Tauragės krepšiniui gaivinti – beveik 57 tūkstančiai eurų

Dalintis:

Vietos politikams palaiminus, iš savivaldybės biudžeto šiemet 56 600 Eur bus skirta VšĮ „Tauragės krepšinis“. Viešosios įstaigos vadovas Aivaras Skarbalius tarybos narius įtikino, kad „su didesniais pinigais galės pasiekti geresnių rezultatų“ ir Tauragė iš profesionalaus sporto žemėlapio neišnyks.   

Tauragės rajono savivaldybės tarybos sprendimu VšĮ „Tauragės krepšinis“, valdančiai krepšinio komandą „Tauragė“, šiemet bus atseikėta 56 600 Eur. Kaip tarybos nariams aiškino Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė Petkienė, paraiškos reprezentaciniams klubams finansuoti privalėjo būti teikiamos trejiems metams, nes Tauragę reprezentuojantis sporto klubas, pretenduojantis į savivaldybės paramą, privalo turėti ne trumpesnę nei trejų metų sportinės veiklos strategiją. Bendras VšĮ „Tauragės krepšinis“ paraiškos poreikis trejiems metams – beveik 170 tūkstančių eurų, kitąmet, jei klubas į patektų į kitą lygą, paramos lėšos gali būti tikslinamos.

Svarstant šį klausimą, užvirė nemenkos aistros. Anot „Tauragės krepšinio“ vadovo Aivaro Skarbaliaus, krepšinio klubas veiklą vykdo nuo 2015-ųjų, teisinį statusą į viešąją įstaigą pakeitė pernai. Viešoji įstaiga turi 5 dalininkus, visi jie – fiziniai asmenys. A.Skarbalius patikino, kad politikų tarp jų nėra.

– Iki šiol Tauragėje buvo du klubai, vienas klubas sunyko, tad mes perėmėme reprezentacinio klubo vardą. Dalyvaujame Regionų krepšinio lygos varžybose. Su savivaldybės skirtais pinigais tikimės patekti į aukštesnę – Nacionalinę krepšinio lygą. Tauragė komandiniame sporte atsilieka, futbolas stringa, nykstame iš profesionalaus sporto žemėlapio. Manome, kad su didesniais pinigais galėsime siekti geresnių rezultatų. Rasti rėmėjų, ypač pandeminėmis sąlygomis, sudėtinga, – į politikus bendro komitetų posėdžio metu kreipėsi A.Skarbalius.

Atsakydamas į tarybos narių klausimus „Tauragės krepšinio“ vadovas neslėpė, kad klube – tik 4 tauragiškiai.

– Turime duobelę su vietiniais talentais. „Tauragės krepšinis“ bendradarbiauja su Tauragės krepšinio mokykla, Tauragės sporto centru. Stebime jaunuosius sportininkus, tačiau juos reikia užsiauginti, – kalbėjo A.Skarbalius.

Tauragės rajono savivaldybė šiemet iki kovo mėnesio gavo 12 sporto klubų, prašančių savivaldybės finansinės paramos, paraiškų. Reprezentaciniai sporto klubai paraiškas gali teikti, jeigu reprezentuoja ir garsina Tauragės rajoną, taip pat įsipareigoja prisidėti nuosavomis ar kitų šaltinių lėšomis ne mažiau kaip 20 procentų prašomos skirti sumos. Kad klubas gautų paramą kaip reprezentacinis, jis turi žaisti aukščiausiojoje tos sporto šakos Lietuvos lygoje arba žemesnėje lygoje, jeigu aukštesnėse tos sporto šakos lygose Tauragės komandos ir sportininkai nežaidžia.

Mėgėjų sporto klubams „Šilas“, „Volanas“, „SC KOVA“ „Tauro svarstis“, „Taurris“ ir senjorų futbolo klubui „Tauras“ šiems metams skirta po 5000 eurų. Lėšos klubams bus pervedamos dalimis kas ketvirtį. Fizinį aktyvumą puoselėjantiems sporto klubams, tai yra krepšinio mokyklai „Tauragės žaibas“ skirta 9000 Eur, Tauragės sporto klubui „Taurus“ – 10 000 Eur.

Sporto klubams iš šiųmečio biudžeto finansuoti šiemet numatyta 160 000 eurų, tačiau ne visos lėšos padalytos, likusias lėšas pagal poreikį galės paskirstyti savivaldybės administracijos direktorius.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą