fbpx

Situacijai stebėti sukurti penki žemėlapiai

Dalintis:

Lietuvos statistikos departamentas sudarė virtualų žemėlapių rinkinį, kuriame galima rasti su koronavirusu susijusius duomenis. Šiame rinkinyje integruoti ir kitų autorių žemėlapiai, tad galima analizuoti apskričių ar savivaldybių duomenis.

Pirmajame žemėlapyje pateikiama demografinė ir socialinė statistika, kokia buvo iki į šalį atkeliaujant korovairusui (COVID-19). Žemėlapio dešinėje pusėje esančioje legendoje naviguojant rodyklėmis galima peržiūrėti norimus duomenis. Matyti, kad 26,9 proc. šalies gyventojų yra 60 metų ir vyresni. Tauragės apskrityje vyresnio amžiaus gyventojų tankis didesnis nei šalies vidurkis. Šilalės rajone 60 m. ir vyresnių gyventojų, kurie patenka į rizikos grupę dėl koronaviruso, siekia 27 proc., Pagėgių savivaldybėje – 27,9 proc., Tauragės rajone – 28,7 proc., o Jurbarko rajone – 30,9 proc. Didžiausias gyventojų tankis Tauragės apskrityje yra Tauragės rajone. Žinant, kad didelis gyventojų tankis leidžia lengviau plisti įvairiems virusams, būtent Tauragės rajone iš visos apskrities kyla didžiausia rizika.

Antrajame žemėlapyje analizuojama savivaldybių sveikatos priežiūros sistemos situacija. Pasirinkus savivaldybių duomenis matyti, kad didžiausias lovų skaičius, tenkantis 10 tūkst. gyventojų yra Jurbarko rajone, mažiausias – Šilalėje.

Trečiajame žemėlapyje analizuojama verslo situacija pandemijos akivaizdoje. Matyti, kiek šalyje yra karantino tiesiogiai paveiktų verslo įmonių ar jų filialų. Dalis jų turėjo veiklą sustabdyti ar keisti darbo specifiką. Tauragės apskrityje daugiausiai koronaviruso tiesiogiai paveiktų įmonių veikia mažmeninės prekybos srityje (be maisto ir automobilių prekybos) – tokių iš viso 236. Iš jų 125 veikia Tauragės rajone. Taip pat nuo viruso plitimo tarp labiausiai nukentėjusių yra švietimo veiklą vykdančios įmonės, kuriose poveikį jausiančių darbuotojų gerokai daugiau, nei mažmeninės prekybos įmonėse.

Ties ketvirtuoju žemėlapiu gerokai padirbėjo Vilniaus savivaldybė. Žemėlapyje nurodomas gyventojų tankis, kiek parengta karantino vietų, kiek jau yra susirgusių asmenų, patikros rezultatai mobiliuosiuose tyrimų punktuose. Visi šie duomenys net pagal adresus pažymėti miesto žemėlapyje.

Penktasis, Mindaugo Macijausko sukurtas žemėlapis bene aktualiausias visiems, besidomintiems viruso plitimo situacija. Jis atnaujinamas du ar tris kartus per parą. Lietuvos žemėlapyje aiškiai pažymėti miestai, kuriuose diagnozuotas koronavirusas, surašyta, kiek atvejų nustatyta, kiek asmenų jau pasveiko, o kiek mirė. Šiame žemėlapyje matyti ir Tauragė, kurioje kol kas dar nebūta nė vieno susirgimo.

Lietuvos statistikos departamentas dėkoja visiems, kurie dalijasi duomenimis ir prisijungia prie projekto, kad visi šalies gyventojai galėtų stebėti nuolat kintančią situaciją.

Žemėlapius galima rasti čia.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą