Rezervuoti automobilių stovėjimo vietų tauragiškiai neskuba

Dalintis:

Tauragės verslininkai, norėdami arčiau savo įstaigų statyti automobilius, turės patuštinti pinigines. Tauragės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą beveik dešimt kartų pakelti rezervuotų automobilių stovėjimo vietų kainą prie komercinės paskirties pastatų valstybinėje žemėje.

Iki šiol už naudojimąsi viena ženklu „Rezervuota“ pažymėta automobilių stovėjimo vieta prie komercinės paskirties pastatų per metus į savivaldybės biudžetą galėjo įplaukti nuo 87 iki 144 eurų. Deja, kol galiojo senosios kainos, norinčiųjų įsirengti tokias stovėjimo vietas neatsirado. Ar atsiras tokių, kai savivaldybės taryba priėmė naują sprendimą ir stipriai pakėlė kainą, neaišku. Verslininkai, norėdami turėti rezervuotą vietą automobiliui, per mėnesį mokės 100 eurų, arba 1200 eurų per metus. Skaudvilėje kaina mažesnė – 50 eurų mėnesiui, arba 600 eurų metams. Jei žemė prie komercinės paskirties pastatų išnuomota ar privati ir kasmet mokamas žemės mokestis, rinkliavos nebus taikomos.

– Automobilių stovėjimo aikštelių trūksta. Mūsų tikslas paprastas – jei verslas savivaldybės lėšomis įrengtą stovėjimo vietą nori rezervuoti ir atimti ją iš visuomenės, turi būti atitinkama ir jos kaina, – sakė Tauragės rajono savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė.

Pasak miesto seniūno Žilvino Majaus, iki šiol seniūnija buvo išdavusi tik du leidimus įrengti rezervuotas stovėjimo vietas Gedimino g. 29 bei Dariaus ir Girėno g. 18/Respublikos g. 1.

– Nuo rinkliavos mokesčio šių automobilių stovėjimo vietų savininkai atleisti atskirais tarybos sprendimais, nes aikšteles įsirengė ir aplinką sutvarkė savo lėšomis, – „Tauragės kurjeriui“ sakė seniūnas.

Seniūnas informavo, kad daugiau rezervuotų stovėjimo vietų mieste nėra.

– Ir užklausų nėra. Daugiausiai skambučių sulaukiu iš daugiabučių namų gyventojų, kurie nori įsirengti šlagbaumus prie įvažiavimų į kiemus ar savivaldybės lėšomis sutvarkytas automobilių stovėjimo aikšteles. Deja, tokių galimybių nėra. Apie tai, kad būtų galima leisti rezervuoti stovėjimo vietas prie daugiabučių, šiuo metu Tauragėje net nesvarstoma, – pabrėžė seniūnas.

Savivaldybės atstovė G.Pukelytė „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad du prieš dešimtmetį tarybos sprendimu automobilių stovėjimo vietas rezervavę verslininkai naujojo mokesčio išvengs. Specialistė sako, kad automobilių aikštelių situacija daugiabučių kiemuose galėtų pasikeisti, tik tuo pasirūpinti turi patys gyventojai.

– Visi komentuoja, kad prie daugiabučių namų rengti rezervuotas automobilių stovėjimo vietas dar ne laikas. Siūlome daugiabučių namų gyventojams pagalvoti apie žemės sklypų suformavimą. Tada bus sudaromos žemės nuomos sutartys ir jie savo kieme galės šeimininkauti kaip nori. Tik reikia nepamiršti, kad tą kiemą jie patys turės ir prižiūrėti, valyti tiek vasarą, tiek žiemą, – priminė G.Pukelytė.

Paklausta, ar Tauragėje jau yra daugiabučių namų, pradėjusių tvarkytis žemės nuomos sutartis, savivaldybės atstovė patikino, kad yra, bet galėtų būti ir daugiau.

– Viena kita daugiabučių namų bendrija jau suskubo tuo pasirūpinti. Daugiabučio namo Prezidento gatvėje gyventojai susiformavo žemės sklypą ir patys sprendžia, ką su savo kiemu daryti. Gal sugalvos aikštelę padidinti, gal pirtį prie daugiabučio pasistatyti ar garažą, – svarstė G.Pukelytė.

Specialistė atrėmė kalbas, kad suformavus žemės sklypą daugiabučių namų gyventojams teks didelė žemės mokesčio našta.

– Jei daugiabutyje yra 45 butai, už žemę per metus reikės mokėti tikrai nedaug. Padalinus kiekvienam butui, metinis mokestis sieks kelis eurus. Apmaudu, kad daugiabučiai namai nejuda. Gyventojai turėtų siūlyti, kaip spręsti mašinų stovėjimo problemą. Sprendimai, nuleisti iš viršaus, visada būna blogi, nes juos valdžia sugalvojo, – mano G.Pukelytė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą