Didįjį penktadienį renkama Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė

Dalintis:

Šiandien 13 val. numatytame Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje slaptu balsavimu bus renkamas naujas Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius. Tiksliau, direktorė, nes kandidatūra vienintelė – į šias pareigas meras Dovydas Kaminskas teikia šiuo metu savivaldybės kontroliuojamai „Dunokų“ įmonei vadovaujančią Gintarę Rakauskienę. Stebėti balsavimo procedūros žurnalistams neleista.

10 valandą šiandien į bendrą tarybos komitetų posėdį susirinkę savivaldybės tarybos nariai išgirdo kandidatės į Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas Gintarės Rakauskienės prisistatymą.

36-erių metų G.Rakauskienė tarybos narius informavo, kad gimė ir augo Tauragėje, yra baigusi dabartinę Žalgirių gimnaziją, Kauno Vytauto Didžiojo universitete įgijusi menotyros bakalauro laipsnį. Sukūrusi šeimą, grįžo į Tauragę, augina 12 ir 3 metų dukras. Nepriklauso jokiai politinei partijai.

– Mano profesinis kelias prasidėjo 2008 metais tuometinėje Tauragės apskrities viršininko administracijoje raštvedės pareigose. Vėliau dirbau Statybų inspekcijoje specialiste. Ilgiausiai – nuo 2010 iki 2017 metų teko dirbti Tauragės butų ūkyje vadybininke, viešųjų pirkimų specialiste, buvau atsakinga už daugiabučių atnaujinimo projektus. Kai ši programa buvo perkelta į Tauragės šilumos tinklus, veiklą tęsti teko ten. Nuo 2018 iki 2020 metų buvau Tauragės apygardos rinkimų komisijos pirmininkė. Nuo 2019-ųjų spalio dirbu „Dunokuose“ direktore, – prisistatė G.Rakauskienė.

Pretendentė į Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas mano, kad nuoseklus jos profesinis kelias ir sukauptos žinios jai padės nelengvame darbe. Kaip pagrindinį savo darbo tikslą ji įvardijo pastangas rajono gyventojų gerovei, pažadėjo užtikrinti sklandų bendradarbiavimą su meru ir tarybos nariais, didinti viešųjų paslaugų kokybę ir prieinamumą, optimizuoti savivaldybės įstaigų veiklą.

Tarybos nariai kandidatę tiesiog užvertė klausimais. Diskusijos nusirito iki rinkimų, klausta, ar reikia privatizuoti „Dunokus“ ir butų ūkį. Nors apie privatizaciją konkrečių atsakymų pretendentė nepateikė, tačiau patikino šiuos klausimus svarstysianti.

Baigiant nuotolines diskusijas tarybos narys Sigitas Mičiulis pastebėjo, kad diena, kai Tauragės taryba renka naują savivaldybės administracijos direktorę – simbolinė, Didysis penktadienis, o G.Rakauskienei teks nešti nelengvą kryžių dvejus metus, iki savivaldos rinkimų.

Vis dėlto ir dauguma, ir opozicija labai dėl šios kandidatūros nesipyko. Matyti, kad pritars abi pusės. Todėl teliko formalumas. Iškart po 13 val. tarybos nariai rinksis savivaldybės administracijos pastate, kur vyks slaptas balsavimas. Jo rezultatų laukiama apie 14–15 val.

Stebėti balsavimo procedūros žurnalistams neleista. Tarybos sekretorė Sonata Jurgilienė šių eilučių autorę informavo: „Deja, bet balsavimo vietoje negali būti pašalinių asmenų“, nors per ankstesniuosius rinkimus žurnalistams įamžinti balsavimo procedūrą buvo leista.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą