Tauragės rajono seniūnijų socialiniai darbuotojai, dirbantys su šeimomis, rudenį taps pavaldūs Tauragės šeimos gerovės centrui. Iš rajono seniūnijų į Tauragės šeimos gerovės centrą bus perkelta 16 socialinių darbuotojų. Taip tikimasi išspręsti ne tik darbo koordinavimo, bet ir netolygaus darbo krūvio paskirstymo klausimus.
Šiuo metu Tauragės šeimos gerovės centre dirba 7 socialiniai darbuotojai ir 6 atvejo vadybininkai, 16 socialinių darbuotojų (14,5 etato) dirba seniūnijose.
Trečiadienį priimtu tarybos sprendimu nuo šių metų spalio rajono seniūnijų socialiniai darbuotojai, dirbantys su šeimomis, papildys ir taip jau gausias Tauragės šeimos gerovės centro darbuotojų gretas. Rudenį Tauragės šeimos gerovės centre iš viso bus 102,1 etato.
Pasak savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės, socialinius darbuotojus perkelti į vieną įstaigą tikslinga, nes jų darbo procesus jau ir dabar koordinuoja Šeimos gerovės centro atvejo vadybininkai. Papildomo finansavimo neprireiksią, nes socialinių darbuotojų, dirbančių su šeimomis, kaip ir atvejo vadybininkų, darbo užmokestis finansuojamas iš specialiosios tikslinės dotacijos savivaldybės biudžetui. Siūlomų perkelti darbuotojų atliekamų funkcijų pobūdis nesikeis.
– Apie pavaldumo pasikeitimą kalbėjomės su pačiais socialiniais darbuotojais, dirbančiais šį darbą, prieštaraujančių tikrai nėra. Manome, kad šis pakeitimas duos teigiamų rezultatų – pagerės teikiamų socialinių paslaugų kokybė, – prieš priimant šį sprendimą vietos politikus tikino L.Rimkuvienė.
Anot L.Rimkuvienės, šiam pakeitimui įtakos turėjo ir netolygus darbo krūvio paskirstymas mieste ir kaimo vietovėse dirbantiems socialiniams darbuotojams. Visiems dirbant Šeimos gerovės centre darbo krūvius tikimasi paskirstyti tolygiai.
Opozicijos atstovas Viktoras Kovšovas suabejojo šio sprendimo teisingumu. Vis plečiamą Šeimos gerovės centrą politikas pavadino socialiniu monstru (Šeimos gerovės centras jungia buvusį savivaldybės Socialinių paslaugų centrą su nakvynės namais ir buvusius vaikų globos namus).
– Netikiu, kad kažkas iš Tauragės geriau suvadovaus socialiniams darbuotojams, dirbantiems kaimiškose seniūnijose. Manau, kad šią įstaigą (Šeimos gerovės centrą, – red.) ateityje vis tiek reikės decentralizuoti. Teks skaldyti šį socialinį monstrą, kur vienas vadovas turi tokias galias. Siūlau pabandyti su keletu seniūnijų, o ne vienu ypu visose seniūnijose. Įsivaizduokit, Skaudvilės socialinė darbuotoja bus pavaldi Tauragei. Užsisuks biurokratinė mašina, – mano tarybos narys.
Ligita Rimkuvienė patikino, kad seniūnijų galimybė padėti savo žmonėms ir jų įtaka jiems nesumažės. Seniūnijose liks ir socialinio darbo organizatoriai, ir socialinių darbuotojų padėjėjai – lankomosios priežiūros specialistai. Anot Socialinės paramos skyriaus vedėjos, įvertintos ir stiprioji, ir silpnoji šio sprendimo pusės, kliūtys galimos, tačiau tikimasi, kad sprendimas bus teisingas.