Verslo liudijimai nebrangs, bet už eurą dirbs ne visi

Dalintis:

Tauragės rajono gyventojai už verslo liudijimus nuo Naujųjų mokės tiek, kiek atseikėdavo prieš šalį užklupusią pandemiją. Tauragės savivaldybės taryba patvirtino naujas verslo liudijimų kainas 2022 metams.

Verslo liudijimų mokesčiai nustatomi vieneriems metams, jie turi būti patvirtinti ne vėliau kaip iki lapkričio 15 d. ir įsigalioja nuo kitų metų sausio 1 dienos. Taryba grąžino senąsias kainas, bet iš 86 verslo liudijimų rūšių Tauragės rajono savivaldybėje 41 rūšiai taikomas vos 1 euro mokestis.

Pasak savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus specialisto Andriaus Lauciaus, 2020 metais gerokai sumažėjo tauragiškių, išsiėmusių verslo liudijimus. Bet tikimasi, kad verslas atsigaus.

– Tikimasi, kad pajamų mokesčio dydžiai ir toliau sudarys palankesnes sąlygas smulkiojo verslo plėtrai Tauragės rajono savivaldybėje, skatins verslo veiklos individualią iniciatyvą, mažins nedarbą, emigraciją ir ragins atlikti veiklą legaliai, sumokant mokesčius. Numatoma, kad nustačius tokius fiksuotus pajamų mokesčio dydžius padaugės tokia veikla užsiimančių gyventojų, sumažės bedarbių, – apie naujai patvirtintus įkainius kalbėjo A.Laucius.

2019 metais Tauragės rajone buvo išduota 2012 verslo liudijimų, iš kurių 1340-čiai taikyta lengvata. Į rajono biudžetą tais metais surinkta 87 830 eurų. 2020-aisiais išsiėmusiųjų verslo liudijimus sumažėjo iki 1799, iš jų 1080 verslo liudijimų buvo išduota su pritaikytomis lengvatomis ir į biudžetą įplaukė tik 37 876 eurai. Šiemet situacija dar blogesnė – iki rugsėjo 1-osios išduoti tik 1355 verslo liudijimai ir 804-iems jų taikyta lengvata. Į biudžetą įkrito 43 002 eurai. Verslo liudijimus galima išsiimti bet kurį mėnesį.

– Galutinius rezultatus apie šiuos metus žinosime kitų metų rudenį, – sakė A.Laucius.

Nuo Naujųjų brangiausiai už verslo liudijimą mokės statybininkai, ruošiantys statybvietes, dengiantys stogus, statantys ir ardantys pastolius, atliekantys pamatų klojimo, mūrijimo, betonavimo ar dūmtraukių įrengimo darbus. Metams jų verslo liudijimas įkainotas 869 eurais. 405 eurus mokės baldininkai, paminklų gamintojai ir valytojai, valantys pastatus po atliktų statybos darbų. Tik po 1 eurą už visus darbo metus mokės batų valytojai, verpėjai, lagaminų ir rankinių gamintojai bei taisytojai, keraminių gaminių kūrėjai, smulkiosios buitinės technikos tvarkytojai, trūklio lervų gaudytojai ir žvakių liejikai, knygų įrišėjai, duobkasiai, kaminkrėčiai, laikrodininkai, batsiuviai, kai kurie restauratoriai, gyvūnų kirpėjai, neįgalius asmenis prižiūrintys žmonės. Įsigijusieji tokį verslo liudijimą dirbti galės Lietuvos Respublikoje, išskyrus Alytaus m., Kauno m., Klaipėdos m., Neringos, Palangos m., Panevėžio m., Šiaulių m., Vilniaus m. savivaldybių teritorijas ir Marijampolės savivaldybės teritoriją.

erp sistema

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą