„Šaltinio“ priešmokyklinukus ketina įkurdinti su gimnazistais

Dalintis:

„Šaltinio“ progimnazija rudenį sulauks priešmokyklinukų ir pirmokų tiek, kad pritrūks kabinetų. Tokius skaičiavimus pagal mokykloms priskirtas teritorijas atliko Švietimo ir sporto skyrius. Kokios išeities ieško vietos politikai?

Praėjusią savaitę virtualiai vykusiame tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje buvo pristatyti sprendimų projektai dėl Tauragės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų klasių komplektų skaičiaus 2020–2021 mokslo metams nustatymo ir dėl priešmokyklinio ugdymo organizavimo modelių bei šio ugdymo grupių sąrašo patvirtinimo.

Vienas daugiausiai diskusijų sukėlęs klausimas – „Šaltinio“ progimnazijos priešmokyklinukų klasės. Anot Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Linos Oželytės, į šią mokyklą pagal teritoriją turėtų „sukristi“ šešios priešmokyklinukų klasės. Posėdyje dalyvavusi šios progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė sakė, kad jei pirmokų, kaip dabar planuojama, bus šešios klasės, tai dar tiek pat priešmokyklinukų mokykla niekaip nesutalpins – neturi tiek patalpų. Patalpų užtektų tik keturioms pirmokų ir keturioms priešmokyklinukų klasėms.

Meras Dovydas Kaminskas pasiūlė išeitį – „Šaltinio“ priešmokyklinukams skirti vieną Žalgirių gimnazijos korpusą, nes šioje mokymo įstaigoje moksleivių sumažėjo. Rajono vadovas atskleidė, kad kartu su savivaldybės administracijos direktoriumi, Statybos skyriaus ir Švietimo ir sporto skyrių vedėjais buvo nuvykęs apžiūrėti patalpų.

Tarybos narė Efrema Bitinienė tvirtino, kad gimnazijos bendruomenė nors ir geranoriška, tačiau tokiam planui nepritaria, tačiau meras paaiškino, kad taip reikia dėl bendro visų reikalo. Priešmokyklinukams gimnazijoje būtų įrengtas atskiras įėjimas. Anot D.Kaminsko, išlaidos būtų minimalios – patalpoms pritaikyti užtektų 40–50 tūkstančių Eur.

Progimnazijos vadovė J.Lazdauskienė patikino, kad pritartų tokiam sprendimui. Keturioms priešmokyklinukų klasėms mokykla net baldus turėtų. Bereiktų nupirkti dar dviem.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas paskelbė skaičiavimus, kad dar ne vienus mokslo metus Žalgirių gimnazija teturės vos per 400 mokinių, todėl joje įkurdinus priešmokyklinukus pastatas būtų išnaudojamas efektyviau.

Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas tiek politikams, tiek vėliau po posėdžio „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad suteikti vieną korpusą gimnazija gali.

– Tas korpusas nėra laisvas, ten yra matematikos, dailės, aerobikos klasės, bet pasislinksime, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo J.Jatautas.

Taryba sprendimą dėl „Šaltinio“ priešmokyklinukų įkurdinimo Žalgirių gimnazijos korpuse priims artimiausiame posėdyje, kuris numatomas balandžio 22-ąją.

Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje kalbėta ir apie Jovarų pagrindinės mokyklos statusą. Anot tarybos narių, ši pagrindinė mokykla viena tokia likusi mieste. Kodėl ji negalėtų tapti progimnazija? Švietimo skyriaus specialistai politikams išaiškino, kad kol prie Jovarų pagrindinės mokyklos jungiami Gaurės ir Lauksargių pagrindinių mokyklų skyriai, keisti statuso neketinama.

– Progimnazija negali turėti pagrindinių mokyklų skyrių, todėl mieste turime išsaugoti bent vieną pagrindinę mokyklą, – patikino Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė L.Oželytė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą