Ruošiamasi „Šaltinio“ progimnazijos stadiono atnaujinimui

Dalintis:

Patvirtintas „Šaltinio“ progimnazijos stadiono rekonstrukcijos projektas, įvykus rangos darbų konkursui bus nuspręsta dėl darbų pradžios. Žadama, kad moderniai įrengtas stadionas bus skirtas ne tik mokyklos bendruomenei – juo galės naudotis visi sporto mėgėjai.

Pasak „Šaltinio“ progimnazijos direktorės Jūratės Lazdauskienės, ne vienerius metus mokykla savivaldybei teikė stadiono atnaujinimo projektą, tačiau jo vis nepatvirtindavo. Mokyklos bendruomenė savo jėgomis paremontuodavo stadiono tvorą, užlygindavo duobes, buvęs direktorius Povilas Petkus kartu su Futbolo federacija buvo įrengęs futbolo aikštelę iš senų nebereikalingų medžiagų.

– Kasmet teikdama biudžetą, ataskaitas, visuomet stadioną įvardindavau kaip didžiulę problemą. Buvome pateikę 11 projektų, juos kasmet tobulinome. Vis nepavykdavo mums laimėti, o dabar labai džiaugiamės, nes naujausias stadiono projektas tobulas, – pasakojo direktorė. – Pernai buvome pakviesti bendradarbiauti kuriant projektą, džiaugiamės, kad savivaldybė išgirdo mūsų poreikius. Nežinau, ar yra dar toks projektas Lietuvoje. Mes rėmėmės užsienio patirtimi ir naujausiais moksliniais tyrimais, kokias vaikų raumenų sritis stiprinti taikant moderniausius būdus. Orientavomės į šiandienos aktualijas, kad nebūtų tik gražūs statiniai ir graži danga.

Šaltinio progimnazijos stadionas. Reginos Genienės nuotrauka

Stadionas suplanuotas daugiafunkcinis, žadama, kad juo galės naudotis ne tik mokiniai, bet ir gyventojai: bus įrengti treniruokliai vaikams, jaunimui ir senjorams, takelis riedutininkams. Pasak J.Lazdauskienės, mokytojams buvo labai svarbu, kad stadione atsirastų reljefinis bėgimo takas su kliūtimis.

– Dėl šio tako projektuotojams buvo nelengva viską sudėlioti, nes jis užims nemažą teritoriją. Stadione planuojamos ir didelės, ir mini futbolo, krepšinio, lauko teniso aikštelės. Bus įrengtos erdvės lauko klasėms. Labai gražus projektas, jei viskas bus, kaip suplanuota, tikrai bus nuostabu, bus moderniausias stadionas. Vėliau gal atsiras modernesnių, – kalbėjo mokyklos direktorė.

Pasak J.Lazdauskienės, kai mokymas vyko kontaktiniu būdu, kūno kultūros mokytojai, vertėsi kaip išmanė – ir į mišką moksleivius vedė, ir su šiaurinėmis lazdomis vaikščiojo, nes sportuoti mokyklos teritorijoje nebuvo galimybių.

Šaltinio progimnazijos stadionas. Reginos Genienės nuotrauka

– Turime puikią visuomenės sveikatos priežiūros specialistę, kuri pakviesdavo įdomių  sportininkų. Jie vesdavo vaikams pamokas, specialiais dviračiais mokyklos kieme važinėdavo. Apie metus buvome ir be sporto salės, kol ją remontavo. Kai stadiono remonto darbai prasidės, bus tam tikras nepatogumas, bet didesnis nepatogumas dėl stadiono bus gyventojams: tai jiems užsivers takelis, reikės eiti aplinkui, šuniukų negalės vedžioti, – ironiškai kalbėjo mokyklos vadovė, mat „Šaltinio“ progimnazijos stadionas pastaraisiais metais tapo nelegalia aplinkinių gyventojų šunų vedžiojimo aikštele. – Visuomenės toks požiūris: jei yra stadionas, tai ten viską gali daryti. Tai šito dabar tikrai nebus, įrengs apšvietimą, kameras.

Tauragės savivaldybė 2020-ųjų gegužę su UAB „Atamis“ pasirašė sutartį dėl „Šaltinio“ progimnazijos stadiono projektavimo. Rugpjūtį buvo parengti projektiniai pasiūlymai, o šiemet, sausio mėnesį, jis pateiktas ekspertizei. Projekto vadovas – savivaldybės Statybos skyriaus specialistas Justinas Norkaitis.

– Projekto parengimas kainavo 64 612 Eur. Kiek kainuos visas stadiono atnaujinimas, bus žinoma įvykus rangos darbų konkursui, – atsakė mero patarėjas Kasparas Bertašius. – Kol kas negalime atsakyti, kada planuojama darbų pradžia ir pabaiga.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą