Savivaldybės ir A.Pukelio valdomas „Tauragės futbolas“ gali likti be paramos

Dalintis:

Patvirtinusi 2021 metų biudžetą, savivaldybė ragina rajono sporto klubus nelaukti ir teikti paraiškas daliniam finansavimui gauti. Tačiau išlindo kuriozas – priėmusi naują sporto klubų finansavimo tvarką, be kasmetinės paramos savivaldybė gali palikti savo pačios valdomą „Tauragės futbolą“. Viešosios įstaigos vadovė Dainora Jonaitė kategoriška – toks savivaldybės sprendimas ilgus metus Tauragę garsinusią sporto šaką išbrauks iš žemėlapio.

Skolininkams pinigų neduos

Pagal sausį patvirtintą naująją sporto klubų finansavimo tvarką Tauragės rajono savivaldybėje veikiantys sporto klubai jau gali teikti paraiškas daliniam savivaldybės finansavimui gauti. Taryba patvirtino, kad į paramą galės pretenduoti tik tie klubai, kurie neturi finansinių įsiskolinimų Valstybinei mokesčių inspekcijai, savivaldybės administracijai ir „Sodrai“.

Mėgėjų sporto klubai, tai yra sveiką gyvenseną propaguojantys, daugiausiai galės gauti 5000 Eur paramą metams. Fizinį aktyvumą puoselėjantys – neformaliojo mokinių sportinio ugdymo programas vykdantys klubai gali pretenduoti į 15 tūkstančių Eur savivaldybės paramą. O reprezentaciniams sporto klubams – tokiems, kurie ugdo aukšto meistriškumo sportininkus, atstovaujančius Tauragei Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionatuose, maksimali paramos suma nenustatoma. Reprezentaciniai sporto klubai privalo įsipareigoti prie savivaldybės skiriamos paramos prisidėti 20 proc. savų lėšų. Jei metų eigoje savivaldybė nustatys, kad sporto klubo veikla tapo netinkama ar sustabdyta, gautą paramą jis privalės grąžinti.

Tvirtindami naująją tvarką, Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai ją gyrė – naujoji sporto finansavimo sistema tiko ir valdantiesiems, ir opozicijai. Nuomonės išsiskyrė, į viešumą iškilus viešosios įstaigos „Tauragės futbolas“ padėčiai. Mat paaiškėjo, kad ši viešoji įstaiga, kurios dalininkė yra ir savivaldybė (valdo 24 proc.), savivaldybei skolinga per 80 tūkstančių eurų ir skolos niekaip negrąžina. Paprastai kalbant, „Tauragės futbolas“, iki šiol kasmet gaudavęs solidžią paramą iš savivaldybės, šiemet gali likti it musę kandęs – į biudžeto lėšas pretenduoti negalės, nes yra skolingas.

Kas dalininkas, neįvardijo

Politikams kiek pasiginčijus – kaip čia taip išeina: savivaldybė, anot opozicijos, savotiškai nubaus savo pačios valdomą įstaigą, valdantieji pasiūlė išeitį – skolą iš „Tauragės futbolo“ išreikalauti, galbūt per teismą, galbūt per antstolius. Apie jos nurašymą esą negali būti nė kalbos. Skolos išieškojimo priemonių turįs imtis savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis.

Socialdemokratai viešai paprašė įvardyti, kas yra kitas ar kiti, be savivaldybės, „Tauragės futbolo“ dalininkai. Tačiau į jų klausimą savivaldybės administracijos direktorius taip ir neatsakė – esą atsakymą atsiųs tiems tarybos nariams, kurie tuo domisi, elektroniniu paštu.

Neatsakė savivaldybės administracija į šį klausimą ir „Tauragės kurjeriui“.

„Dėl VšĮ „Tauragės futbolas“ dalininkų prašau kreiptis į įstaigos vadovę“, – redakcijai atsakė savivaldybės mero patarėjas Kasparas Bertašius, patikslinęs, kad „Tauragės futbolas“ savivaldybei šiuo metu yra skolingas 83 130 Eur. Ši skola susidarė, kai 2016 m. savivaldybė padengė „Tauragės futbolo“ skolą bankrutavusiam bankui „Snoras“. Tiksliau, savivaldybė, kaip VšĮ „Tauragės futbolas“ dalininkė, buvo paskolos laiduotoja, skolintos lėšos panaudotos senajam Tauragės miesto stadionui remontuoti.

Tikisi žaisti II lygoje

Kam dar, be savivaldybės, priklauso VšĮ „Tauragės futbolas“, „Tauragės kurjeriui“ įvardijo šios viešosios įstaigos direktorė Dainora Jonaitė. Kitas „Tauragės futbolo“ dalininkas yra Arūnas Pukelis, juo tapęs 2019 metais. Savivaldybė, matyt, pabijojo garsiai ištarti šio žmogaus pavardę. Tačiau kaip bebūtų, sėsti prie derybų stalo dėl bendrai valdomos įstaigos ateities ir merui Dovydui Kaminskui, ir savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui su juo reikės – juk bendrą turtą valdo.

Paprašyta informuoti, kokią apskritai veiklą šiuo metu vykdo bendra savivaldybės ir privataus asmens įmonė, D.Jonaitė patikino, kad pagrindinė įstaigos veikla susijusi su Tauragės vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“.

– Tai vienas juridinis asmuo ir du veikėjai, futbolo akademija yra „Tauragės futbolo“ filialas. Akademijoje ugdomi futbolą žaidžiantys vaikai. Apie 140 vaikų lanko akademiją, – sakė D.Jonaitė.

Paklausta, ar šiuo metu egzistuoja vyrų futbolo komanda „Tauras“, kadaise garsinusi Tauragę aukštais pasiekimais, VšĮ „Tauragės futbolas“ vadovė priminė, kad pernai „Tauras“ žaidė antrojoje lygoje, komanda formuojama ir šiemet.

– Paprastai kalbant viešoji įstaiga „Tauragės futbolas“ vairuoja ir vyrų komandą „Tauras“. Kaip ta komanda žaidžia, priklauso nuo įstaigos ir pačios komandos galingumo ir potencialo. Antrojoje lygoje planuojame žaisti ir šiemet. Ką tik pateikėme prašymą, – sakė D.Jonaitė.

„Čia labai drąsus pareiškimas“

Visai šiai veiklai, žinoma, reikia lėšų. Pasak įstaigos vadovės, kasmet savivaldybė „Tauragės futbolo“ veiklą paremdavo apie 30 tūkstančių Eur. Pasiteiravus, ar žino, kad šiemet pretenduoti į savivaldybės paramą „Tauragės futbolas“ nebegalės, nes yra skolingas savo dalininkei savivaldybei, D.Jonaitė tai patvirtino. Maža to, savivaldybė bandys skolą išsireikalauti.

– Ta skola labai sena, gal dešimties metų. Tegu dėl jos sprendžia įstaigos dalininkai. O kad savivaldybė dėl to nefinansuos futbolo, čia labai drąsus pareiškimas. Taigi pati savivaldybė yra įstaigos dalininkė ir ji turi spręsti, kaip su ta skola pasielgti, – svarstė įstaigos vadovė.

Paklausta, ar „Tauragės futbolas“ yra pajėgus grąžinti savivaldybei skolą, D.Jonaitė informavo, kad yra sudarytas paskolos grąžinimo grafikas – po 500 Eur per mėnesį, tačiau ji neįsivaizduoja, iš kur šias lėšas paimti, jau nekalbant apie visą sumą.

– Mes nevykdom jokios ūkinės veiklos, juolab nedalyvaujam nei A, nei pirmojoje lygoje, nei bilietų nepardavinėjam. Nebeliko ir nė vieno rėmėjo. Jei savivaldybė pareikalaus grąžinti šituos pinigus ir dar paramos negausime, tuomet viskas – futbolą iš Tauragės ištrinam, – mano įstaigos direktorė.

Jei „Tauragės futbolas“ liktų be savivaldybės paramos, pasak D.Jonaitės, kiltų mokestis futbolo akademiją lankantiems vaikams, brangtų sportinės aprangos įsigijimas.

– Kai kuriuose miestuose panašius užsiėmimus lankančių vaikų tėvai moka ir 70 eurų per mėnesį, dar apranga apie 150 Eur kainuoja. Ankstesniaisiais metais gauta parama padėjo futbolo akademijai išvengti didelio įkainio jos lankytojams, – sakė D.Jonaitė.

Įstaigos vadovė konstatavo – jei savivaldybė pareikalautų skolą kuo greičiau grąžinti, bankrotas būtų neišvengiamas.

– Savivaldybei galiu pateikti tokį klausimą – kodėl apie skolą susirūpinta būtent dabar? Juk sutartis dėl jos grąžinimo pasirašyta 2016 metais, ką savivaldybė darė tais ir vėlesniais metais? Aš įstaigai vadovauju nuo 2019-ųjų spalio. Per tą laiką įvyko tik vienas nuotolinis posėdis, kurio metu buvo tik užsiminta, kad šį klausimą kažkaip reikia spręsti, bet kaip spręsti, taip ir liko neaišku. Jeigu bus nuspręsta, kad reikia šią sumą išieškoti, tada savivaldybė pasiųs „sveikinimą“ futbolo bendruomenei – braukiam raudoną brūkšnį ir ištrinam Tauragės futbolą iš žemėlapio, nes tokios sumos „Tauragės futbolas“ neturi ir vargu, ar kada turės, – kalbėjo D.Jonaitė.

***

Pagal Registrų centro duomenis VšĮ „Tauragės futbolas“ įsteigta 2007 m. 2019 m. balandį įsteigtas šios įstaigos filialas Tauragės vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per įstaigos veiklos laiką keitėsi net 8 jos direktoriai. Dabartinė vadovė Dainora Jonaitė įstaigai vadovauja nuo 2019 m. spalio 31 d.

Naujai įstaigos valdybai vadovauja Arūnas Pukelis, savivaldybei joje atstovauja Egidijus Šteimantas.

Pagal Registrų centro duomenis 2009 metais šios viešosios įstaigos dalininkų buvo gerokai daugiau – be savivaldybės, dar 10 fizinių ir juridinių asmenų. 2012-aisiais dalininkų sąrašas sutrumpėja iki 7 asmenų (savivaldybė ir 6 fiziniai asmenys). 2019 m. sausį kiti dalininkai savo dalis įstaigoje perleido A.Pukeliui. Šiame dalininkų susirinkime dalyvavo ir savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą