fbpx

Šilumos kaina krito į 21-ąją poziciją

Dalintis:

Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos skelbiamais duomenimis, Tauragės šilumos tinklų tiekiamos šilumos kaina nukrito į trečiąjį dešimtuką.

Kaip teigiama Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos (VERT) pranešime spaudai, rugpjūčio mėnesio vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 3,46 centai už kilovatvalandę (ct/kWh) be pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Skelbiama, jog lyginant su liepos mėnesiu, šilumos kaina mažėjo daugiau nei puse procento. Tarnybos duomenimis, tai mažiausia rugpjūčio mėnesio šilumos kaina nuo 2012 metų.

Visgi tauragiškius tai menkai džiugina, nes šilumos kainų lentelėje pateikiamais duomenimis, Tauragės šilumos tinklai liko 21-oje pozicijoje, kai Šilalės šilumos tinklai net dešimčia pozicijų aukščiau – 11-oje vietoje. Savo internetiniame puslapyje Tauragės šilumos tinklai skelbia, kad rugpjūtį centralizuotai tiekiamos šilumos kaina siekia 4,60 ct/kWh (be PVM).

– Šilumos kaina Tauragėje šiuo metu su PVM yra apie 5 ct/kWh. Pagrindinis šilumos kainą keliantis dalykas yra kuro kaina. Šiais metais biokuro kaina sutarta 25 eurais pigiau, tad skaičiuojame, jog sutaupysime apie 180 tūkst. eurų, – kalbėjo Tauragės šilumos tinklų vadovas Audrius Arcišauskas, atskleisdamas, kad prognozuota kaina buvo 5,37 ct/kWh, tačiau prognozės nepasitvirtino ir vartotojai moka po 5 ct/kWh.

Tauragės šilumos tinklų vadovas atviras – valdžia tokia pozicija nėra patenkinta.

Dar 2018 metais šilumos kaina Tauragėje puikavosi penktoje pozicijoje. Į šilumos kainą įskaičiuojamos remonto, nusidėvėjimo, darbo užmokesčio, kuro sąnaudos, įmonės gaunamas pelnas ir Pridėtinės vertės mokestis. Tačiau didžiausią kainos dalį sudaro įsigyjamo kuro kaina.

Pigiausiai rugpjūtį už šilumą moka Kaišiadorių rajono savivaldybės gyventojai (2,69 ct/kWh su PVM), Kauno energijos vartotojai (2,99 ct/kWh su PVM). O brangiausia yra UAB „Litesko“ filialo „Biržų šiluma“ tiekiama šiluma (8,26 ct/kWh su PVM). Pranešama, kad nors Biržuose šilumai gaminti naudojamo kuro struktūroje 90 proc. sudaro biokuras, tačiau čia šilumos kaina išlieka aukšta dėl naudojamo biokuro rūšies (dalį naudojamo biokuro sudaro medienos granulės) ir mažesnio realizuojamos šilumos kiekio.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą