Seimas ėmėsi paspirtukininkų

Dalintis:

Seimas šiandien svarstė ir pritarė įstatymo pataisoms, reglamentuojančioms mikrojudumo priemonių eismą. Pakeitus įstatymą, elektrinius paspirtukus vairuoti galėtų tik 16 metų sulaukę asmenys. Paspirtukais važinėti būti draudžiama pėsčiųjų takais.

Už įstatymo pataisas balsavo 93 parlamentarai, prieš buvo aštuoni, 19 susilaikė. Seimo nariai dar vieną kartą turės balsuoti dėl įstatymo pakeitimo.

Įstatymo projekte paspirtukai ir kitos elektrinės transporto priemonės vadinamos mikrojudumo priemonėmis. Be paspirtukų, tai yra elektra varomi riedžiai, riedlentės. Neįgaliųjų vežimėliai prie elektrinių mikrojudumo priemonių nepriskiriami.

Siūloma nustatyti, kad mikrojudumo priemonėmis važiuojamąja kelio dalimi, dviračių juostomis, dviračių takais, kelkraščiu ar gyvenamojoje zonoje važiuoti būtų leidžiama ne jaunesniems kaip 16 metų asmenims, o išklausiusiems mokymo kursą – ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims.

Jaunesni kaip 18 metų elektrinių mikrojudumo priemonių vairuotojai, važiuodami keliu, privalėtų būti užsidėję ir užsisegę dviratininko, riedlentininko ar motociklininko šalmą. Vyresniems kaip 18 metų toks reikalavimas galiotų važiuojant važiuojamąja kelio dalimi.

Įstatymu taip pat siūloma drausti važiuoti nelaikant vairo bent viena ranka, vežti, vilkti ar stumti krovinius, kurie trukdo vairuoti arba kelia pavojų kitiems eismo dalyviams, būti velkamiems kitų transporto priemonių, jas vilkti, važiuoti įsikibus į kitas transporto priemones, važiuoti didesniu kaip 20 km/h greičiu, o važiuojant pėsčiųjų ir dviračių taku, kelkraščiu arba šaligatviu pro pat pėsčiąjį – didesniu kaip 7 km/h greičiu. Taisyklių nesilaikymas galėtų užtraukti baudą nuo 20 iki 40 eurų, vairavimas neblaiviam – nuo 80 iki 200 eurų.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą