fbpx

Šernai įžūlėja – išraustas ir Jono Viktoro Kalvano parkas

Dalintis:

Šernai darosi vis drąsesni ir jau šeimininkauja Tauragės miesto centre. Miško gyvūnai darbavosi Jono Viktoro Kalvano parke, atklydo prie Dariaus ir Girėno g. 34 daugiabučio. Ir ne tik naktį. Meras Dovydas Kaminskas sakė šernų mieste matęs sekmadienio vakarą. Savivaldybė kol kas neranda šios problemos sprendimo būdų.  

Kone kas rytą socialiniuose tinkluose žmonės įkelia nuotraukų, kuriose matyti šernų išknistos Tauragės miesto teritorijos – Pamiškių, Dainavos, J.Tumo-Vaižganto gatvėje ir net pačiame miesto centre – prie „Sodros“ Prezidento g., Ateities take prie daugiabučių, Kartų parke. Pirmadienio rytą „Tauragės kurjeriui“ pranešta apie nekviestų svečių puotas prie Dariaus ir Girėno g. 34 daugiabučio bei Jono Viktoro Kalvano parke. Šernų būrius žmones matė vidurnaktį, apie 3 valandą nakties, prieš 6 valandą ryto. O kalbintas rajono meras Dovydas Kaminskas sakė šernus mieste matęs sekmadienį, apie 22 valandą.

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas patikino, kad savivaldybė bendrauja su visomis institucijomis, kurios susijusios su gyvūnais, tačiau nė viena jų negalėjo patarti, ką daryti.

Šeštadienį po vidurnakčio šernai lankėsi prie Gedimino g. 37 daugiabučio. Vlado Alejevo nuotrauka

– Kol kas mūsų rankos surištos, nieko negalime padaryti. Miesto neaptversime. Į medžiotojų būrelį taip pat kreipėmės. Tie šernai prijaukinti, prišerti – nebijo nei žmonių, nei šviesos, nei automobilių. Todėl eina į miestą. Žiūrime, kokių teisinių veiksmų galime imtis šiai problemai spręsti, jog būtų užtikrinta, kad medžiotųjų būrelis laikytųsi teisės aktuose numatytų teisių ir pareigų, – pirmadienio rytą „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo meras.

Dovydas Kaminskas pridūrė suprantąs, kad įtakos šernų siautėjimui turėjo ir karantino reikalavimai dėl medžioklės ribojimų. Anot mero, šią savaitę vėl suplanuotas susitikimas šernų problemai spręsti.

Išknistas Jono Viktoro Kalvano parkas. Mortos Mikutytės nuotraukos

Medžiotojų klubo „Kurtinys“ vadovo Arūno Pukelio tvirtinimu, absurdiška, kad savivaldybė medžiotojų būrelį kaltina nereagavimu į situaciją. A.Pukelis sakė atvirkščiai – pasigendantis bendravimo, jo nuomone, mojuoti raštais neužtenka, problemą būtina spręsti kompleksiškai.

– Šernai gyvena ir Beržės krūmuose, ši teritorija neįeina į medžioklės plotus. Suprantu, kad miško gyvūnai negali eiti į miestą. Skambinau į Klaipėdos aplinkos apsaugos agentūrą, sakau, duokite leidimą ir mes sumedžiosime. Be Aplinkos ministerijos specialaus leidimo mes to nepadarysime. Aš įstatymų ir mano klubas įstatymų nepažeidinės, – patikino A.Pukelis.

Anot medžiotojų būrelio vadovo, šernų populiacija didėja, nes pernai per karantiną buvo uždrausta varyminė medžioklė. Dvejus metus šernai gyvena ramybėje. O kai kurie žmonės soduose juos net šeria.

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato specialistas, rezervato reindžeris Saulius Bartminas gyventojams pataria – pamatę šernus, jokiu būdu nesiartintų prie jų ir nevykite šalin, nes šernai – pavojingi žvėrys.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą