Savivaldybės įmonės PGR testų nefinansuos

Dalintis:

Jau nuo rytojaus įvedamas reikalavimas kaukes pamokų metu dėvėti visiems moksleiviams, o valstybė nebekompensuos PGR testų asmenims, atsisakantiems skiepytis vakcina nuo COVID-19. Pagal įsigaliojusius teisės aktus PGR tyrimai nevakcinuotiems ir koronavirusu nepersirgusiems asmenims bus atliekami tik privačiose klinikose ir už juos teks mokėti savo lėšomis. Dalies specialistų išlaidas kompensuos suinteresuotos darbovietės.

Trumpins darbo laiką

Tauragės mobiliajame tyrimų punkte šią savaitę ramu. Sumažėjus sergamumui ir atsisakius profilaktinių PGR, antikūnų ir antigenų testų, mobilusis punktas trumpina darbo valandas. Pasak Tauragės ligoninės direktoriaus Liutauro Indriuškos, mobilusis punktas dirbs pagal poreikį.

– Iki šiol per savaitę atlikdavome 700–900 tyrimų. Nuo gruodžio 1-osios šis skaičius ženkliai sumažės ir mes džiaugiamės, kad galėsime darbuotojus grąžinti į ligoninę, į tas pareigas, iš kurių jie buvo nuimti dėl darbo mobiliajame punkte, – sakė ligoninės vadovas.

Prognozuojama, kad nebefinansuojant PGR tyrimų per dieną į mobilųjį punktą registruosis iki 10 pacientų.

Vairuotojai pasiskiepiję

Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius patikino, kad PGR testai nepasiskiepijusiems ar nepersirgusiems darbuotojams įmonės lėšomis nebus kompensuojami.

– Mūsų visi vairuotojai pasiskiepiję. Buvo vienas, kuris šiuo metu serga, mano žiniomis, gana lengvai. Turime keletą darbuotojų, kurie vakcinuotis dar nenuėjo, bet manau, kad įvedus mokamą testavimą suskubs ir jie. Mūsų pozicija griežta – personalui testai iš įmonės lėšų finansuojami nebus, – tvirtino R.Martinavičius.

Vadovo teigimu, testuotis turintys darbuotojai pažymas apie neigiamą PGR testą privalo pateikti administracijai. Pasibaigus pažymos galiojimo laikui, darbuotojai turi pristatyti naują galiojančią pažymą.

Tvarka griežta

Tauragės šilumos tinklų direktorius Audrius Arcišauskas sako jau pasiskiepijęs sustiprinančiąja vakcinos doze.

– Pas mus tvarka griežta. Manęs lygiai taip pat, kaip ir darbuotojų, apsauga prašo pateikti galiojantį galimybių pasą. Kaip tik baigė galioti senasis. Tik kai išsisaugojau naująjį, įleido į patalpas, – sakė direktorius.

Šiuo metu bendrovėje dirba 6 nuolat PGR testus atliekantys darbuotojai. Jų kontrolę vykdo tiesioginis vadovas.

– Atsakingas darbuotojas veda suvestinę ir, likus kelioms dienoms iki testo ar galimybių paso galiojimo laiko pabaigos, informuoja apie pateikimą ir darbuotojai pristato reikiamą pažymą. Šiai dienai viskas vyksta sklandžiai. Darbuotojai supratingi, atsakingi ir pateikia laiku informaciją, gaudyti nereikia. Džiaugiuosi kolegomis, jau yra šeši, pasiskiepiję trečia vakcina. Kiti, pasidarę gruodį antikūnų testus priims sprendimus dėl trečio skiepo. Sergančiųjų COVID-19 neturime, – informavo šilumos tinklų vadovas.

Paklaustas, ar bendrovė finansuos privalomus PGR testus nesiskiepijusiems, A.Arcišauskas pabrėžė, kad sprendimas finansuoti būtų nesąžiningas pasiskiepijusių specialistų atžvilgiu.

– Testavimas, skiepijimas yra žmogaus, darbuotojo atsakomybė ir sprendimus priima pats žmogus, šiuo atveju darbuotojas. Būtų nesąžininga kitų darbuotojų atžvilgiu, finansavimas skiriamas nebus, – sakė A.Arcišauskas ir į klausimą, ar nesugalvos skiepytis atsisakantieji išeiti iš darbo, patikino, kad bendrovėje tvyro įvairios nuomonės.

Situacija, pasak šilumos tinklų vadovo, neeilinė, bet sprendimą priima darbuotojas.

– Sudėtinga nuspręsti, kas šioje situacijoje teisus, komentuoti valstybės priimtus sprendimus šioje situacijoje atsisakau. Seniau, pamenu, sakydavo – nori susipykti, pradėk diskutuoti apie politiką. Šiandien norint susipykti galima pradėti diskutuoti apie COVID-19, – sakė įmonės vadovas.

Informavo anksti

Įmonės „Tauragės vandenys“ direktorius Eduardas Anulis taip pat griežtas – 12 įmonės darbuotojų testuotis turės už savo pinigus.

– Mūsų pozicija griežta ir jau seniai nesikeičia. Apie tai, kad testuotis reikės už savo pinigus, pranešėme vos tik buvo paskelbta apie mokamą testavimą. Skiepytis atsisakantys darbuotojai yra persirgę COVID-19, bet jau senokai, – sakė E.Anulis.

Paklaustas, ar nesulauks nesiskiepijančiųjų priešiškumo, direktorius situacijos nesureikšmino.

– Mes informavome, o pykti, nepykti čia jau darbuotojų reikalas. Iš viso pas mus dirba 107 specialistai ir tik 12 yra be skiepų, – pabrėžė įmonės vadovas.

Eduardas Anulis gruodžio pradžioje ketina skiepytis sustiprinančiąja vakcinos doze.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą