fbpx

Rūkaliams – smūgis iš Seimo

Dalintis:

Baigiantis Seimo kadencijai, priimtas dar vienas ilgus metus atidėliotas įstatymas – Seimo narių valia daugiabučių balkonuose, terasose ar lodžijose jau po keleto mėnesių rūkyti bus draudžiama, jei tam prieštaraus bent vienas namo gyventojas.

Už naujas Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas šiandien Seime balsavo 69 Seimo nariai, prieš – 4, o susilaikė – 7.

Įstatymas įsigalioti turėtų nuo 2021 metų, o iki to laiko daugiabučių pastatų administratoriai turi pasirūpinti ir išklijuoti rūkyti draudžiančius ženklus. Jei daugiabučiuose rūkančiųjų dauguma – administratoriams gali tekti pasukti galvas, kur įkurdinti specialias rūkymo vietas taip užtikrinant ir tabakui prieštaraujančiųjų, ir rūkančiųjų interesus.

Jei rūkaliams pavyktų susitarti su kaimynais ir jie dėl rūkymo balkonuose pretenzijų neturės, būtina užtikrinti, kad dūmai nepatektų į kitų namo gyventojų patalpas.

Vadovaujantis naujuoju įstatymu rūkyti bus draudžiama sporto varžybų ar kitų renginių lauke metu, dengtose viešojo transporto stotelių vietose, vaikų žaidimo aikštelėse. Pamėgusiems cigaretę prisidegti prie lauke įrengtų kavinės staliukų šį įprotį taip pat teks pamiršti. Rūkyti lauke įrengtose kavinėse taip pat draudžiama.

Seimas nuo 2014 metų kelis kartus yra atmetęs siūlymus drausti rūkyti balkonuose. Pataisų priešininkai argumentuoja, kad draudimo nebūtų įmanoma įgyvendinti. Kol kas nenutarta, kas kontroliuos ir baus įstatymo nesilaikančius asmenis.

Dalintis:

Palikite komentarą