Šiandien prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldos rinkimuose

Dalintis:

Antradienį 7 val. ryte prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Prie balsadėžių skuba tie rinkėjai, kurie rinkimų dieną negalės balsuoti savo rinkiminėse apylinkėse.

Kaip skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), tie, kurie negalės kovo 5 dieną atvykti į savo rinkimų apylinkes, savo balsą gali atiduoti šiandien bet kurioje Lietuvos vietoje. Taip pat balsuoti dar bus galima trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 7 val. iki 20 val.

VRK savo portale skelbia vietas, kur galima atvykti balsuoti iš anksto. Tauragėje rinkėjai laukiami Respublikos g. 2 esančiame savivaldybės administracijos pastate.

Kaip informuoja VRK, į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams numatytas balsavimas specialiuosiuose punktuose. Kovo 1–3 dienomis bus organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose, bausmių atlikimo vietose. Kovo 3–4 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės. Kaip ir anksčiau, taip ir šių rinkimų metu, balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

Pagrindinę rinkimų dieną – kovo 5-ąją – rinkėjai savo pilietinę valią išreikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir balsavimą organizuos iki 20 val. vakaro.

Balsavimas užsienyje savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose neorganizuojamas.

Tauragės rinkimų apygardos rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Greta Jankauskaitė „Tauragės kurjerį“ informavo, kad šiandien iki 14.30 val. prie balsadėžių atėjo 303 rinkėjai. Daugelis jų priklauso Tauragės rinkiminei apygardai, tačiau nusprendė savo balsus atiduoti nelaukdami kovo 5-osios. Sulaukta rinkėjų, kurių gyvenamoji vieta deklaruota Šilalės, Anykščių, Pagėgių, Klaipėdos, Vilniaus ir kitose savivaldybėse. Jiems rinkimų dieną balsuoti kitose apygardose nebus galima – tai padaryti įmanoma tik išankstinio balsavimo metu.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą