5 mln. eurų didesniame 2021 metų biudžete papildomų lėšų mokytojams neatsirado

Dalintis:

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino šių metų rajono biudžetą. Jo pajamos šiemet planuojamos 5 mln. eurų didesnės nei pernai ir sieks kiek per 50 mln. eurų. Diskusijų jį svarstant kilo daug, negailėta pagyrų biudžetą rengusiam Finansų skyriui ir jo vedėjui Ignui Kymantui. Deja, nors opozicija ir prašė skirti lėšų rajono mokytojų atlyginimams už darbą nuotoliniu būdu padidinti, valdantieji buvo kategoriški – pinigų šiam reikalui neatsirado, o vienas tarybos narys net replikavo, kad kelininkai dabar dirba daugiau nei mokytojai. 

Prie nuotolinių posėdžių vietos politikai dar neįpratę, kai kurie nerado, kaip balsuoti, nespėdavo to padaryti, todėl paprasčiausiai anapus ekranų keldavo rankas. Tačiau ir toks būdas buvo tinkamas balsams suskaičiuoti.

Trečiadienį patvirtintas Tauragės rajono savivaldybės strateginės plėtros planas iki 2030 metų. Planas numato ateinančio dešimtmečio savivaldybės viziją. O vizija skambi – „Tauragės rajonas žalias, gyvybingas ir atviras“. Plane suformuluoti 3 pagrindiniai dešimtmečio prioritetai: Tauragė – žaliausia savivaldybė Lietuvoje, ekonomiškai stiprus bei patrauklus gyventi ir bendruomeniškas rajonas. Pagal šį ambicingą planą Tauragė per artimiausius devynerius metus turi tapti tokia savivaldybe, į kurią lygiuotųsi kitos savivaldybės. Ar pavyks šią užduotį įvykdyti, visuomenė pamatys 2030-aisiais.

Nors ir ne vienbalsiai, taryba pritarė pagrindiniam 2021 metų savivaldybės dokumentui – patvirtino metų biudžetą. Šiemet jis planuojamas didesnis nei pernai – kiek per 50 mln. Eur (pernai buvo apie 45 mln. Eur). Biudžeto projektą tarybos nariams pristatė Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas, įvardijęs keletą pakeitimų. Į biudžetą įtraukiama suma istorinei vėliavai Tauragės mieste, prie Jūros tilto, įrengti – vėliava biudžetui atsieis 79 tūkstančius Eur. Iki 175 tūkstančių Eur (buvo numatyta 125 tūkst. Eur) padidintos lėšos gyventojų iniciatyvoms, skirtoms gyvenamajai aplinkai gerinti. Maždaug 100 tūkstančių eurų – iki 111 tūkstančių Eur sumažintas savivaldybės administracijos direktoriaus rezervas. 10 tūkstančių Eur – iki 60 tūkstančių Eur finansavimas padidintas kultūriniams renginiams šiemet rajone organizuoti. Savivaldybės paskoloms grąžinti prireiks 1,6 mln. Eur.

Į biudžetą atsisakyta įtraukti Socialdemokratų frakcijos siūlymą skirti papildomus 200 tūkstančių Eur rajono mokytojams už padidėjusį darbo krūvį koronaviruso pandemijos metu. Pranas Petrošius nusistebėjo, kad, planuodama 5 mln. Eur didesnį biudžetą nei pernai, skirti lėšų didesniems mokytojų atlyginimams savivaldybė neišgali. Efrema Bitinienė kolegoms priminė, kad pernai pedagogų profsąjunga kreipėsi į savivaldybę prašydama skirti papildomų lėšų pandemijos metu, nes dirbdami nuotoliniu būdu mokytojai patiria asmeninių išlaidų, tačiau į jų prašymą neatsižvelgta. Liberalas Darius Stankus replikavo, kad papildomų lėšų skyrimas vienos profesijos atstovams gali supykdyti kitų profesijų darbuotojus. Jo nuomone, tokius ūkinius klausimus turėtų spręsti pačios mokyklos – jei turi sutaupytų lėšų, priedus mokytojams tegu mokasi. Socialdemokratas Vaclovas Karbauskis įsitikinęs, kad lėšų mokytojams įmanoma rasti – kodėl pernai savivaldybė įvairiems darbuotojams dėl koronaviruso pandemijos suvaldymo turėjo iš ko skirti išmokas iki 800 Eur? Kuo prastesni mokytojai?

– Mokyklų vadovams pernai lapkritį buvo skirti 15 procentų priedai prie atlyginimų, tačiau mokėti priedus mokytojams jos neturi iš ko. Prašau skirti lėšų mokytojams, – dar kartą į kolegas kreipėsi E.Bitinienė.

Deja, meras Dovydas Kaminskas atsakė, kad savivaldybė tokių išmokų neskirs, o jam paantrinęs D.Stankus pastebėjo, kad kelininkai šiuo metu turi daugiau darbo nei mokytojai.

Nepartiniai ir socialdemokratai čia pat apeliavo į valdančiųjų sąžinę – savivaldybės administracijos direktoriaus priedui prie atlyginimo lėšų yra, o mokytojams ne. Pažiūrėti mokytojams į akis po tokių sprendimų, pasak Sigito Kancevyčiaus, bus gėda. Perfrazuojant valdančiosios daugumos narę liberalę Rimą Bandzinaitę-Latožienę, darbo pandemijos metu padaugėjo visiems – ne tik mokytojams, bet ir kultūros darbuotojams ir nėra čia ko papildomoms išmokoms pinigų prašyti, o tarybos narės partietis Sigitas Mičiulis tokį socialdemokratų siūlymą pavadino „politinių pageidavimų koncertu“.

– Švietimo įstaigų vadovams tikrai nesunku tuos 200 tūkstančių surasti, – mokyklų vadovams patarė liberalas, o jo kolegė pati mokykloje dirbanti Eglė Ramanauskaitė pabrėžė, kad valstybė mokytojams ir taip algas pakėlė solidžiai, be to, pedagogai mokslo metų pradžioje iš savivaldybės gavo dovanų – darbo priemonių rinkinius. Politikė įsitikinusi – pandemijos metu mokytojai kaip tik sutaupo.

Kaip reziumavo meras D.Kaminskas, švietimo sistemos išlaikymas ir taip didelis – „suvalgo“ beveik pusę visų metų rajono biudžeto.

Už 2021 metų biudžetą balsavo 20 iš 23 posėdyje dalyvavusių tarybos narių (Robertas Piečia ir Eugenijus Margis posėdyje nedalyvavo), Efrema Bitinienė, solidarizuodamasi su rajono mokytojais, nuo balsavimo susilaikė, Stasys Lapė nebalsavo, Viktoras Kovšovas balsavo prieš.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą