„Baltųjų rūmų“ galva atsisveikina – grįžta į verslą

Dalintis:

„Baltuosiuose rūmuose“ – netektis. Vasario 8-osios vakarą Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis pranešė paliekantis pareigas ir išeinantis dirbti į privatų sektorių. Ir M.Petraičio artimiausi bendražygiai, ir politiniai priešininkai tvirtina, kad šis jo sprendimas jiems buvo labai netikėtas. Kas galėtų sėsti prie savivaldybės administracijos vairo, meras Dovydas Kaminskas tikina dar nežinantis, o štai nepartiniai nesikuklina – jei liberalai neras tinkamo žmogaus, jie mielai pasiūlys savo kandidatą.

Atėjo metas pokyčiams

Pirmadienio vakarą socialiniame tinkle „Facebook“ Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis pranešė priėmęs sprendimą palikti pareigas, kurias eina nuo 2015 metų. Tokio sprendimo motyvas – pojūtis, kad atėjo metas pokyčiams. Savivaldybės administracijos direktorius informavo nusprendęs grįžti į privatų sektorių, tačiau neįvardijo nei verslo, kuriame planuoja dirbti, srities, nei juo labiau konkrečios įmonės. M.Petraitis patikino, kad tokį sprendimą priėmė „gerai apgalvojęs ir pasvėręs“. Vis dėlto kreipdamasis į savo sekėjus socialiniame tinkle M.Petraitis pripažįsta, kad jam liūdna. Naują gyvenimo etapą jis pranešė pradėsiantis kovo 1 dieną, o paskutinė jo darbo diena savivaldybės administracijoje bus vasario 22-oji. Iš pareigų M.Petraitį gali atleisti tik taryba. Politikas sako, kad daugiau laiko galės skirti šeimai, nes iki šiol jo trūko. Vyras augina 4 sūnus.

Už bendrą darbą M.Petraitis padėkojo tarybos nariams, seniūnams, visiems kitiems kolegoms ir kiekvienam tauragiškiui.

Modestas Petraitis. TK archyvo nuotrauka

Po šio viešo pareiškimo M.Petraitis atsitvėrė tylos siena – į „Tauragės kurjerio“ klausimus, susijusius su jo pasitraukimu iš savivaldybės administracijos, neatsakė.

Vos prieš keliolika dienų – sausio 27-ąją tarybos valdančiosios daugumos balsais M.Petraičiui buvo paskirtas 40 proc. priedas prie atlyginimo, kuris jam skaičiuojamas nuo sausio 1 dienos ir būtų buvęs mokamas iki liepos. Mokėti priedą kolegai pasiūlė meras Dovydas Kaminskas už koronaviruso pandemijos metu išaugusį darbo krūvį. Dėl šio sprendimo buvo kilusios aršios diskusijos – M.Petraitis buvo raginamas atsisakyti šios priemokos, tačiau to nepadarė.

Paskirs T.Raulinavičių

Meras D.Kaminskas „Tauragės kurjerį“ patikino, kad kolegos sprendimas trauktis iš pareigų jam buvo netikėtas. Paklaustas, ar jau aiškus kandidatas į Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, D.Kaminskas atsakė apie tai kalbėjęs su keliais žmonėmis, tačiau kandidatas vis dar neaiškus.

„Kandidatas dar nėra aiškus, kalbėjau su keliais žmonėmis apie galimybę eiti administracijos direktoriaus pareigas. Neapsiribojame partijos nariais, gali būti ir partijai nepriklausantis žmogus“, – tokį atsakymą elektroniniu paštu „Tauragės kurjeriui“ atsiuntė meras.

Meras informavo, kad savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas laikinai, kol bus paskirtas naujas direktorius, eis savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius.

Tomas Raulinavičius bus skiriamas laikinai vadovauti Tauragės savivaldybės administracijai, dabar jau jam teks nešti padidėjusį darbo krūvį. Renaldo Malycho nuotrauka

Artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje, kuris planuojamas vasario 17 dieną, naujo savivaldybės administracijos direktoriaus skyrimo klausimas neplanuojamas. Jame bus svarstomas tik M.Petraičio prašymas atleisti jį iš pareigų.

Savivaldybės administracijos direktorių į pareigas slaptu balsavimu renka ir skiria taryba. Pagal koalicinę sutartį šis postas priklauso liberalams.

„Neabejotina netektis“

Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, jei taryba patvirtins M.Petraičio atleidimą, laikinai eisiantis jo pavaduotojas konservatorius Tomas Raulinavičius taip pat patikino, kad kolegos sprendimas atsisveikinti jį nustebino. T.Raulinavičius M.Petraičio išėjimą iš savivaldybės administracijos pavadino neabejotina netektimi Tauragės rajono savivaldai.

Paklaustas, kaip ruošiasi perimti svarbiausias savivaldybės administracijos pareigas ir kokie laukia pirmieji darbai, T.Raulinavičius informavo, kad šiuo metu jau pradėtos dokumentų perdavimo procedūros ir ruošiamasi artėjančiam tarybos posėdžiui. O artimiausių darbų sąrašas esąs ilgas.

„Dėl pasitraukiančio direktoriaus atsisakyti kažkurių planų, užsibrėžtų tikslų neketiname“, – raštu, kaip ir meras, redakciją informavo T.Raulinavičius.

37-erių metų T.Raulinavičius Klaipėdos universitete yra įgijęs lietuvių filologijos ir bibliotekininkystės specialybes. Kilęs iš Pagėgių savivaldybės, Vilkyškių, konservatorius. Yra dirbęs Vilkyškių pieninėje, žurnalistu keliose Tauragės redakcijose, Seimo nario S.Šedbaro padėjėju. Nevedęs.

Kad M.Petraitis palieka pareigas, apgailėjo ir vicemerė, koalicijos partnerė, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Virginija Eičienė.

–  Kadangi dirbu nuotoliniu būdu, su koalicijos partneriais apie Modesto Petraičio pasitraukimą dar nespėjau pasikalbėti, bet toks jo sprendimas nustebino. Šita pozicija atsakinga ir tikrai nelengva, tas darbas sudėtingas ir sunkus. Manau, kad tikrai bus nelengva surasti žmogų į šitas pareigas, bet stengsimės, – paklausta nuomonės, kas galėtų pakeisti M.Petraitį savivaldybės administracijos vadovo poste, sakė vicemerė.

Gali pasiūlyti nepartinį

Rasti specialistą į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas maždaug dvejiems metams – tiek liko iki savivaldos rinkimų, liberalams ir valdančiajai koalicijai iš tiesų bus nelengva. Tarybos nepartiniai valdantiesiems siūlo – jei atsitiktų taip, kad liberalai nerastų tinkamo žmogaus, kandidatą galėtų pasiūlyti nepartiniai.

– Mes turim potencialą specialistų su įvairiais išsilavinimais – ir teisininkų, ir finansininkų, ir verslo žmonių, todėl tikrai turėtume ką pasiūlyti, jeigu jau liberalai neatrastų Tauragėje tinkamo žmogaus, – „Tauragės kurjeriui“ sakė tarybos „Nepartinės Tauragės“ frakcijos pirmininko pavaduotojas Sigitas Kancevyčius.

Pasak S.Kancevyčiaus, M.Petraičio sprendimas trauktis buvo netikėtas, tačiau nei jo, nei „Nepartinės Tauragės“ frakcijos labai nenustebino. Tarybos narys sako, kad nenustebtų, jei subyrėtų ir visa valdančioji dauguma.

– Girdėjau, kad ir valdančiosios koalicijos nariai turi visokių skirtingų interesų. Kiek teko neoficialiai girdėti, ten tarp jų partijų irgi yra kažkokių vidinių trinčių. Man buvo keista mero pozicija, kad svarstant priedo skyrimo klausimą M.Petraičiui jis taip perdėtai jį gynė ir gyrė, lyg prieš audrą kokią. Visi valdantieji taip kovojo už tą priedą, nors visuomenė ir kritikavo tokį sprendimą, tai nemanau, kad M.Petraitis planavo tada išeiti, – svarstė S.Kancevyčius.

Palinkėjo sėkmės

Savivaldybės tarybos Socialdemokratų frakcijos pirmininkė Rita Grigalienė taip pat pripažino, kad M.Petraičio pasitraukimas iš savivaldybės administracijos ir jai, ir frakcijai buvo netikėta žinia.

– Neslėpsim, su šiuo administracijos direktoriumi mums, kaip opozicijai, buvo labai sudėtinga dirbti. Jautėme didžiulį atotrūkį, susidarė įspūdis, kad M.Petraičiui mes, opozicijos tarybos nariai, buvome tik vienas iš savivaldos elementų, kuris, atrodo, tik trukdė laisvai veikti. Frakcijos nuomone, arogancija ir kultūros trūkumas buvo jaučiami nuolat. Mes linkę tikėti, kad kaip ir skelbia, Modestas Petraitis išeina dirbti į privatų sektorių, o ateitis parodys, kaip kas. Linkime jam sėkmės įveikiant naujus iššūkius, – kalbėjo R.Grigalienė.

Socialdemokratai sako, kad valdančioji dauguma nuolat skelbiasi, jog jie – komanda, taigi reikia tikėtis, kad ras tinkamą kandidatą į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, o visuomenė netrukus sužinos, kokia ir kieno tai bus kandidatūra.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą