip išeina, kad dabar Viešvilės rezervato direkcija gaus tiek, kiek reikia darbuotojų algoms ir ūkinėms išlaidoms – elektrai, šildymui. Bet yra įvairūs planai, juose numatytos veiklos, jei nebus skirta papildomai lėšų, jų įvykdyti nepavyks. Vien mūsų rezervatas rašė penkis projektus. Auginamų kurtinių lesinimui reikia pirkti uogų, avižų. Tam prašome beveik 3 tūkst. eurų. Dar papildomai reikia rezervato transporto kurui ir draudimui. Kai situacija tokia, visos direkcijos nusprendė savo paraiškas papildomoms lėšoms gauti siųsti tiesiai į ministeriją, – atvirai dėstė S.Bartminas.

Vyras vylėsi, kad jei Aplinkos ministerija nereaguos į paraiškų antplūdį, gal pavyks bent dalį lėšų poreikio kompensuoti iš gyventojų skiriamų 2 proc. Gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Tačiau paprastai šios sumos nesančios didelės.

Dėl galim lėšų skyrimo nerimauja ir Pagramančio regioninio parko laikinasis direktorius Sigitas Mėlinavičius. Parkui reiktų papildomai 3-4 tūskt. eurų.

– Teikėme paraiškas ministerijai. Mums reikia papildomų lėšų natūralioms pievoms prižiūrėti, transportui. Regioniniam parkui skiria labai mažai lėšų, biudžetas sudarytas tik toks, kad būtų atlyginimams ir ūkinėms išlaidoms. Ir tai nelabai užtenka. Mums niekas nedėstė motyvų, kodėl nebegalima teiktų paraiškų Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai, – tvirtino Pagramančio regioninio parko direkcijos vadovas.

Aplinkos ministerijos Strateginės komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Raimonda Karnackaitė patvirtino, kad saugomų teritorijų direkcijos paraiškas teikia tiesiogiai ministerijai.

„Dabar paraiškas finansavimui iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų saugomų teritorijų direkcijos teikia tiesiogiai, t.y. pačios. Ir paraiškos, pasak Aplinkos ministerijos

ES investicijų ir ekonominių priemonių departamento direktoriaus Inesio Kiškio, kasdien plaukte plaukia. Vakar buvo gauta ir Viešvilės rezervato paraiška. Ministerija atliks paraiškų vertinimą ir rekomendacija skirti, ar neskirti finansavimą bus pateikta Strateginio planavimo darbo grupei. Preliminariai sprendimas turėtų būti priimtas kovo pabaigoje arba balandžio pradžioje“, – į „Tauragės kurjerio“ klausimus atsakė R.Karnackaitė.

Visgi Aplinkos ministerijos atstovė taip ir nepaaiškino, kodėl priimtas toks sprendimas ir pakeista ankstesnioji tvarka.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą