fbpx

Dviračių saugyklas išvadino auksiniais narveliais

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės taryba dar kartą perskirstė savivaldybės biudžetą. Vieningai jo priimti nepavyko socialdemokratų frakcijai iškėlus klausimą dėl lėšų, skirtų Darnaus judumo plano priemonėms įgyvendinti.

1 kv. m – per 700 Eur

Tarybos sprendimo projekte buvo numatyta skirti papildomus 100 000 eurų Darnaus judumo programai.

– Darnaus judumo priemonių planas tarybos patvirtintas 2017 metais ir dviračių saugyklų bei dviračių stovėjimo vietų, elektroninės informavimo sistemos įdiegimui buvo numatyti 297 000 eurų. 2021 metų sausio 27 dieną, tvirtinant biudžetą, taryba paskyrė 100 000 eurų. Supratome, jog tai ir yra savivaldybės dalis, būtina prie europinio finansavimo. Metų gale matome, kad reikia dar 100 000 eurų. Kur nereiks: vien dviračių saugykloms ir stovėjimo vietoms įrengti pagal dvi sutartis reikia 713 000 eurų, – tarybos posėdyje dėstė socialdemokratas Vaclovas Karbauskis.

Jis taip pat apskaičiavo, kad viena dviračių saugykla atsieina 8,8 tūkstančio eurų.

– Pasižiūrėjau skelbimus ir dviejų kambarių buto Tauragėje vienas kvadratinis metras kainuoja 750 eurų, o saugyklos kvadratinis metras – 704 eurai. Praktiškai buto kaina. O viena dviračių stovėjimo vieta įkainota 1000 eurų. Gaunasi – auksinis narvelis, – stebėjosi V.Karbauskis.

Socialdemokratų frakcijos vardu V.Karbauskis informavo, kad biudžeto perskirstyme frakcija nedalyvaus.

– Mes pritariame visiems kitiems biudžeto pakeitimams, bet balsuoti atskirai dėl šios eilutės negalime, todėl balsavime nedalyvaujame, – pranešė politikas.

Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas, atsakydamas į tarybos nario repliką, informavo, kad metų pradžioje mažesnė pinigų suma buvo nurodyta planuojant atlikti mažiau rangos darbų. Šiemet paskirti papildomi 100 000 eurų, pasak skyriaus vedėjo, turėjo atsispindėti kitų metų biudžete.

– Sutarčių su rangovais suma nekinta. Šiais metais rangovas atliko darbus, kurie buvo numatyti kitiems metams. Darbus jie atliko anksčiau ir todėl reikia perskirstyti lėšas, – pranešė I.Kymantas.

Tarybos dauguma biudžeto pakeitimus patvirtino.

Išsiskyrė ir gyventojų nuomonės

Tauragiškių nuomonės dėl dviračių saugyklų taip pat skirtingos. Žalgirių mikrorajone gyvenanti Valentina tikino, kad jau laukia, kada dviračių saugykloje galės saugiai palikti savo dviratį.

– Esu pensininkė ir nuo ankstyvo pavasario dviračiu važiuoju į sodą. Mano amžius toks, kad tempti dviratį į 4 aukštą per sunku. Rūsyje laikyti  nesaugu. Kuo greičiau leistų saugyklose laikyti, kiek vargų išsispręstų. Žinoma, jei reiks už saugojimą mokėti, tada jau bus blogai, – sakė tauragiškė.

Kitas pašnekovas, kurio namų kieme taip pat rengiama saugykla, atvirkščiai – piktinosi, kad sudarkytas kiemo vaizdas.

– Kas iš tų būdų? Savo dviračio jose nelaikysiu. Maniškis kainuoja beveik 1000 eurų. Kas užtikrins, kad jo nepavogs? Kaip nešiojausi į saugią vietą, taip ir toliau darysiu. Pinigų švaistymas, – mano vyras.

Saugyklos veiks jau šiemet

Pasak savivaldybės mero patarėjo Kasparo Bertašiaus, 75 saugyklos naudoti bus paruoštos dar šių metų pabaigoje. Vienoje dviračių saugykloje įrengti 8 dviračių stovai, prie kurių bus galima prirakinti 16 dviračių.

– Gyventojui užpildžius prašymą vienoje saugyklų laikyti dviratį, jo telefono numeris bus susietas su saugyklos telefono numeriu, kuriuo paskambinus dviračių saugyklos durys atsirakins, o išėjus ir uždarius duris automatiškai užsirakins. Greitu metu gyventojams bus parengta detalesnė informacija, kur kreiptis ir kaip naudotis dviračių saugyklomis. Visi gyventojai, kurie bus pateikę prašymus dviračius laikyti saugyklose, galės pastatyti tiek dviračių, kiek tuo metu jose bus vietų. Dviračių saugojimas bus nemokamas, – informavo K.Bertašius.

Pasak savivaldybės atstovo, dviračiai saugyklose galės bus laikomi ir žiemą.

Dviračiai Kaune – Sportvision.lt

Dalintis:

Rekomenduojami video:

2 komentarai

  1. Dar tokio debilisko statinio nesu mačiusi, dviračiai žiemą tose bùdose. Eilinį kartą pinigų plovimas😃. Pavasarį nepamirškite dažymo darbų įtraukti į sąmatas, turėsit kur pinigus deti. Namo rūsiuose tikrai saugiau ir mažiau rùdys.

  2. Oho ,kokie mes turtingi!Statys auksines būdas dviračiams,Nepasiteisins,kiek ten bus,1-2, pasityčiojimas.
    Besmegeniai valdžioj,tiesiog pikta ir gėda už šituos ASILUS.
    Gaila,kad nebeliko protingų žmonių Lietuvoje,visi užsienyje

Palikite komentarą