fbpx

Rajono taryba rytoj tvirtins 2021 metų rajono biudžetą

Dalintis:

Rytoj šaukiamame rajono savivaldybės tarybos posėdyje bus pristatomos savivaldybės valdomų įstaigų vadovų metinės ataskaitos. Laukia ir svarbiausias metų klausimas – 2021 metų biudžeto tvirtinimas. Taip pat bus sprendžiami gyventojams ypač aktualūs kelių klausimai.

Trečiadienį vyksiančiame rajono savivaldybės tarybos posėdyje bus nagrinėjami 34 rajonui svarbūs klausimai, iš kurių svarbiausias – biudžeto tvirtinimas. Rajono savivaldybės tarybos sprendimo projekte skelbiama, kad bus skirstomi 50 mln. 415 tūkst. Eur. Anot sprendimo projekto, daugiau nei 27 mln. eurų šiemet reikės savivaldybės savarankiškosioms funkcijoms atlikti, švietimo įstaigoms numatoma paskirstyti daugiau nei 11 mln. eurų (mokymo lėšos), beveik antra tiek pareikalaus švietimo įstaigų išlaikymas.

Rajono išrinktiesiems teikiamas Verslininkų gatvėje esančių objektų savininkų prašymas dėl gatvės apšvietimo įrengimo. Siekiama gatvės apšvietimo įrengimo darbus įtraukti į Planuojamų statyti, rekonstruoti ir remontuoti, prisidedant fiziniams ir juridiniams asmenims, objektų sąrašą. Tai reiškia, kad 30 proc. numatomų išlaidų įrengiant apšvietimą prisidėtų patys verslininkai ir gyventojai, o likę 70 proc. išlaidų būtų padengta savivaldybės biudžeto lėšomis. Nurodoma preliminari darbų suma – 29 040 Eur, iš kurių beveik 9 tūkst. Eur turėtų prisidėti Verslininkų gatvėje veikiantys verslo subjektai ir gyventojai.

Tarybos nariai turės apsispręsti ir dėl pritarimo dviračių tako į Dacijonus įrengimui bei nuovažų tvarkymui Gedimino ir Pramonės gatvėse. Jei projektui bus pritarta, bendradarbiaujant su Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) tauragiškiai sulauks asfaltuoto dviračių tako šiose gatvėse iki pat Dacijonų kaimo. Preliminariai skaičiuojama, kad savivaldybė turėtų prisidėti 12 tūkst. eurų.

Jei taryba pritars, kartu su LAKD bus sutvarkytos ir žvyruotos nuovažos Dariaus ir Girėno gatvėje – nuo sankryžos su Bernotiškės gatve iki miesto ribos, dešinėje kelio pusėje. Dėl pėsčiųjų ir dviratininkų patogumo jas planuojama asfaltuoti. Jei bus pritarta šiam projektui, savivaldybei tai atsieis apie 10 tūkst. eurų, o darbus įvykdyti galbūt pavyktų dar šiemet.

Kaip bus skirstomas milijoninis biudžeto pyragas ir ar visais klausimais tarybos nariams pavyks pasiekti susitarimą, paaiškės jau rytoj.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą