Ribojimai nesiskiepijantiems įsigalios kitą savaitę

Dalintis:

COVID-19 ligonių skaičiui Lietuvoje vėl šaunant į aukštumas, Vyriausybė ėmėsi ryžtingų žingsnių ir jau nuo kitos savaitės pradės riboti atsisakančiųjų vakcinuotis viešąjį gyvenimą. Ribojimų įvedimas vyks keliais etapais ir piką pasieks rugsėjo 13-ąją.

Trečiadienį Vyriausybė protokoliniu sprendimu pritarė suvaržymams iš esmės. Juos patvirtinti planuojama jau pirmadienį vyksiančio posėdžio metu. Žadama, kad kitą savaitę neskiepytiems užsidarys sporto klubai, kavinės ir barai, teatrai, viešbučiai, bet dar bus galima naudotis viešuoju transportu ir grožio specialistų paslaugomis.

Siekiama, kad nepasiskiepiję ar koronavirusu nepersirgę žmonės be neigiamo PGR testo galėtų lankytis tik nedidelėse parduotuvėse. Tikimasi sumažinti viruso plitimą, kai neskiepyti ir galimybių paso neturintieji negalės lankytis didžiuosiuose prekybos centruose, grožio salonuose, kavinių ir barų viduje bei lauke, renginiuose, jiems bus uždrausta naudotis tiek miesto, tiek tarpmiestiniu viešuoju transportu. Visos pramogos lauke ir viduje nuo rugsėjo 13-osios liks atvertos tik imunitetą COVID-19 turintiesiems bei vaikams iki 16 metų.

Nesuspėjusiems įgyti imuniteto nuo rugsėjo 13-osios bus leidžiama tik smulkaus remonto paslaugų užsakymas, kai kontaktas trunka ne ilgiau nei 15 minučių, veterinarijos paslaugos, muziejų ekspozicijų ir parodų lankymas, bibliotekose bus galima lankytis tik knygų atsiėmimo ir grąžinimo tikslais, sveikatos priežiūros įstaigose bus teikiamos tik būtinosios asmens sveikatos priežiūros paslaugos, socialinės paslaugos.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą