Valdžią išlaikyti pabrango – per pusmetį išmokėta 170 tūkstančių eurų

Dalintis:

Išlaikyti valdžią ir Tauragės, ir kitų savivaldybių mokesčių mokėtojams šią kadenciją atsieis gerokai brangiau. Vien per pusmetį naujosios kadencijos Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariams iš rajono biudžeto išmokėta 170 tūkstančių eurų. Beveik 2000 eurų pernai kilo ir mero alga, nuo kurios priklauso tarybos narių atlyginimai.

Penktadalis mero algos

Atlyginimą savivaldybių tarybų nariams Seimas nustatė pernai birželį. Nuo 2023 metų liepos 1 dienos jis susietas su savivaldybės merui mokamo atlyginimo dydžiu. Vietos savivaldos įstatyme įtvirtinta, kad savivaldybės tarybos sprendimu savivaldybės tarybos nariams nustatomas atlyginimas, kuris yra lygus 20 procentų savivaldybės mero darbo užmokesčio dydžio.

Papildomai numatyta, kad opozicijos lyderiui, nuolatinių komitetų ir komisijų pirmininkams mokamas 20 procentų didesnis savivaldybės tarybos nario atlyginimas, o komitetų ir nuolatinių komisijų pirmininkų pavaduotojams – 10 procentų. Atlyginimas tarybų nariams mokamas ne už dirbtas valandas, o už visą veiklą (mėnesinis atlyginimas).

Įstatyme nustatyta, kad savivaldybių tarybų nariams Darbo kodekso nuostatos nėra taikomos, išskyrus nuostatas, reglamentuojančias žalos atlyginimą ir darbuotojų saugą ir sveikatą.

Nuo pernai liepos atsisakyta savivaldybių tarybų nariams skirtų vadinamųjų kanceliarinių išmokų. Įstatymas papildytas nuostata, kad savivaldybės tarybos nario atlyginimas mažinamas reglamente nustatyta tvarka proporcingai praleistų to mėnesio savivaldybės tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir savivaldybės kolegijos, kurių narys savivaldybės tarybos narys yra, posėdžių skaičiui.

Savivaldybių tarybų narių atlyginimui taikomas 20 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifas, nes politiko veikla prilyginama darbo santykiams, taip pat išskaičiuojama pensijų socialinio draudimo įmoka (8,72 proc.) ir sveikatos draudimo įmoka (6,98 proc.). Taigi iš viso atskaitoma 35,7 proc. mokesčių.

Daugiausia išmokėta aštuoniems

Per pusę metų, tai yra antrąjį 2023 metų pusmetį, Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariams buvo išmokėta kiek daugiau nei 170 tūkstančių eurų atlyginimo (iki mokesčių): trečiąjį metų ketvirtį – 85 663 Eur, ketvirtąjį ketvirtį – 84 695 Eur.

Didžiausius atlyginimus – po 1285 Eur (iki mokesčių) pernai gavo Laineda Ašmontienė, Mindaugas Bakša, Vidas Bičkus, Virginija Eičienė, Rita Grigalienė, Darius Petrošius, Sigitas Kancevyčius ir Darius Stankus.

Pakeistas įstatymas dėl atlyginimų tarybų nariams apskaičiavimo rajonų biudžetus patuštins labiau nei per ankstesniąsias kadencijas, kai vietos politikai gaudavo vadinamąsias kanceliarines lėšas. Būtent dėl sistemos neskaidrumo ir galimo neteisėto šių lėšų panaudojimo ir gimė projektas „Skaidrinam“ bei Vietos savivaldos įstatymo pataisos.

Išaugo solidžiai

Nuo šios kadencijos stipriai išaugo merų atlyginimai. 2022 metais Tauragės rajono savivaldybės merui buvo mokamas apie 3500 Eur atlyginimas iki mokesčių. Nuo naujos kadencijos pradžios Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas uždirba beveik 2000 Eur daugiau: trečiąjį praėjusių metų ketvirtį jam vidutiniškai per mėnesį buvo priskaičiuota 5091 Eur, ketvirtąjį ketvirtį – 5356 Eur iki mokesčių.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo savivaldybės atstovas komunikacijai Tomas Marcinkevičius, šiemet mero atlyginimas lieka toks pat.

„Apskaitos skyrius informavo, kad mero alga nesikeitė ir kol kas pokyčiai nenumatyti“, – pranešė savivaldybės atstovas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą