fbpx

Rugsėjo 1-ąją – dovanų ir premijų lietus

Dalintis:

Tauragės rajono mokyklose nuaidėjo skambutis, paskelbdamas naujuosius mokslo metus. Į ugdymo įstaigų kiemus sugužėjo mokiniai, mokytojai ir tėveliai. Netilo šurmulys, visi džiaugsmingai plepėjo: vaikai apie atostogų įspūdžius, o tėveliai tarpusavyje diskutavo, ar ilgai truks kontaktinis mokymas, vienas kito klausinėjo, ar pasiskiepijo. Šventinę popietę piniginėmis premijomis apdovanoti pažangiausi Tauragės moksleiviai – jų šiemet didžiulis būrys.

Įvertinti pažangiausieji

Šiuos mokslo metus klasėse pasitiko 4217 Tauragės rajono 1–12 klasių moksleivių ir 400 priešmokyklinukų. Ketvirtus metus iš eilės visi jie Rugsėjo pirmąją apdovanoti specialiais savivaldybės suruoštais mokymosi reikmių krepšeliais, o pažangiausieji – ir piniginėmis premijomis.

Moksleivių skaičius jau kelerius metus Tauragėje svyruoja labai nežymiai. Šiais mokslo metais į klases susirinko 11 moksleivių daugiau nei pernai. Mokytojai savo auklėtiniams išdalijo daugiau nei 4500 mokymosi rinkinių. Bendra krepšelių vertė siekia daugiau nei 80 000 eurų. Kasmetines simbolines savivaldybės dovanas gavo ir pedagogai. Jų krepšeliuose – rašikliai, darbo knygos, termosai.

Po oficialiosios šventinės dalies mokyklose vaikai trečiadienį užplūdo Pilies aikštę. Batutai, įvairių popamokinę veiklą vykdančių organizacijų prisistatymai, meno mokyklos kolektyvų pasirodymai ir jau kasmetine tapusi pažangiausių rajono moksleivių apdovanojimo ceremonija. Savivaldybė kasmet pinigines premijas skiria 100 balų valstybiniuose egzaminuose surinkusiems dabar jau buvusiems abiturientams. Šiemet jų – 17, bet visi Rugsėjo pirmąją sutiko jau naujuose mokslo namuose – universitetuose Lietuvoje ar užsienyje ir gimtajame mieste nepasirodė. Iš viso abiturientai išsidalijo 2600 eurų

Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Ant scenos kilo 70 didžiausią pažangą padariusių rajono moksleivių, mokslo metus užbaigusių geriausiais pažymiais. Dešimčiai didžiausią pažangą padariusių mokinių atiteko po 300 eurų, dešimtukus visų ugdymo plano dalykų metiniuose įvertinimuose gavusiems mokiniams – po 200 eurų. Didžiausią pažangą padariusia klase pripažinta „Versmės“ gimnazijos IVG klasė. Jiems atiteko 2500 eurų, o klasės vadovei Daivai Bajorinienei – 625 eurai.

Šiemet piniginėms premijoms iš Tauragės savivaldybės biudžeto skirta 18 525 eurai, o dalimi lėšų prisidėjo ir vienas šios iniciatyvos pradininkų – Tauragės „Rotary“ klubas.

Tėvų neįleido

Saugodamiesi galimų koronaviruso židinių, vengdami didelių susibūrimų, Tauragės krašto mokyklų vadovai ėmėsi atsargumo priemonių organizuodami Mokslo ir žinių dienos šventę. Martyno Mažvydo progimnazijos mokiniai buvo išskirstyti, Rugsėjo 1-ąją rinkosi trijose vietose: pirmokai ir aštuntokai prie pagrindinio mokyklos įėjimo, pradinukai J.V.Kalvano parke, visi kiti – progimnazijos kabinetuose. Paskelbus, kad su mokiniais į kabinetus nebus įleisti tėveliai, dėl to ypač susirūpino penktokėlių mamytės: vaikai stresuoja, kaip jie susiorientuos pirmą kartą atėję į kitą mokyklą, kaip suras savo klasę. Mamos stebėjosi, kodėl galimybių pasai šiuo atveju niekiniai.

Didžiausia – „Šaltinio“ progimnazija

„Šaltinio“ progimnazijos pirmokai ir aštuntokai į šventę rinkosi mokyklos aikštėje, o priešmokyklinio ugdymo grupės – savo korpuso kieme (Žalgirių gimnazijos teritorijoje). Šiemet „šaltiniečių“ gretose – net 1030 mokinių, tai didžiausia progimnazija Tauragės rajone. Direktorė Jūratė Lazdauskienė, pasveikinusi mokinius ir jų tėvelius, papasakojo apie dar labiau sustiprėjusią mokyklos materialinę bazę, įrengtą modernų laboratorijos kabinetą.

Nuotolinio mokslo nebenori

„Versmės“ gimnazijos antrokai ir trečiokai Mokslo ir žinių dieną minėjo 10 val. mokyklos kiemelyje, po pusvalandžio pirmokai ir ketvirtokai rinkosi kabinetuose. Paklausti, ar pasiilgo mokyklos, būrelyje besišnekučiavę gimnazistai atsakė, kad nori tradicinių pamokų.

– Pasiilgome draugų, mokytojų, vieni kitus seniai matėme, norime kasdien eiti į pamokas. Tikrai nelaukiu nuotolinio mokymo – jautiesi tarsi izoliuotas nuo visuomenės. Mes pasiskiepijome, kiti draugai – ne. Bijo, prisiklauso įvairių kalbų, o mes nebijome, – atviravo merginos ir vaikinai.

Tik vienas vaikinas iš penkių paprieštaravo: jam puikiai sekasi mokytis nuotoliniu būdu, o su draugais susitinkantis kieme.

Ir mažesnieji nori tikrų pamokų

Skubėjo moksleiviai ir tėveliai ir į Jovarų pagrindinę mokyklą. Urtės mamytė pasakojo, kad labai su dukra ruošėsi ir laukė Rugsėjo 1-osios šventės.

– Galvojome, ar nešti gėlių, ar geriau kavos ir saldainių mokytojai. Mano keli pažįstami pirko saldainių, nes tai, jų nuomone, praktiškesnė dovana, sakė, kad koronaviruso siekiant išvengti negalima dovanoti gėlių, – svarstė Urtės mamytė. – Bet mes vis dėlto nupirkome kardelių, tai pačios gražiausios rudeninės gėlės, kaip gi tokią dieną be gėlės. Bijau tik, kad nebūtų nuotolinio mokymo – jis neprilygsta kontaktiniam.

Daugiau pirmokų 

„Aušros“ progimnazijos pirmokai ir penktokai po šventinio renginio kiemelyje skubėjo į klases, o priešmokyklinukai net nedalyvavo bendroje šventėje – jie iškart pakviesti sėsti į suolus.

Savivaldybės skirtas dovanėles – mokymosi rinkinius – šios progimnazijos moksleiviai gavo rugsėjo pirmąją. Pasak progimnazijos direktorės Snieguolės Bastakienės, moksleiviai jų ėjo pasiimti pagal sudarytą grafiką reguliuojant srautus per šonines ugdymo įstaigos pastato duris. Mat, anot mokyklos vadovės, norėjosi, kad dovanos būtų įteiktos šventinę dieną.

„Aušros“ progimnazijoje šiuos mokslo metus pradėjo 285 moksleiviai, įskaitant ikimokyklines grupes. Sulaukta 33 pirmokų.

– Labiausiai norim, kad būtume sveiki, ir kuo daugiau kontaktinio ugdymo. Rugsėjo 2-ąją jau numatytos kontaktinės pamokos, srautai sutvarkyti, – patikino S.Bastakienė.

Atidaryta privati mokyklėlė

Pirmą kartą šalies istorijoje privati mokyklėlė atidaryta nuotykių parke. Duris trečiadienį auklėtiniams atvėrė priešmokyklinukus ir darželinukus ugdysianti privati „Debesiukų“ mokyklėlė Tauruose.

– Labai laukėme šios dienos. Pradėjome nuo pat pradžių „Debesų vaikų“ darželyje ir kartu žengiame koja kojon. Ta proga dukrytei įvėrėme auskariukus. Vaikai pasiilgę vieni kitų ir labai nori vėl mokytis kartu, – sakė priešmokyklinukės Emos mama Dainora.

Ji tikisi, kad šiais mokslo metais dukrai nebereikės laiko leisti namuose ir darželis veiks be karantino ribojimų.

„Debesiukų“ mokyklėlėje bus ugdomi 5 priešmokyklinukai, kurie mokysis kartu su darželio grupės draugais. Mokslo kaina – 300 Eur per mėnesį ir po 5 Eur maistui už kiekvieną lankytą dieną. Vaikus į privatų darželį vedantys tėvai turi teisę gauti 100 Eur kompensaciją iš savivaldybės.

 

 

 

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą