fbpx

Buvęs direktorius pralaimėjo, bet sprendimą skųs

Dalintis:

Teisinis ginčas tarp buvusio Batakių pagrindinės mokyklos direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus ir Tauragės rajono savivaldybės tęsiasi. Buvęs ugdymo įstaigos vadovas reikalavo grąžinti jį į darbą. Nors teismas jo ieškinį atmetė, R.Varanavičius žada jį skųsti.

Batakių pagrindinei mokyklai vadovavęs Rimvydas Varanavičius siekia pripažinti, kad, reorganizavus jo vadovaujamą mokyklą, prijungus prie Skaudvilės gimnazijos, jo atleidimas iš pareigų buvo neteisėtas. Tauragės apylinkės teismo buvęs mokyklos vadovas taip pat prašė priteisti jam iš savivaldybės 6 vidutinius darbo užmokesčius – 5876 Eur ir 5000 Eur neturtinės žalos atlyginimo.

Savo ieškinį R.Varanavičius grindė tuo, kad iš direktoriaus pareigų buvo atleistas nesibaigus nedarbingumui – esą 2020 metų gegužės 24 dieną jam buvo nustatytas ūmus iki šiol besitęsiantis sveikatos pablogėjimas. Be to, anot pedagogo, reorganizuojant ugdymo įstaigą, jam nebuvo pasiūlytos jokios kitos pareigos, o tik rekomenduota konkurso būdu kandidatuoti į Tauragės sporto centro direktoriaus postą. R.Varanavičius teismą informavo, kad dalyvavo konkurse kitos rajono ugdymo įstaigos vadovo pareigoms eiti, tačiau jo nelaimėjo. Esą dėl to, kad komisijos pirmininkas buvo Švietimo skyriaus vedėjas.

Tauragės rajono savivaldybė ir meras teismo prašė R.Varanavičiaus ieškinį atmesti ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Savivaldybė pabrėžė, kad ieškovas ir pats turėjo galimybes pasiteirauti apie laisvas darbo vietas kitose savivaldybės įstaigose, o reorganizavus Batakių pagrindinę mokyklą Skaudvilės gimnazijoje laisvų pareigybių, kurias būtų buvę galima pasiūlyti R.Varanavičiui, nebuvę.

Tauragės apylinkės teismas nusprendė R.Varanavičiaus ieškinį atmesti. Išaiškinta aplinkybė, kad savivaldybė neprivalėjo R.Varanavičiui siūlyti laisvų darbo vietų, atsirandančių nuo 2020 metų rugsėjo 1-osios. Pavyzdžiui, baseine, kuris duris atvėrė rugsėjo 4-ąją, ar meno mokykloje, atidarytoje rugsėjo 1-ąją.

Iš R.Varanavičiaus Tauragės rajono savivaldybei priteista 2407 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas. Pasiteiravus, ar sprendimą skųs aukštesnės instancijos teismui, R.Varanavičius nė nesuabejojo.

– Skųsiu tikrai. Tai tik pirmosios instancijos teismo sprendimas, o Tauragės teisme aš dar nesu laimėjęs nė vieno teisminio ginčo. Kiek teko bylinėtis, aukštesniųjų instancijų teismų sprendimai mano atžvilgiu buvo kitokie, – sakė R.Varanavičius.

Paklaustas, ar nori pasakyti, kad nepasitiki Tauragės apylinkės teismu, R.Varanvičius atsakė, jog taip teigti būtų per drąsu – tiesiog Tauragės teisme jam nesiseka.

Panaši istorija nutiko ir su iš pareigų dėl mokyklos reorganizacijos atleistu Gaurės pagrindinės mokyklos direktoriumi Kęstučiu Makausku. Jis taip pat kreipėsi į teismą, reikalaudamas pripažinti atleidimą neteisėtu, tačiau Tauragės apylinkės teismas ieškinį atmetė. „Tauragės kurjerio“ žiniomis, K.Makauskas jam nepalankų Tauragės apylinkės teismo sprendimą apskundė aukštesnės instancijos teismui, tačiau bylos nagrinėjimo posėdis kol kas nepaskirtas.

Savivaldybei ir R.Varanavičiaus, ir K.Makausko atleidimo bylose atstovauja jau kelerius metus samdoma Vilniaus advokatų kontora „Sorainen ir partneriai“. 2020 m. šiai advokatų kontorai Tauragės savivaldybės administracija sumokėjo 31 tūkstantį Eur. Ši advokatų kontora savivaldybei šiuo metu atstovauja 5 bylose.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą