Savivaldybės administracijos vadovės vyrą įdarbinęs R.Martinavičius dėl protekcijos ginasi

Dalintis:

Ilgai ieškojęs vadybininko, Tauragės autobusų parkas pagaliau labai reikalingą specialistą rado – juo tapo savivaldybės administracijos direktorės sutuoktinis Donatas Rakauskas. Darbo pastaruoju metu neturėjusio D.Rakausko už solidų atlyginimą įdarbinimas savivaldybės kontroliuojamoje įmonėje sukėlė abejonių šios bendrovės darbuotojams. Pasak „Tauragės kurjerio“ šaltinio, kiti kelis aukštuosius išsilavinimus įgiję kandidatai direktoriui kažkodėl netiko. Neoficialiais duomenimis, D.Rakauskui ruošiama įmonės vadovo kėdė.

„Tauragės kurjerį“ pasiekė pranešimas, kad prieš keletą dienų savivaldybės kontroliuojamoje Tauragės autobusų parko bendrovėje įdarbintas garažo vadybininkas. Esą tokio etato iki tol bendrovėje nebuvo, o šias pareigas pradėjęs eiti Tauragės savivaldybės administracijos direktorės vyras Donatas Rakauskas neturi joms reikiamo išsilavinimo ir patirties. Pasak pranešėjo, atranką vykdžiusiam bendrovės direktoriui kažkodėl kiti kandidatai neįtiko, nors pagal įgytą išsilavinimą jie esantys šio darbo vertesni. Naujajam bendrovės vadybininkui mokamas 2000 Eur atlyginimas neatskaičius mokesčių.

Išgirdęs „Tauragės kurjerio“ klausimą, kodėl bendrovės vadybininku įdarbintas būtent D.Rakauskas ir ar tikrai tai visiškai naujas etatas, Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius patikino, kad jokio naujo etato nesteigė.

– Mūsų vadybininkas iš darbo išėjo pavasarį. Apie 12 metų dirbo. Tai ne garažo, o tiesiog vadybininkas. Alga nedidelė, apie 1000 eurų su trupučiu. Vairuotojai pas mus tiek uždirba. Žmogus turi išsilavinimą, išmano techninius dalykus. Buvo merginų prisirašę, norinčių dalyvauti konkurse, bet moteris ten tikrai nepaveš po garažus. Reikia per duobes pašokinėti, autobusus į technines apžiūras nuvaryti, vairuotojus į reisus išleisti, vadybininkas ir už darbų saugą atsakingas, – vardijo R.Martinavičius.

Bendrovės vadovas atskleidė, kad, be D.Rakausko, į vadybininko pareigas pretendavo dar keli vyrai, tačiau šis jam pasirodė geresnis specialistas. Mat yra dirbęs vienoje Tauragės automobilių prekyba besiverčiančioje bendrovėje.

Paklaustas, ar gali užtikrinti, kad dėl D.Rakausko įdarbinimo su juo nesikalbėjo nei vadovaujančias pareigas savivaldybės administracijoje einanti jo žmona G.Rakauskienė, nei kas nors kitas iš vietos valdžios atstovų, R.Martinavičius garantavo – tikrai niekas įdarbinti D.Rakausko neprašė.

– Pas mus nėra buvę protekcionizmo atvejų. Nesam tokiu būdu įdarbinę nė vieno darbuotojo, nors buvo visokių kalbų, kad vienas ar kitas darbuotojas ateina kažkokiu būdu. Nė vienas mano giminaitis čia nedirba, tikrai nuoširdžiai tai sakau. Suprantu, kad žmonėms kyla klausimų, bet tas žmogus irgi turi teisę dirbti, susirasti darbą. Manau, kad D.Rakauskas tikrai atliks tą didelį darbą, kuris mums reikalingas. Ir kompetencijas jam teks išsilaikyti, kurias aš vienintelis šiandien turiu įmonėje, – sakė R.Martinavičius.

Paklaustas, kodėl prieš pradėdamas dirbti D.Rakauskas šių kompetencijų neišsilaikė, jei jos vadybininkui būtinos, R.Martinavičius pasvarstė, kad tai esantys sunkūs mokslai, iš anksto esą, nežinodamas, ar bus priimtas į drabą, niekas tokių egzaminų specialiai nelaiko.

Kai kurie Tauragės autobusų parko darbuotojai svarsto – už bendrovės lėšas išsilaikęs R.Martinavičiaus įvardytas kompetencijas D.Rakauskas galės pretenduoti į šios įmonės direktoriaus vietą. Mat R.Martinavičiaus kadencija jau baigėsi. Jis šiuo metu – tik laikinasis įmonės direktorius. Kada bus skelbiamas konkursas naujam direktoriui atrinkti, savivaldybės administracija kol kas neinformavo.

„Tauragės kurjeris“ susisiekė su naujuoju Tauragės autobusų parko vadybininku D.Rakausku. Jis patikino, kad žmona jam ieškoti darbo nepadėjo ir autobusų parko vadovui jo neužtarė.

– Jau seniai ieškojau darbo, ilgą laiką niekur nedirbau, pamačiau skelbimą, prie transporto esu dirbęs, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo D.Rakauskas.

Naujasis autobusų parko vadybininkas sakė, kad yra įgijęs verslo teisės specialybę vienoje šalies kolegijų. Paklaustas, kodėl, kaip sako, ilgai neturėjo darbo, patikino, kad buvo išvykęs uždarbiauti į užsienį. Esą važinėjo į Prancūziją, Vokietiją, bet tai nebuvę susiję su transportu. Iki tol D.Rakauskas kelerius metus teigė dirbęs vienoje automobilių prekyba besiverčiančioje Tauragės įmonėje.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

2 komentarai

  1. Čia tikras ‘specialistas’ buvęs ‘perekūpas’, niekada nedirbęs valdiškai o Martinavičius aiškiai sako netiesą.

  2. Algirdas on

    P. Martinavičius garbingas žmogus, kodėl jis taip negarbingai pasielgė?

Palikite komentarą