fbpx

Savivaldybė švelnina poziciją – tikslaus eglės įžiebimo laiko neatskleidžia

Dalintis:

Penktadienį, gruodžio 4-ąją, Tauragės Pilies aikštėje bus įžiebta miesto eglė. Nors viešoje erdvėje buvo paskelbta, kad pagrindinis Kalėdų švenčių akcentas – eglutė bus įžiebta ir miestas šventiškai nušvis 18 valandą, po didžiųjų miestų patirties savaitgalį Tauragės rajono savivaldybė tikslina, kad nurodytas laikas – tik virtualaus koncerto pradžia. Gyventojai transliaciją prašomi stebėti iš namų, pagalbos savivaldybė prašys policijos.  

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento direktorė Gilma Masiulionienė šiandien sušauktame Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje pasiteiravo, ar artimiausiu metu rajone planuojama kokių nors renginių. Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro pirmininkas Tomas Raulinavičius patikino, kad jokių renginių neplanuojama, tačiau Tauragės mieste bus įžiebta kalėdinė eglė.

– Gyventojai nekviečiami stebėti įžiebimo į aikštę, jie raginami žiūrėti fesibuko platformoje. Bet matėme Vilniaus, Kauno ir kitų miestų pavyzdžius – žmonės gali ateiti ir nekviesti. Įžiebimas masina. Žmonės situaciją vertina įvairiai. Nemažai žmonių nemato nieko blogo dėl to, kad išeina į lauką su šeima pasivaikščioti, – sakė T.Raulinavičius ir paprašė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento direktorės komentaro.

G.Masiulionienės nuomone, žmonės turėtų nesibūriuoti ir vengti kontaktų, iš kurių galima parsinešti susirgimą. Anot jos, šiandien turėtume gyventi socialiniuose burbuluose ir neturėti ryšio kitomis socialinėmis erdvėmis ir aplinkomis.

– Išėjus pasivaikščioti reikia laikytis apsaugos reikalavimų, priemones naudoti taip, kaip reikia naudoti. Bet jei išeinam ir susitikę pažįstamus su jais bendraujam neribotą laiką ir nedėvim apsaugos priemonių, nesilaikom atstumų, tai jau kitas klausimas ir kitas pasvarstymas. Mūsų sąmoningumas ir supratimas, atsakomybė prieš save ir kitus, savo elgesio įvertinimas, ko mes dar nesame įpratę, yra svarbiausi momentai šiandien, – konstatavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento direktorė.

Pasak Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro pirmininko T.Raulinavčiaus, eglės įžiebimo metu tikimasi pagalbos iš policijos, be to, mieste važinės automobilis su garsiniu įrašu, kuris gyventojams primins, kaip tinkamai elgtis.

Tą patį tikino ir Tauragės rajono mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius. Anot K.Bertašiaus, nors paskelbta, kad eglės įžiebimo transliacija prasidės 18 valandą, tai nereiškia, kad tuo metu eglė ir bus įžiebta. Transliacijos metu bus rodomas choro „Glorija“ koncertas, sveikinimais ir linkėjimais dalinsis Tauragės rajono meras, Kalėdų senelis ir kiti laidos svečiai. Dalis įrašo jau esą nufilmuota.

– 18 valanda – transliacijos pradžia. Pats eglės įžiebimas gali būti ir po pusvalandžio, ir po valandos. Nežinau, ar žmonėms tikrai vertėtų ten nuėjus laukti. O atsižvelgdami į patirtį, kurią turėjo didieji miestai, prašysime policijos pagalbos. Tikimės ir žmonių geranoriškumo, taip pat žiniasklaidos pagalbos, kad paskatintų žmones nesibūriuoti, o namuose įsijungti savivaldybės feisbuko paskyrą ir ten pažiūrėti. Pamatyti eglę bus galima ir vėliau, bet kurią dieną atėjus, tuomet žmonių srautas pasidalintų, – paprašė K.Bertašius.

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus taip pat neįvardijo eglės įžiebimo laiko, teigė nežinanti savivaldybės režisūrinių sprendimų. Seniūnijai svarbu, kad viskas būtų techniškai tvarkinga.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Margarita Kudijanova informavo, kad policijos komisariato pareigūnai praėjusią savaitę patikrino 15 žmonių, kaip jie laikosi saviizoliacijos. Tik vienu atveju, išsiaiškinus aplinkybes, gali būti pradėta administracinė teisena. Policija savaitgalį taip pat tikrino, kaip laikomasi karantino režimo parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse, paslaugų teikimo įmonėse ir kitose prekybos vietose. Atlikti 32 patikrinimai, nustatytas vienas pažeidimas – žmogus prekybos centre nedėvėjo kaukės. Savaitgalį viešoje vietoje 2 žmonės nedėvėjo kaukių, dėl to jų laukia administracinė atsakomybė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento duomenimis, pagal sergamumą COVID-19 Tauragė šiuo metu yra 15-toje vietoje iš 60 savivaldybių. Spalį sergančiųjų buvo tris kartus daugiau nei rugsėjį, lapkritį jau 10 kartų daugiau nei spalį.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą