Koronaviruso tyrimų kainas tvirtins vietos politikai

Dalintis:

Tauragės ligoninė planuoja atlikti ir mokamus koronaviruso tyrimus. Ligoninės paskaičiuotas tyrimų kainas dar turės patvirtinti Tauragės rajono savivaldybės taryba.

Šį trečiadienį vyks Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame bus svarstomas ir Tauragės ligoninės prašymas leisti teikti mokamas koronaviruso tyrimo paslaugas.

Tauragės ligoninė tarybos prašo leisti atlikti tyrimus greitaisiais serologiniais testais koronavirusui SARS-CoV-2 specifiškiems IgM ir IgG klasės antikūnams nustatyti, taip pat atlikti koronaviruso tyrimus tikralaikės PGR metodu.

Tyrimas greitaisiais testais kainuotų 10 eurų, koronaviruso tyrimas pacientams atsieitų 75 eurus. Tarybos nariams prie sprendimo projekto yra pridėtos ir tyrimo kainų paskaičiavimo lentelės, kuriuose matome, kad greitojo testo didžiausią – 8 eurų – sumą sudaro materialinės sąnaudos tai yra greitųjų serologinių testų ir kitų medžiagų įsigijimas. 1,03 Eur iš šios sumos bus skirta darbo užmokesčiui ir 97 ct – kitoms netiesioginėms išlaidoms, kaip parašyta – bendrosioms ūkio sąnaudoms, kurios tenka šiai paslaugai.

75 eurus kainuosiančio koronaviruso tyrimo materialinės sąnaudos – virusologinių terpių, reagentų ir kitų medžiagų įsigijimas esą sudaro 43,32 Eur, o darbo užmokesčio dalis – 19,30 Eur. Rašoma, kad net 4,92 Eur sudaro įrangos nusidėvėjimas, remonto ir priežiūros darbai.

Kaip politikams, pristatydama, šį sprendimo projektą sakė savivaldybės gydytoja, Rūta Stasytienė, Tauragėje kol kas mokamą tyrimą atlieka tik privačios medicinos laboratorijos. „Tauragės kurjerio“ žiniomis, joje koronaviruso testas kainuoja nuo 71 iki 75 eurų.

Mokamus koronaviruso tyrimus turi pasidaryti važiuojantys planinei operacijai į privačias šalies klinikas, taip pat keliaujantys į užsienio šalis bei norintys susitrumpinti saviizoliacijos terminą.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą