Sergamumui augant, rengiamas protestas dėl kaukių

Dalintis:

Tauragės policijos komisariato pareigūnai dėl kaukių nedėvėjimo viešose vietose pastarąją savaitę nubaudė vos vieną gyventoją. Pareigūnai sako, kad Tauragės rajono gyventojai supratingi ir kaukes nešioja drausmingai, tačiau policija pasirengusi rytoj organizuojamai visuotinei protesto akcijai dėl kaukių dėvėjimo.

Vakar Tauragės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje pranešta, kad, trečiadienio duomenimis, koronavirusine infekcija rajone serga 402 Tauragės rajono gyventojai, 119 tauragiškių laikomi pasveikusiais, 7 žmonės mirė.

Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento direktorė Gilma Masiulionienė, per 14 dienų naujų atvejų registruota daugiau kaip 340, pastarąją savaitę daugiausiai naujų atvejų užfiksuota šeštadienį – 109, iš jų 72 Adakavo socialiniuose globos namuose. Nemažai COVID-19 serga ir Skaudvilės slaugos ligoninėje.

Kaip informavo Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktoriaus pavaduotoja Jolanta Eičaitė, Tauragės karščiavimo klinikoje praėjusią savaitę apsilankė 41 pacientas, 23-ims jų patvirtintas teigiamas koronaviruso testas. Šią savaitę karščiavimo klinikoje priimti 44 pacientai, preliminariais duomenimis, koronavirusas nustatytas 4 pacientams, 7 mėginių atsakymų trečiadienio rytą nebuvo gauta, nes pritrūko reagentų. Šią savaitę patikrinta 15 Tauragės PSPC darbuotojų. 2 darbuotojai serga, 2 yra saviizoliacijoje. Susirgo 2 karščiavimo klinikos darbuotojai. Pajėgoms stiprinti į karščiavimo kliniką tik viena privati medicinos įstaiga atsiuntė darbuotoją.

Ligoninės direktorius Liutauras Indriuška informavo, kad praėjusią savaitę mobiliajame punkte apsilankė 548 žmonės. Buvo patikrinti 68 ligoninės darbuotojai, 26 pacientai. Serga arba yra saviizoliacijoje 4 gydytojai, 11 slaugytojų, 7 slaugytojų padėjėjos ir dar 2 kiti darbuotojai – iš viso 24.

COVID-19 pacientams ligoninė jau įrengė 2 skyrius – jie įrengti vietoj Vaikų ligų ir Nervų ligų skyrių. Nervų ligų skyriaus pacientai iškelti į Vidaus ligų skyrių, o Vaikų skyrius iškeltas į Reabilitacijos skyrių.

– Šiuo metu COVID-19 skyriuose gydoma 20 pacientų, vienas reanimacinio lygio, prijungtas prie plaučių ventiliavimo aparato. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos planą Tauragės ligoninėje kovidiniams pacientams turi būti numatyta 80 lovų. Gali tekti atlaisvinti ir ketvirtame aukšte esantį Vidaus ligų skyrių, nes ten yra deguonies padavimo sistemos, – kalbėjo L.Indriuška ir informavo, kad ligoninė šiuo metu laukia 5 plaučių ventiliavimo aparatų, juos nupirko Sveikatos apsaugos ministerija.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento vadovas Kęstutis Patašius atkreipė dėmesį, kad pastaruoju metu į viešojo maitinimo įstaigas patenka nekokybiška žaliava, ypač paukštiena. K.Patašius neatmeta, jog tai gali būti susiję su tuo, kad karantino metu viešojo maitinimo įstaigose sumažėjo vartotojų.

Anot policijos komisariato atstovės Margaritos Kudijanovos, dėl kaukės nedėvėjimo viešoje vietoje praėjusią savaitę buvo surašytas vienas protokolas. Anot pareigūnės, tai buvo piktybinis atvejis. Jei žmogus pamiršo užsidėti ar neteisingai dėvi kaukę, pareigūnai jį tik įspėja.

Policijos komisariato atstovė atskleidė, kad pareigūnai yra pasirengę šeštadienį šalyje, prie savivaldybių administracijų, organizuojamam visuotiniam protestui prieš privalomą kaukių dėvėjimą. Policijos pajėgos savaitgalį bus sustiprintos.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą