fbpx

Santuokos sudarymui populiariausias mėnuo – rugpjūtis

Dalintis:

Registrų centro išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad ne vienerius metus Lietuvoje populiariausias laikas santuokai sudaryti išlieka rugpjūtis. Ta pati tendencija matyti ir Tauragės rajone.

Registrų centro administruojamos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, šiais metais visoje Lietuvoje jau buvo įregistruota 11,5 tūkst. santuokų, iš jų du trečdaliai buvo sudarytos per tris vasaros mėnesius. Daugiausiai santuokų sudaryta Vilniaus Civilinės metrikacijos skyriuje (apie 1,8 tūkst.), Kaune (1,2 tūkst.) ir Klaipėdoje (beveik 700).

Populiariausias metų mėnuo santuokai šiemet buvo liepa, kuomet įregistruota beveik 3,2 tūkst. santuokų, ir rugpjūtis, kai žiedus sumainė beveik 3,1 tūkst. porų.

Tik Tauragės rajone liepos mėnesį santuokų sudaryta mažiau nei rugpjūtį – šių metų liepą sutuoktos 44 poros, o rugpjūčio mėnesį aukso žiedus sumainė 50 porų.

Kaip ir iki šiol jaunavedžiai savo santuokai dažniausiai rinkosi rugpjūčio ir liepos savaitgalius. Registrų centro duomenimis, populiariausia 2021 metų vestuvių data buvo rugpjūčio 21-oji, kai visoje Lietuvoje susituokė beveik 540 porų. Antroje pagal populiarumą vietoje buvo rugpjūčio 7-oji, kuomet įregistruota 400 santuokų, trečioje vietoje atsidūrė liepos 24-oji (390 santuokų). Tikėtina, kad šis trejetukas išliks nepakitęs ir visus šiuos metus, kadangi metų pabaigoje įregistruojamų santuokų kiekis yra gerokai mažesnis nei vasaros laikotarpiu.

Skirtingai nei 2020 metai, šie metai nebuvo itin palankūs magiškų skaičių derinių mėgėjams. Pavyzdžiui, 2021 metų sausio 21 dieną susituokė apie 30 porų, tačiau vasario 21 dieną neįregistruota nė viena santuoka, kadangi šiemet ši diena buvo sekmadienis. Vis dėlto, palankių progų pažymėti savo vestuves ypatingu skaičių deriniu jaunavedžiai šiemet dar turės, pavyzdžiui, 2021 metų gruodžio 21-ąją.

Vasario 14-oji kiekvienais metais yra viena populiaresnių vestuvių datų. Tačiau šiemet šv. Valentino diena buvo sekmadienį, todėl santuokų įregistruota nebuvo. Visgi jaunieji rado išeitį ir savo santuoką suskubo įregistruoti šv. Valentino dienos išvakarėse – šiemet vasario 12-13 dienomis buvo įregistruota per 100 santuokų.

Tauragės rajono savivaldybės Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Varkalienė tikino, kad šią vasarą susituokti norinčiųjų buvo daugiau nei 2020-ųjų metų vasarą – ne viena pora dėl karantino apsisprendė santuoką planuoti vėliau.

– Dauguma tuoktis pageidavo po pietų, eilių neturėjome, galėjome sutuokti visus norinčius.

Išvykstamųjų ceremonijų per visą vasarą buvo gal tik dvi. Santuokų šią vasarą tikrai daugiau nei pernai, ­– teigė G.Varkalienė.

Per 2019 metus Tauragės rajone registruota 251 santuoka, o 2020 metais – vos 161. Dar nesibaigus 2021 metams, santuokų rajone jau registruota daugiau nei pernai – 164.

Paklausus, kokiomis sąlygomis šiuo metu registruojamos santuokos, G.Varkalienė priminė, jog turintiems galimybių pasus apsauginės veido kaukės yra tik rekomenduojamos.

– Nuo rugsėjo 13 dienos, jei jaunieji ir jų liudininkai turi galimybių pasus, galime įleisti ir svečius, turinčius galimybių pasus. Tačiau jei bent vienas iš jaunųjų ar liudininkų galimybių paso neturės, tuomet svečiai neįleidžiami, – patikslino Tauragės rajono savivaldybės Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė.

MEPIS duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje įregistruota iš viso apie 14,5 tūkst. santuokų, o populiariausios vestuvių datos pernai buvo rugpjūčio 22 , rugpjūčio 8 ir liepos 25 dienos.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą