Taryba ir toliau posėdžiaus iš namų

Dalintis:

Nuo vakar valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos bei įmonės gali grįžti į įprastas darbo sąlygas. Tačiau Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu darbdaviai ir toliau tiems darbuotojams, kurie pageidauja dirbti nuotoliniu būdu, turi tai leisti. Kaip praneša Tauragės rajono savivaldybė, dalis savivaldybės įmonių ir iki šiol dirbo įprastu ritmu, ribodamos lankytojų srautus, o štai savivaldybės taryba ir toliau posėdžiaus iš namų. 

Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių vadovai įpareigoti sudaryti galimybę darbuotojams, priskiriamiems rizikos grupėms – vyresniems nei 60 m. ir sergantiems sunkiomis lėtinėmis ligomis – dirbti nuotoliniu būdu arba organizuoti jų darbą taip, kad būtų užtikrinamas kuo mažesnis kontaktas su kitais asmenimis.

Įstaigos ir įmonės taip pat turi užtikrinti, kad jose dirbtų tik darbuotojai, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių ir darbuotojų sveikata būtų nuolat stebima. Darbdaviams rekomenduojama matuoti darbuotojų kūno temperatūrą atvykus į darbo vietą. Darbuotojus, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), būtina nedelsiant nušalinti nuo darbo. Tokiu atveju darbuotojui turi būti pasiūlyta konsultuotis su Karštąja koronaviruso linija arba susisiekti su savo šeimos gydytoju.

Darbo vietos turėtų būti įrengtos taip, kad tarp darbuotojų būtų ne mažesnis kaip 1 metro atstumas arba darbo vietos turi būti atskirtos pertvaromis. Jeigu nėra galimybės užtikrinti ne mažesnio kaip 1 metro atstumo tarp darbo vietose sėdinčių darbuotojų, darbo vietas reikėtų įrengti posėdžių salėje, valgykloje, kitose nenaudojamose įstaigos patalpose.

Įstaigos lankytojai prioriteto tvarka turėtų būti aptarnaujami nuotoliniu būdu. Jei lankytojai aptarnaujami darbo vietoje – privalu užtikrinti, kad darbuotojai, aptarnaujantys lankytojus, ir lankytojai dėvėtų nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Pasak Tauragės mero Dovydo Kaminsko, prasidėjus karantinui, darbo vietose dirbti liko apie pusę Tauragės rajono savivaldybės administracijos darbuotojų.

– 30 procentų darbuotojų dirbo nuotoliniu būdu, o 20 procentų turėjo nedarbingumą arba atostogavo. O dabar jau vis daugiau darbuotojų grįžta į nuolatines darbo vietas, – „Tauragės kurjeriui“ sakė rajono vadovas.

Pats meras iš namų per karantiną nedirbo, išskyrus 2 saviizoliacijos savaites, kai kovo mėnesį grįžo iš komandiruotės Anglijoje.

O štai savivaldybės taryba ir toliau posėdžiaus nuotoliniu būdu. D.Kaminskas sako, kad dėl tarybos posėdžių rengimo lauks Vyriausybės išaiškinimo.

– Bet kol kas atrodo, kad šio mėnesio posėdis, kuris numatytas gegužės pabaigoje, dar vyks nuotoliniu būdu, – informavo meras.

Per karantiną tarybos nariai neteko ir galimybės naudotis vadinamosiomis kanceliarinėmis išmokomis.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą