Nuomonės dėl mokyklų prijungimo ir vėl išsiskyrė

Dalintis:

Savivaldybės taryba žengia antrąjį žingsnį penkių Tauragės rajono pagrindinių mokyklų pertvarkos kelyje – rytoj taryba svarstys penkis identiškus klausimus dėl sutikimo reorganizuoti Lomių, Pagramančio, Lauksargių, Batakių ir Gaurės pagrindines mokyklas, tai yra leis arba neleis prijungti jas prie miesto mokymo įstaigų. Vakar posėdžiavę visi tarybos komitetai prie vienos nuomonės taip ir nepriėjo.

Švietimo skyriaus specialistai teigia, kad sutikimas reorganizuoti penkias kaimų pagrindines mokyklas yra tik formalumas. Tačiau kai kurie tarybos nariai taip nemano. Vakar posėdžiaujant visiems tarybos komitetams nepartinis Sigitas Kancevyčius pasiūlė klausimų dėl trijų – Lauksargių, Batakių ir Gaurės pagrindinių mokyklų reorganizavimo netraukti į trečiadienio tarybos posėdžio darbotvarkę. Politikai balsavo už arba prieš šį siūlymą. Iš 23 posėdyje dalyvavusių narių 11 (opozicija ir nepartiniai) manė, kad klausimų dėl trijų mokyklų reorganizacijos rytojaus posėdžio darbotvarkėje turėtų nelikti, likusieji buvo prieš. Klausimus taryba svarstys.

Dėl Lomių ir Pagramančio pagrindinių mokyklų pertvarkos diskusijų nebekyla. Šiose mokyklose ir dabar telikusios pradinės klasės. O štai likusios trys mokyklos galėtų savarankiškai gyvuoti, mokinių kiekvienoje – apie 100 arba labai nedaug iki tiek tetrūksta.

Socialdemokratas Pranas Petrošius Švietimo skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto teiravosi, ar po pirmojo tarybos sprendimo – mokyklų optimizacijos plano patvirtinimo, po mokyklų bendruomenių piketo Pilies aikštėje kas nors iš savivaldybės administracijos buvo susitikęs su mokyklų bendruomenėmis, kalbėjosi su mokytojais, mokiniais. Švietimo skyriaus vedėjo atsakymas buvo konkretus ir trumpas – ne.

Kad šiuos sprendimus valdantieji bando formalizuoti, mestelėjo P.Petrošiaus kolega Viktoras Kovšovas. Jo politinis oponentas liberalas Vilmantas Liorančas V.Kovšovui drėbė, kad šis be reikalo plauna jiems smegenis. Šie žodžiai seną tarybos vilką įžeidė – jis šoko iš savo vietos ir net buvo pasiryžęs palikti posėdžių salę, liberalų valdymo metodus pavadinęs stalinizmu. Tačiau netrukus nusiramino ir grįžo į savo darbo vietą. D.Stankus paantrino V.Liorančui, kad V.Kovšovas šneka nesąmones. Visą šį apsižodžiavimą posėdį stebėjęs meras pavadino „provokacija“.

Savivaldybės tarybos posėdžio pradžia rytoj – 10 val. Be mokyklų reorganizacijos klausimų, taryba dar svarstys atliekų rinkliavos dydžio pakeitimus (planuojama, kad mokestis augs 22 proc.). Iš viso darbotvarkėje – per 40 sprendimų projektų.

Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Palikite komentarą