Seimas nusprendė: nevakcinuoti darbuotojai testuosis už savo lėšas

Dalintis:

Šiandien Seimo nariai balsavimu nusprendė, kad nuo koronaviruso nevakcinuoti darbuotojai turės testuotis už savo lėšas. Tai bus taikoma tiems, kam privalomas profilaktinis testavimas. Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis tikisi, kad tai paskatins vakcinavimo procesą.

Iki šiol tokių darbuotojų testavimas buvo apmokamas valstybės lėšomis. Tačiau nuo šiol tvarka keisis ir už testavimą turės susimokėti pats darbuotojas arba, jei sutinka, jo darbdavys.

Naujienų portalas lrt.lt skelbia, kad Seimas įstatymo pataisose numatė ir išimtis. Už testavimą bus atsiskaitoma valstybės lėšomis, jei nebus užtikrinta galimybė pasiskiepyti arba jei darbuotojas negalės būti vakcinuojamas dėl medicininių kontraindikacijų.

Šis sprendimas įsigalios nuo gruodžio 1 dienos.

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis „Tauragės kurjeriui“ sakė, jog testavimų apimtis tokia plati, kad mobiliajame punkte mokamiems profilaktiniams tyrimams mėginiai negalės būti imami. Tuo greičiausiai turės užsiimti privačios laboratorijos.

– Manau, šis žingsnis paskatins vakcinavimą. Yra klinikos, kurios galės testuoti. Keblumų tikriausiai bus, nes užplūs žmonės, o privačiose įstaigose kainų niekas nereguliuoja. Jei paklausa bus didesnė, testų kainos gali kilti, – įsitikinęs D.Masiulionis.

Iki šiol mėginius profilaktiniams tyrimams imdavo medikai mobiliajame tyrimų punkte. Kai mokamų testų jame nebebus galima atlikti, D.Masiulionio manymu, sumažės mobiliojo punkto krūvis. Tačiau čia jis įžvelgia ir minusų.

– Mums gali augti krūvis per kitus parametrus – sergamumą. Žirklių dar nepasiekėme, kad užtektų (vakcinuotų, – red.). Vis dar yra užpildančių mobilaus punkto grafiką. Ir visa ši sistema jau turėtų būti peržiūrėta – per kovidą ji atgyveno. Per tiek laiko jau galėjo atsirasti daugiau laboratorijų, – kalbėjo medikas.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą