Savivaldybės administracijos vadovą kaltina piktnaudžiavimu tarnyba

Dalintis:

Socialdemokratų partijos Tauragės skyrius šią savaitę išplatino pranešimą, kuriuo „išreiškia susirūpinimą savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio sąmoningu ar ne“ trijų šalies įstatymų pažeidimu, savivaldybės tarybos sprendimų nevykdymu ir piktnaudžiavimu tarnyba. Tauragės merui Dovydui Kaminskui įteiktas tarnybinis pranešimas, apie situaciją pranešta Vyriausybės atstovei Tauragės apskrityje Daivai Kerekeš.

Kaip praneša Tauragės socialdemokratai, „Socialdemokratų frakcija, teikdama pranešimą, išreiškia susirūpinimą administracijos direktoriaus Modesto Petraičio sąmoningu ar ne Viešųjų pirkimų, Biudžeto sandaros, Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymų pažeidimais, savivaldybės tarybos sprendimų nevykdymu arba neužtikrinant jų vykdymo kontrolės bei piktnaudžiavimu tarnyba – viršijant turimus įgaliojimus ir kompetencijas. LSDP frakcija konstatuoja, kad tokio administracijos direktoriaus Modesto Petraičio tarnybinio pavaldumo nepaisymo ir įstatymų pažeidinėjimo Tauragės savivaldybėje dar nėra buvę per 30 Lietuvos Nepriklausomybės metų“.

Opozicija, vadovaudamasi Tarnybinių nuobaudų skyrimo valstybės tarnautojams tvarkos aprašu, mero Dovydo Kaminsko prašo sudaryti komisiją ir pradėti tarnybinio nusižengimo tyrimą. Šis Vyriausybės patvirtintas tvarkos aprašas atsakingus asmenis tai padaryti įpareigoja per 5 darbo dienas nuo informacijos gavimo.

Merui pateiktame tarnybiniame pranešime teigiama, kad 6 kartus vienašališkai pakeisdamas su bendrove „Brosta“ pasirašytą baseino statybos sutartį, neinformuodamas apie tai tarybos M.Petraitis pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas, neužtikrino tinkamos sutarties vykdymo kontrolės, pažeidė Viešųjų pirkimų įstatyme numatytą skaidrumo principą, todėl baseino statybos darbai pabrango 550 tūkst. Eur. Iš viso baseino statyboms iš rajono biudžeto atseikėta 2,35 mln. Eur. Taip teigdami socialdemokratai vadovaujasi gegužės 20 d. paskelbtomis Viešųjų pirkimų tarnybos patikrinimo išvadomis.

Kitas, socialdemokratų teigimu, šiurkštus tarnybinis M.Petraičio nusižengimas susijęs su Laisvės g. remontu. Nors ši gatvė tarybos patvirtintame gatvių asfaltavimo eiliškumo sąraše buvo 31-oji ir jai buvo numatytas ne paprastasis remontas, o rekonstrukcija, M.Petraitis, taip pat apeidamas tarybą, įrašė šią gatvę į Susisiekimo ministerijos projektą COVID-19 plitimo sukeltoms pasekmėms mažinti ir ministerijai skyrus 380 tūkst. Eur Laisvės g. buvo remontuojama be eilės.

Kitą galimą M.Petraičio tarnybinį nusižengimą opozicija sieja su Tauragės tarybos patvirtinta Verslumo skatinimo ir investicijų pritraukimo priemonių įgyvendinimo programa. Teigiama, kad per trejus pastaruosius metus verslui remti, naujoms darbo vietoms kurti buvo skirta 283 tūkst. Eur, tačiau šių lėšų panaudojimas nekontroliuojamas, esą netikrinama, ar įmonės, už savivaldybės lėšas įsteigusios darbo vietas, jas išlaiko 24 mėnesius, kaip reikalaujama tarybos priimtoje tvarkoje.

Bedama ir į M.Petraičio pasirašytus susitarimus su Tauragės autobusų parku – esą šios savivaldybės įmonės nuostoliams kompensuoti skirta nepagrįstai didelė suma iš rajono biudžeto, ir į naująjį Tauragės miesto ir rajono gatvių apšvietimo projektą, kurį vykdant M.Petraitis pasirašė finansinės nuomos (lizingo) sutartį, tokios teisės neturėdamas. Pastarąjį pažeidimą užfiksavo savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba.

Tauragės savivaldybės tarybos Socialdemokratų frakcijos narys Vaclovas Karbauskis trečiadienį paklaustas, ar jau gavo atsakymą iš mero D.Kaminsko, galbūt opozicijos reikalaujama komisija jau suformuota ir pradėtas tyrimas, patikino, kad jokio atsakymo negavo ir greičiausiai negaus.

– Jei meras nesiims jokių veiksmų, prašysime tą padaryti Vyriausybės atstovės Tauragės apskrityje, – informavo V.Karbauskis.

Meras D.Kaminskas, „Tauragės kurjerio“ paklaustas, kokių veiksmų ėmėsi gavęs opozicijos tarnybinį pranešimą, atsakė, kad į redakcijos klausimus atsakys per 2 dienas, kodėl truks tiek ilgai, nepaaiškino.

Politinių oponentų piktnaudžiavimu tarnyba apkaltintas M.Petraitis „Tauragės kurjerį“ patikino su socialdemokratų tarnybiniu pranešimu kol kas nesusipažinęs.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą