Kas vairuos savivaldybę?

Dalintis:

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės taryba iš pareigų be ginčų atleido savivaldybės administracijos direktorių Modestą Petraitį. Kas jį pakeis, šiandien dar neapsispręsta, tačiau „Tauragės kurjerį“ pasiekė pirminė informacija, kad savivaldybės administracijos direktoriaus pareigos pasiūlytos šiuo metu savivaldybės valdomai „Dunokų“ įmonei vadovaujančiai Gintarei Rakauskienei. Kėdžių perstumdytas tuo „baltuosiuose rūmuose“ gali ir nesibaigti – sparnus išeiti kelia ir vieno svarbiausio savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis.

Paskirtas T.Raulinavičius

Savivaldybės tarybai tvirtinti pateikto sprendimo „Dėl M.Petraičio atleidimo iš Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų“ projekto aiškinamajame rašte skelbiama, kad Modestas Petraitis prašymą atleisti iš darbo pateikė vasario 9 dieną. Primename, jog visuomenei apie tai, kad palieka Tauragės savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, socialinio tinklo „Facebook“ asmeninėje paskyroje M.Petraitis pranešė vasario 8-osios vakarą, netruko pasklisti kalbos, kad tokiu būdu valdininkas užbėgo už akių galimiems valdančiosios koalicijos įkalbinėjimams likti poste. Vasario 22-oji bus paskutinė M.Petraičio darbo diena savivaldybės administracijoje. Oficialus pasitraukimo motyvas – grįžimas į privatų sektorių. Kur M.Petraitis dirbs, neatskleidė. Jam bus išmokėta kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas, suma neatskleidžiama.

Nuo vasario 23-iosios laikinai vadovauti savivaldybės administracijai paskiriamas šiuo metu savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas einantis Tomas Raulinavičius.

„Tai buvo tik pasikalbėjimas“

Viena galimų kandidačių į Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas – šiuo metu „Dunokams“ vadovaujanti Gintarė Rakauskienė. Nesėkmingai privatizuojamos savivaldybės įmonės direktore G.Rakauskienė dirba apie 1,5 metų. Ji patvirtino, kad apie savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas kalbėjosi su meru Dovydu Kaminsku.

– Mano komentaras būtų toks – buvom kalbėję su meru. Buvom kalbėję apie nuveiktus darbus Tauragėje, apie ateities planus, ir tik tiek. Negalėčiau pasakyti nei kad sutikau, nei kad kažkoks pasirinkimas yra. Net netraktuočiau to kaip pasiūlymo, galvočiau, kad tai buvo tik pasikalbėjimas. Aš galvoju, kad meras turbūt žvalgosi kandidatų, tai tiesiog buvo prie progos tarp darbų pasikalbėta ir ta tema, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo G.Rakauskienė.

„Dunokų“ direktorė Gintarė Rakauskienė: „Ir pozicija atsakinga, ir daug kitų aplinkybių. Žinoma, ir šeiminiai klausimai, ir galiausiai mano dabartinis darbas“. Renaldo Malycho nuotrauka

Vis dėlto ji patvirtino, kad pažadėjo merui pagalvoti apie savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Paklausta, ar šios pareigos jai būtų priimtinos, nes pozicija itin atsakinga, G.Rakauskienė patikino, kad būtent dėl to abejonių ir kyla.

– Ir pozicija atsakinga, ir daug kitų aplinkybių. Žinoma, ir šeiminiai klausimai, ir galiausiai mano dabartinis darbas, – G.Rakauskienės teigimu, jai šiek tiek gaila būtų palikti „Dunokus“, nes šiuo metu finansiniai įmonės rodikliai geri, suformuota tvirta komanda.

Koronaviruso pandemija „Dunokų“ darbui, pasak įmonės vadovės, labai nepakenkė. COVID-19 sirgo keli tiesiogiai su technika dirbantys darbuotojai ir visa administracija. Šiuo metu padėtis stabili.

– Didelės bėdos nebuvo, nes dauguma mūsų darbuotojų dirba lauko sąlygomis, tai ir užsikrėtimų buvo nedaug. Tarp darbininkų, vairuotojų nekilo jokių židinių, o štai administracijoje, nors mūsų administracija ir labai maža, visi persirgom, – sakė G.Rakauskienė.

Ekonomiškai pandemija „Dunokų“ nepaveikė.

G.Rakauskienė nėra jokios politinės partijos narė. Anksčiau yra buvusi Liberalų ir centro sąjungos narė, tačiau šiai partijai iširus į kitą nestojo. Pastaruosius dvejus rinkimus – Seimo ir savivaldos G.Rakauskienė vadovavo Tauragės apygardos rinkimų komisijai. Vyriausioji rinkimų komisija nurodo, kad G.Rakauskienę į Tauragės apygardos rinkimų komisijos pirmininkės pareigas pasiūlė Liberalų sąjūdis.

Tauragės meras D.Kaminskas, šią savaitę paklaustas, ar G.Rakauskienės kandidatūra į savivaldybės administracijos direktoriaus postą galutinė, atsakė, kad jokių galutinių sprendimų kol kas nepriimta. D.Kaminskas patikino, kad kalbasi su galimais kandidatais. Kada taryba svarstys naująją kandidatūrą, kol kas neaišku.

Pranešė, kad svarsto išeiti

„Tauragės kurjerį“ pasiekė nepatvirtinta informacija, kad savivaldybės administraciją palieka ir Statybos skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis. Esą iš darbo jis, kaip ir M.Petraitis, išeina vasario 22 dieną. Jei tai tiesa, nusprendusi šiemet pradėti milijonines vadinamojo mažojo Tauragės aplinkkelio ir sporto arenos statybas, savivaldybė liktų be vieno svarbiausių šių projektų kuratoriaus.

Statybos skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis: „Paslapties nėra – sausio pradžioje informavau vadovybę, kad ketinu išeiti iš darbo“. Renaldo Malycho nuotrauka

Paklaustas, ar tikrai palieka savivaldybės administraciją, A.Preikšaitis pranešė, kad šiuo metu prašymo atleisti iš pareigų dar neparašė.

– Ne, dar neparašiau, jūsų turima informacija netiksli. Tą pačią dieną su M.Petraičiu kartu tikrai neišeinu. Tačiau paslapties nėra – sausio pradžioje informavau vadovybę, kad ketinu išeiti iš darbo. O kada išeisiu, dar neaišku, – sakė A.Preikšaitis.

Paklaustas, kodėl ketina palikti pareigas, Statybos skyriaus vedėjas sakė, kad jau 13 metų dirba savivaldybės administracijoje, šešerius pastaruosius metus vadovauja Statybos skyriui, todėl atėjęs laikas pokyčiams. A.Preikšaitis patikino, kad išeitų į verslą, o kur dirbs, ar yra gavęs konkretų pasiūlymą, į klausimą neatsakė, esą dar truputį anksti. Statybos skyriaus vedėjas patikino, kad galutinį sprendimą, ar paliks savivaldybės administraciją, priims kovą ar balandį. Jis neslėpė, kad savivaldybės administracijos vadovai bando atkalbėti nuo tokio žingsnio.

A.Preikšaitis informavo, kad svarbiausi jo šiuo metu kuruojami projektai – 5 mln. Eur vertės mažojo Tauragės aplinkkelio statybos ir 9 mln. Eur vertės sporto arena.

Tauragės aplinkkelio projektas šiuo metu derinamas su Kelių direkcija, šiemet tikimasi pasirašyti sutartį su darbų rangovu.

Arenos projektas šiuo metu ekspertizės stadijoje. Tačiau, A.Preikšaičio teigimu, apie statybų pradžią kalbėti šiek tiek anksti, nors biudžete lėšos jau numatytos. Šiemet tikimasi gauti statybos leidimą.

Paklaustas, ar šiuo metu yra kurios nors politinės partijos narys, Statybos skyriaus vedėjas patikino, kad yra, tačiau kurios, neatsakė. Aktyvioje politikoje nedalyvaujantis A.Preikšaitis tik atskleidė, kad priklauso ne valdančiajai koalicijai priklausančiai partijai.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą