Rinkimai: vangūs rinkėjai ir paskutinė diena registruotis balsavimui namuose

Dalintis:

Tauragės rinkimų apygardoje, esančioje Tauragės rajono savivaldybėje, išankstinio balsavimo pirmąją dieną savo valią Seimo rinkimuose išreiškė vos 0,5 proc. rinkėjų. Tai dvigubai mažiau nei 2016-ųjų rinkimuose.

Tauragės rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Gintarė Rakauskienė „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad savo balsą išankstiniame balsavime atidavė 704 rinkėjai.

– Visgi balsavimas jau įsibėgėja, formuojasi eilės. Turime stebėtojus ir savanorius, kurie padeda. Žmonės sąmoningi, beveik visi turi tris būtiniausius daiktus – privalomą asmens dokumentą bei apsaugines kaukes ir savo tušinukus. Ypač vyresnieji įsiklausė į rekomendacijas, – atskleidė pašnekovė.

Išankstinis balsavimas, vyksiantis iki rytojaus 20 val., yra vienintelė proga atiduoti savo balsą tiems rinkėjams, kurie rinkimų dieną (spalio 11-ąją) negalės balsuoti savo rinkimų apygardoje. Rinkimų dieną balsuoti bus galima kitoje rinkimų apylinkėje, tačiau iš kitos apygardos atvykę rinkėjai negalės balsuoti – jiems nebus galimybių išduoti vienmandatės apygardos kandidatų biuletenių.

– Jau buvo rinkėjų ir iš kitų apygardų. Daugiausiai iš tų, kurios buvo perskirstytos – balsuoti atvyko žmonės iš Karšuvos apygardos, taip pat iš Kelmės-Šilalės. Pasikeitus apygardų riboms, dalis rinkėjų nutarė atvažiuoti pas mus, – sakė Tauragės rinkimų apygardos komisijos pirmininkė.

Svarbu žinoti, kad šiandien – paskutinė diena, kuomet galima registruotis balsavimui namuose. Saviizoliacijoje esantieji taip pat turi tokią teisę, tačiau ja kol kas pasinaudojo nedaugelis. G.Rakauskienė skaičiuoja, kad šiuo metu Tauragės rajone saviizoliacijoje yra 212 mažos rizikos asmenų, 6 sergantys koronavirusu ir 16 didelės rizikos žmonių. Tačiau prašymai balsuoti namuose gauti tik iš 11 saviizoliacijoje esančių rinkėjų.

Primename, kad dėl COVID-19 pandemijos saviizoliacijoje esantys rinkėjai balsavimui namuose registruotis gali paskambinę telefonu 1855.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą