fbpx

Šiandien bus tikrinama gyventojų perspėjimo sistema

Dalintis:

Pranešama, kad trečiadienį Vidaus reikalų ministerija ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas organizuoja valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas. Jų metu bus vertinamas pasirengimas reaguoti į galimą branduolinę avariją.

Patikrinimo metu visoje Lietuvoje 15 val. bus įjungiamos sirenos.

Skelbiama, kad išgirdus sirenų garsus gyventojams privalu įsijungti televizorių arba radijo imtuvą. Per Lietuvos televiziją, Lietuvos radijo 1-ąją, 2-ąją bei radijo FM-99 programas išklausyti perduodamą informaciją.

Apie perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimą gyventojai taip pat bus informuojami ir trumpaisiais pranešimais į mobiliuosius telefonus. Gyventojai raginami  pasitikrinti, ar perspėjimo pranešimai juos pasiekia. Kaip įsijungti perspėjimo pranešimų priėmimo funkciją savo mobiliajame telefone, rasite ČIA.

Ministerija taip pat ragina jau dabar pasidomėti, kaip apsaugoti save ir savo artimuosius nelaimės atveju. Tai padaryti galima ekstremaliosioms situacijoms pasirengti skirtoje svetainėje www.LT72.lt.

Remiantis 2020 metais atlikta gyventojų apklausa, 82 proc. Lietuvos gyventojų yra girdėję apie GPIS, 67 proc. nurodo, kad perspėjimo pranešimą kada nors yra gavę į savo mobilųjį telefoną. Tačiau tik 38 proc. Lietuvos gyventojų žinotų, kokių svarbiausių veiksmų reikėtų imtis, jei įvyktų branduolinė avarija, ir tik 44 proc. turi sukaupę būtiniausių maisto ir vandens atsargų, kad galėtų 72 val. neišeiti iš gyvenamojo būsto.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą