Skaudvilės ligoninė taps Tauragės ligoninės padaliniu

Dalintis:

Nuo birželio 1-osios Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės, kaip savarankiškos įstaigos, nebeliks. Trečiadienį valdančiųjų balsais šią įstaigą nuspręsta prijungti prie Tauragės ligoninės. Skaudvilės ligoninė taps Tauragės ligoninės padaliniu. Tarybos posėdžio metu svarstant šį klausimą, reorganizacijai pasipriešino nepartiniai ir socialdemokratai.

Pagal reorganizacijos planą nuo šių metų gegužės 31-osios Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė taps Tauragės ligoninės padaliniu. Tokio sprendimo tikslas, kaip informavo klausimą tarybai pristačiusi naujoji savivaldybės gydytoja Šarūnė Stasytienė, – sumažinti gydymo įstaigų ir optimizuoti sveikatos paslaugas. Abiejų įstaigų – Skaudvilės ir Tauragės ligoninių direktoriams bus pavesta įgyvendinti trečiadienį tarybos patvirtintą reorganizavimo sąlygų aprašą. Skaudvilės ligoninės direktorius savo vadovaujamą įstaigą turės išregistruoti iš Registrų centro juridinių asmenų registro.

Kodėl šio sprendimo prireikė? Pasak tarybos nario nepartinio Vido Bičkaus, Skaudvilės ligoninė – ne nuostolinga gydymo įstaiga, iš rajono biudžeto nereikalaujanti dotacijų.

– Dažnai kalbam, kad Vilnius viską centralizuoja, ir patys tą darom. Manau, kad šiuo sprendimu sumažinam galimybę Skaudvilei turėti dar vieną savarankišką instituciją, kuri nebuvo nuostolinga. Atimam galimybę galbūt jaunai šeimai atvykti gyventi ir dirbti į Skaudvilę, galbūt atsirastų kas norėtų vadovauti ligoninei, – dar pirmadienį tarybos komitetų posėdyje svarstant Skaudvilės ligoninės prijungimo prie Tauragės ligoninės klausimą kalbėjo V.Bičkus, savivaldybės gydytojos paprašęs pateikti duomenis, kokią finansinę naudą savivaldybei atneš reorganizacija.

Pažadėjusi finansinius skaičiavimus pateikti trečiadienį, savivaldybės gydytoja to nepadarė. Jau tarybos posėdžio metu dar kartą apie tai paklausta, atsakė, kad finansinė šio sprendimo nauda nebuvo apskaičiuota, o Skaudvilės ligoninė prie Tauragės ligoninės jungiama, atsižvelgiant į bendrą šalies sveikatos politiką.

Nepartinis Sigitas Kancevyčius pasigedo šio klausimo aptarimo su Skaudvilės bendruomene. Jam atsakyta, kad tartis su bendruomene „nebuvo reikalavimo“.

11 balsų už, 6 prieš – sprendimas priimtas.

Skaudvilės ligoninės direktorius Antanas Guobys nei tarybos komitetų, nei tarybos posėdyje trečiadienį nedalyvavo ir savo pozicijos neišsakė. Tačiau išsakė ją „Tauragės kurjeriui“ tarybai jau pritarus įstaigos reorganizacijai. Direktorius atskleidė, kad įvykdęs visus jam pavestus reorganizacijos darbus paliks pareigas.

– Čia komentuoti nelabai ką yra. Yra sprendimas, reikia jį vykdyti. O jei klausiate mano nuomonės – tas sprendimas buvo be didelių nuomonių ir pateiktas. Aš savivaldybei buvau pranešęs, kad šiais metais atsisakysiu vadovo posto. Išeinu ilsėtis. Įstaiga nenaikinama. Ji taps padaliniu. Tai daroma visoje Lietuvoje. Optimizavimas, kaip dabar labai populiarus žodis, ir tiek. Savo nuomonę galiu pareikšti – mes niekada nedirbom į minusą, bet tokiai mažai įstaigai sunku egzistuoti, išlaikyti aukštą lygį, – sakė A.Guobys.

Kiek Skaudvilės ligoninės darbuotojų dėl reorganizacijos gali netekti darbo ar kaip gali keistis jų darbo krūviai, A.Guobys atsakyti negalėjo. Tai spręs jau Tauragės ligoninės vadovas. Šiuo metu Skaudvilės ligoninėje dirba apie 40 darbuotojų. Ligoninė turi 50 lovų. Šaltuoju metų laikotarpiu jos, pasak direktoriaus, būna beveik visos užimtos. Vasarą ligoninės užimtumas mažesnis.

Skaudvilės ligoninė sėkmingai susidorojo su koronaviruso pandemija. Užsikrėtimų buvo, bet šiuo metu padėtis suvaldyta.

Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą