fbpx

Savivaldybės parama verslui bus didesnė

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybė suformavo šių metų paramos verslui paketą. Beveik 150 000 eurų numatyti ne tik smulkiajam ir vidutiniam verslui remti, bet ir jaunimo užimtumo programoms vykdyti. Pernai savivaldybės parama verslui siekė apie 120 tūkstančių eurų.

Prieš metus pasaulį užklupusi koronaviruso pandemija smulkiojo ir vidutinio verslo atstovus įvarė į kampą. Griežto karantino metu dauguma verslininkų paslaugų teikti negali, tačiau vis tiek turi mokėti mokesčius, išlaikyti nuomojamas patalpas. Pasak savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus specialisto Andriaus Lauciaus, tiek Vyriausybė, tiek savivaldybė pernai stengėsi sušvelninti neigiamas karantino pasekmes. Tą ruošiasi daryti ir šiemet.

– Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtintame šių metų biudžete numatė 121 900 eurų, kurie bus skirti įgyvendinant smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programą. Kasmet balandžio mėnesį savivaldybės administracija priima paraiškas iš smulkaus ir vidutinio verslo dėl patirtų išlaidų, susijusių su įmonės steigimu, mokslo tiriamaisiais darbais, naujų interneto svetainių kūrimu, patalpų nuoma, naujų darbo vietų kūrimu, kompensavimo, – informavo A.Laucius.

Pasak savivaldybės atstovo, 30 000 eurų šiemet numatyta jaunimui. Už šias lėšas bus įgyvendinama vasaros užimtumo programa, skiriama parama verslui, įdarbinusiam Tauragės rajone registruotus jaunuolius iki 23-ejų metų amžiaus.

Andrius Laucius informavo, kad pernai savivaldybė kompensacijas skyrė 29 įmonėms, sukūrusioms naujų darbo vietų, 26 įmonės pasinaudojo kompensacija už rinkodaros priemones, negyvenamųjų patalpų nuomą, interneto puslapio kūrimą ir užsienio rinkų paiešką, 31 įmonei buvo kompensuota dalis patirtų išlaidų už įdarbintus jaunus asmenis. Pinigine išraiška kompensacijos pernai pasiskirstė taip: kompensacijai už naujas darbo vietas – 81 257 eurai, 5882 eurai skirti nuomos, rinkodaros ir kitoms reikmėms kompensuoti, kompensuojant naujų įmonių steigimą sumokėti 3075 eurai ir 28 883 eurai teko jaunus asmenis įdarbinusioms įmonėms. Atsižvelgdami į blogėjančią ekonominę situaciją pandemijos metu, Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai gegužę patvirtino fizinių ir juridinių asmenų rėmino priemones.

– Tarybos sprendime numatyta sumažinti žemės, žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokestį 20 proc., atleisti nuo vietinės rinkliavos už prekybą viešosiose vietose už 2020 metus ir atleisti nuomininkus nuo Tauragės rajono savivaldybės nuosavybės teise priklausančių negyvenamųjų patalpų nuomos mokesčio už 2 mėnesius bei sumažinti verslo liudijimų kainą iki 1 euro iki 2020 metų pabaigos. Preliminariai skaičiuojame, kad bendras lengvatų efektas turėtų siekti iki 200 000 eurų, – mano A.Laucius.

Smulkieji verslininkai, prekiaujantys turgavietėse, galėjo pasinaudoti parama, deja, rudenį sugriežtinus karantiną jų veikla visiškai sustojo. Dirbdamas iš namų ar bandydamas prekiauti internete kompensacijomis vargiai pasinaudosi.

– Naujais drabužiais ir Turkijoje siūtu trikotažu jau ne vienerius metus prekiaudavome Tauragės ir Rietavo turguje. Sugriežtinus karantiną dėjome skelbimus į socialinius tinklus, per patį prekybos piką, kuris kasmet būdavo per šventes, internete pardaviau tik 10 trikotažinių gaminių. Koks nuostolis? Didelis. Gauname tik paramą iš Užimtumo tarnybos. Tai viskas karantino metu, – „Tauragės kurjeriui“ sakė drabužių prekeivis Sigitas iš Tauragės.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą