Statybininkų veiksmus ūkininkai skundžia Kelių direkcijai

Dalintis:

Skaudvilės krašto ūkininkai kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją ir Tauragės rajono savivaldybę dėl sustabdytų tilto per Upynikės upę statybos darbų, dėl to jie patiria nuostolių. Skundą pasirašė 14 vietos ūkininkų.

Šių metų pavasarį kelyje Adakavas–Nemakščiai uždarytas tiltas per Upynikės upę. Uždarius eismą per tiltą vietos ūkininkai savo technika į dirbamus laukus važiuoja aplinkkeliu apie 30–50 km ir dėl to patiria nuostolių. Dar daugiau nuostolių ūkininkai patirs, kai prasidės derliaus nuėmimo darbai. Ūkininkai buvo susitikę su darbų vykdytojais, pagalbos kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę, jiems buvo pažadėta, kad rangovai iki liepos pabaigos tiltą baigs remontuoti ir kelią atidarys, tačiau remonto darbai sustojo ir panašu, kad iki javapjūtės nebus baigti.

„Esame sunerimę, nes jau trys savaitės jokie tilto remonto darbai nevyksta, neaiški tilto remonto darbų pabaiga, – Lietuvos automobilių kelių direkcijai ir Tauragės rajono savivaldybei rašo ūkininkai ir cituoja įstatymus: „Nebaigto remontuoti kelio savininkai bei remontą vykdanti įmonė privalo vietinės reikšmės keliuose ir gatvėse užtikrinti saugias eismo sąlygas, įgyvendindami juose eismo saugumo priemones (LR kelių įstatymo 2 str. 8 d., 19 str. 2 d.)“.

Anot ūkininkų, „valdydami Skaudvilė–Adakavas–Nemakščiai nebaigto kelio atkarpos dalį, tretieji asmenys privalo užtikrinti, kad jų valdomoje kelio dalyje būtų užtikrintas eismo saugumas, ir be kaltės atsako už bet kokius valdomo kelio trūkumus, jei dėl tokių trūkumų padaroma žala kitų asmenų turtui (CK 6.266 str. 1 d.)“.

Kelių direkcijos ūkininkai prašo pateikti informaciją, kada įmonė, vykdanti kelio ir tilto remonto darbus, privalo juos baigti ir kada planuoja baigti. Taip pat prašo darbus kiek galima paspartinti, kad jie galėtų privažiuoti iki savo laukų nuimti derlių.

Kaip „Tauragės kurjerį“ prieš savaitę informavo darbus vykdanti „Kauno tiltų“ bendrovė, tilto remonto darbai sustojo paaiškėjus, kad jo konstrukcijai reikia didesnio sustiprinimo nei numatyta projekte. Šiuo metu esą vyksta projekto keitimo ir derinimo darbai. Lietuvos automobilių kelių direkcija tuokart informavo, jog rangovas jiems pranešė, kad rugpjūtį tiltu jau bus galima naudotis. Viso projekto rangos darbus planuojama baigti šių metų rugsėjį.

Ūkininkai skundą Tauragės rajono savivaldybei ir Lietuvos automobilių kelių direkcijai išsiuntė birželio 29 dieną, tačiau atsakymo dar negavo. Lietuvos automobilių kelių direkcija redakciją informavo, kad Skaudvilės krašto ūkininkų raštą gavo ir situaciją aiškinasi. Savivaldybė pranešė taip pat ūkininkų skundą gavusi ir žada situacija pasidomėti.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą