Skolinasi beveik 2 mln. eurų – pritrūks pinigų algoms

Dalintis:

Pandemija Tauragę prispaudė kaip reikiant – pritrūkusi apyvartinių lėšų savivaldybė nusprendė skolintis. Nei daug, nei mažai – beveik 2 milijonus eurų. Kitu atveju biudžetinių įstaigų darbuotojai prieš Kalėdas liktų be algų. „Baltųjų rūmų“ finansininkai konstatuoja – pernai, kai apie koronavirusą niekas net girdėjęs nebuvo, biudžetas suplanuotas vienaip, tačiau realybė pasirodė liūdnesnė. Maža to, į seniai regėtas aukštumas pastaraisiais mėnesiais Tauragėje šoktelėjo ir oficialusis nedarbas.

„Tauragės kurjerį“ pasiekė anoniminis pranešimas. Citata: „Laba diena, pasidomėkite prašau, kodėl taip prastai organizuojamas savivaldybės Finansų skyriaus darbas, įstaigos kelintas mėnuo paliekamos be finansavimo“. Žinutės siuntėjas nepasirašė.

Sutapimas ar ne, tačiau trečiadienį Tauragės savivaldybės taryba vienbalsiai nubalsavo už sprendimą iš Finansų ministerijos skolintis 1,72 milijono eurų. Tarybos nariai informuoti, kad šių lėšų prireikė laikinam pajamų trūkumui padengti. Mat visų suplanuotų pajamų šiemet savivaldybės administracija į biudžetą nesurinko, iki numatyto plano trūksta 8 proc. Šią dalį ir sudaro tie beveik 2 mln. Eur, kuriuos ketinama skolintis.

Kaip rašoma savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos išvadoje, paskolos lėšos reikalingos „siekiant užtikrinti darbo užmokesčio išmokėjimą, planuotų prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidų apmokėjimą“. Tai yra 1,15 mln. Eur bus skiriama biudžetinių įstaigų ir savivaldybės administracijos darbuotojų atlyginimams išmokėti, o 570 tūkst. Eur – įvairioms prekėms įsigyti. Ką už šias lėšas savivaldybė ketina pirkti, nedetalizuota, tačiau tarybos nariai šiam sprendimo projektui nesipriešino ir valdančiųjų dėl to netardė net opozicija.

Savivaldybės Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas, paklaustas, kiek tiesos gali būti „Tauragės kurjeriui“ atsiųstoje žinutėje, kad galimai stringa savivaldybės įstaigų finansavimas, nusistebėjo – kol kas pinigų savivaldybė dar nepritrūko, atlyginimai visiems darbuotojams, įskaitant ir švietimo įstaigas, mokami laiku. Tačiau kad lėšų būtiniausioms reikmėms pritrūks jau gruodį, Finansų skyriaus vedėjas neneigė. Dėl to kaltas esantis koronavirusas – savivaldybė tiek, kiek planavo, nesurinko gyventojų pajamų mokesčio. Paprastai kalbant, nemažai žmonių nuo pavasario neteko darbo, dėl to mokesčių į biudžetą surenkama mažiau.

– Čia viskas susiję su pandemija. Tačiau dabar finansavimas įstaigoms dar tikrai nesutrikęs. Ta žinutė neteisinga. Negaliu atsakyti, kas ką galvoja, mes kiekvieną mėnesį stebim situaciją ir kol kas dar neturim apyvartinių lėšų trūkumo. Bet galvojam, kad taip gali būti gruodžio mėnesį. Gali būti, kad lėšų atlyginimams pritrūks biudžetinės įstaigos, įskaitant mokyklas, darželius, nes dalis finansavimo mokymo įstaigoms skiriama iš biudžeto, – sakė I.Kymantas.

Kokią finansinę įtaką pandemija padarys kitų metų rajono biudžetui, Finansų skyriaus vedėjas prognozuoti kol kas nedrįsta. I.Kymantas pripažįsta, kad paramos gali paprašyti veiklą pristabdžiusios ar visai sustabdžiusios ir pajamų negaunančios savivaldybės įstaigos – Kultūros centras, baseinas, administruojamas Sporto centro, autobusų parkas, tačiau kol kas jos kažkaip išsiverčia – susimažino išlaidas.

Kad pandemija turi didžiulės finansinės įtakos ne tik Tauragei, bet ir visai Lietuvai, neginčija ir Užimtumo tarnyba. Koronavirusas nedarbą Tauragėje per pastaruosius mėnesius užaugino iki aukštumų, kokias seniai beregėjome, – sako Užimtumo tarnybos Tauragės apskrities skyriaus vedėjas Juozas Bendikas. Rugsėjo 1 d. registruotas nedarbas Tauragėje sudarė 14,7 proc., spalio 1 d. – 14,9 proc., lapkričio 1 d. išaugo iki 16 proc. Darbo ieškančių asmenų, kuriems suteiktas bedarbio statusas, rugsėjį Tauragėje buvo 3359, spalį – 3407, lapkričio 1 d. – 3675. Vien lapkritį, iki šio mėnesio 18 dienos, registruotų bedarbių Tauragėje buvo 3728.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą