Ribojamas gyventojų išvykimas iš šalies – karantinas prasidės vidurnaktį (papildyta policijos komentaru)

Dalintis:

Visiems šalies gyventojams per pietus išsiųstas svarbus pranešimas, susijęs su nuo šio vidurnakčio prasidedančiu karantinu.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė praneša, kad nuo kovo 16 d. vidurnakčio, siekiant stabdyti koronaviruso plitimą, bus ribojamas gyventojų judėjimas iš šalies. Gyventojams leidžiama vykti į maisto, vaistų, degalų prekybos vietas, sveikatos priežiūros centrus (tik būtinoji pagalba), darbą, jei nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

Veikia bendras skubios informacijos teikimo telefono numeris 1808 (visą parą).

Už karantino taisyklių pažeidimą gresia administracinė ir baudžiamoji atsakomybė. Už taisyklių laikymosi priežiūrą atsakinga šalies policija. Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad visiems šalies policijos komisariatams skubiai bus išsiųstos respiratorių siuntos.

Iš aktyvuoto Valstybės saugos civilinių priemonių rezervo policijos pareigūnams skirta daugiau nei 5500 respiratorių.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Marius Draudvila informavo, kad Tauragės policija visiškai pasirengusi karantino taisyklių priežiūrai. Komisaras pabrėžė, kad dėl karantino policijos darbas bus vykdomas taip pat operatyviai, bus atliekami visi būtini veiksmai ne tik dėl karantino priežiūros, bet ir dėl kitų kasdienių įvykių bei eismo saugumo užtikrinimo. Instrukcijos visiems policijos komisariatams dėl darbo karantino metu siunčiamos iš Ekstremalių situacijų centro.

Pasak Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjo Ramūno Matonio, visi policijos komisariatai informuoti apie darbo taisykles karantino metu. Svarbiausias dėmesys, pasak Policijos departamento atstovo, bus kreipiamas į tuos galimus pažeidėjus, kurie grįžę iš užsienio vengia karantinuotis. Su tokiais žmonėmis pirmiausia bus bandoma susisiekti nuotoliniu būdu ir juos įspėti ir tik jiems nepaklusus bus siunčiami policijos pareigūnai. Tokiu būdu siekiama apsaugoti ir policininkus, kad jie neapsikrėstų koronavirusu. Apie tokius pažeidėjus galima pranešti aukščiau skelbtu „karštosios linijos“ telefono numeriu 1808.

Ar ne maisto prekių parduotuvės laikosi karantino ir tikrai nedirba, policija taip pat stebės. Jei skundų dėl to bus gauta, į pagalbą gali būti pasitelkti kitų institucijų pareigūnai.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą