Rinkimų dieną saviizoliacijoje būsiantys rinkėjai jau dabar raginami registruotis

Dalintis:

Vyriausioji rinkimų komisija išplatino pranešimą spaudai, kuriuo raginami saviizoliacijoje esantys rinkėjai aktyviai registruotis ir pasinaudoti savo balso teise. Rinkimų dieną negalėsiantys balsuoti savo apygardose, prie balsadėžių galės suskubti jau nuo rytojaus.

Dėl COVID-19 pandemijos sparčiai didėjant sergamumui, daugėja ir saviizoliacijoje esančių rinkėjų. Skelbiama, kad tie, kuriems saviizoliacija numatyta iki pat spalio 25 dienos (sekmadienio) imtinai, gali registruotis ir balsuoti namuose.

Prašymus balsuoti namuose galima pateikti skambinant trumpuoju informacijos apie rinkimus teikimo numeriu 1855 arba užpildžius specialią prašymo formą siunčiant ją el. paštu balsuok@vrk.lt. Prašymo balsuoti namuose formą galima parsisiųsti ČIA.

Registruojantis balsavimui namuose būtina pateikti tikslius asmens ir buvimo saviizoliacijoje vietos duomenis: vardą, pavardę, asmens kodą, tikslų saviizoliacijos adresą bei savo telefono numerį.

Jeigu saviizoliuojatės ne tuose namuose, kuriuose esate deklaravę savo gyvenamąją vietą, prašymo balsuoti namuose formą VRK prašo pateikti iki spalio 20 d. (imtinai).

Jeigu esate saviizoliacijoje tuose namuose, kuriuose esate deklaravę savo gyvenamąją vietą, prašymą balsuoti namuose prašoma pateikti iki spalio 21 d. (imtinai).

Rinkėjai, esantys saviizoliacijoje ir turintys savo transporto priemones, taip pat galės balsuoti iš anksto spalio 19-22 d. specialiose saviizoliacijoje esantiems rinkėjams skirtose išankstinio balsavimo vietose, įsteigtose Vilniaus, Kauno, Šiaulių miestų ir Raseinių rajono savivaldybėse. VRK atstovai informuoja, kad kol kas tokios galimybės numatytos tik nurodytose savivaldybėse dėl ten esančio didelio sergamumo. Balsavimo vietų sąrašas tik saviizoliacijoje esantiems rinkėjams bus paskelbtas artimiausiu metu.

Saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, grįžusiems iš užsienio arba turėjusiems kontaktą su COVID-19 sergančiais asmenimis bus suteiktas leidimas iki 2 val. palikti izoliacijos vietą ir bus sudarytos galimybės atvykti į išankstinio balsavimo vietą.

Norintiems balsuoti šiose vietose, skirtose išimtinai saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, išankstinės registracijos nereikia – pakaks su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę ir turėti asmeninį rašiklį. Atvykstant į šias balsavimo vietas nebus svarbi ir rinkėjo deklaruota gyvenamoji vieta.

Rinkimai

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą